Zanotta: Italská značka moderního a kvalitního nábytku

15. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 15. 10. 2023

Zanotta je italská značka, která se specializuje na výrobu moderního a kvalitního nábytku pro současný domov. Založena byla v roce 1954 Aureliem Zanottou, který měl vizionářskou myšlenku spojit design a technologii v harmonii. Od té doby se Zanotta stala jednou z nejuznávanějších a nejoceněnějších značek italského designu, která spolupracovala s mnoha slavnými designéry a architekty, jako jsou Achille Castiglioni, Marco Zanuso, Carlo Mollino nebo Ettore Sottsass.

Zanotta nabízí širokou škálu produktů, které zahrnují pohovky, křesla, stolky, židle, stoly, postele a doplňky. Všechny produkty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jako je dřevo, kov, sklo nebo textilie, a mají originální a funkční design. Zanotta se nebojí experimentovat s novými formami a materiály a vytvářet inovativní a netradiční řešení pro různé potřeby a styly života. Zanotta také dbá na udržitelnost a ekologii a používá recyklovatelné materiály a šetrné technologie.

Jedním z příkladů produktů Zanotty je křeslo Galeotta, které bylo navrženo v roce 2019 designérským studiem Ludovica+Roberto Palomba. Toto křeslo je inspirováno tradičním typem křesla s vysokým opěradlem, které sloužilo jako soukromý prostor pro čtení nebo odpočinek. Galeotta má elegantní a pohodlnou siluetu, která je podpořena tenkou kovovou konstrukcí. Opěradlo je tvořeno dvěma polokruhovými díly, které lze nastavit podle potřeby. Sedák je vyplněn polyuretanovou pěnou a potažen látkou nebo kůží. Galeotta je ideálním křeslem pro relaxaci a soustředění.

Galerie