ZÁZRAČNÉ PIEŠŤANSKÉ BAHNO VRACÍ RADOST Z POHYBU

Adriana Dosedělová
07. Duben 2015
Věhlasné lázně Piešťany pomáhají svým návštěvníkům již více než 200 let s chorobami a bolestmi pohybového aparátu. Zdejší léčivé procedury využívají jedinečné přírodní zdroje, jež jsou dostupné přímo v lázních i v jeho blízkém okolí. Těmi nejdůležitějšími jsou bezesporu termální voda a hlavně léčivé bahno.

Piešťanské sirné bahno je unikátní živý systém, složený z léčivých baktérií a prospěšně působící síry. Udržuje se v dynamické rovnováze, a to i po vydolování. Pokud se oddáte léčivým účinkům tohoto jedinečného bahna, okusíte blahodárný vliv staletí usazovaného homogenizovaného sedimentu, který se vytvořil v obtokovém rameni překrásné řeky Váh a to zvlášť v místech, kde vyvěrají proudy termální vody. Obdobu piešťanského bahna nenaleznete nikde na světě a patří díky svému složení mezi ty nejkvalitnější peloidy, tj. přírodní látky slučující organické i anorganické látky.

Díky mnohaletým zkušenostem lázeňských odborníků jsou zde nyní pro návštěvníky dostupné různé procedury využívající právě jedinečné účinky zdejšího bahna a termální vody, a to nejen k léčbě, ale i k prevenci. Blahodárný vliv lázeňské péče nejlépe oceníte tam, kde se pojí pohodlí a laskavý přístup personálu. Jde např. o nabídku lázeňských hotelů společnosti Danubius Hotels Group. Mezi nimiž vynikají zejména hotely propojené s balneo provozy, a to vznosný pětihvezdičkový Danubius Health Spa Resort Thermia Palace s lázněmi Danubius Health Spa Irma, moderní čtyřhvězdičkový Danubius Health Spa Resort Esplanade a třihvězdičkový Spa Hotel Splendid propojený s lázněmi Danubius Health Spa Balnea a s lázněmi Danubius Health Spa Pro Patria, s nímž je spojen i dvouhvězdičkový Spa Hotel Pro Patria a samostatně stojící Danubius Health Spa Napoleon, který slouží hlavně hostů, ubytovaným přímo v centru Piešťan.

Procedur, které využívají příznivý vliv piešťanského sirného bahna na lidský organismus a hlavně na jeho pohybový aparát je hned několik druhů. Můžete kupříkladu navštívit Bahnisko. Tato bahenní koupel se skládá ze 2 vrstev, z bahna a jím pronikající termální vody. Teplota lázně se pohybuje v rozmezí 39 - 40 stupňů Celsia a vy se v této koupeli můžete procházet, stát, sedět anebo také i lehce cvičit. I když procedura trvá jen do 10 minut, její vliv na rozšíření cév, snížení tlaku a uvolnění svalů je doslova nedocenitelný.

Bahenní zábal, jež zmírňují otoky v oblasti kloubů, snižují napětí ve svalech a zlepšuje výživu chrupavek, pojivového tkaniva a meziobratlových plotének. Prospěje i protizánětlivý účinek a má i vliv na posilnění imunitních procesů v organismu. Bahno s teplotou 45 - 46 stupňů Celsia je nanášeno na tělo a následně je klient zabalen na 20 minut do plachet.

Pod názvem Peloidokinezioterapie se skrývá procedura určená pro regeneraci rukou. Ve vaničkách naplněných bahnem klient pod odborným vedením terapeuta vykonává s rukama a prsty různé cviky. Zlepší se tím pohyblivost drobných kloubů v rukou, zmírní se otoky a uvolní svalové napětí.

Pokud se rozhodnete pro Parafango, využijete příznivých účinků nejen suchého bahna i parafínového oleje. Zahřátá směs se aplikuje na problémové části těla podobně jako u další procedury - Parafínovém zábalu. Při něm je ale parafín zahřátý na vyšší teplotu než směs bahna a parafínu, a tak je Parafango v tomto ohledu příjemnější. Nicméně obě procedury skvěle působí na uvolnění svalů, uvolňuje křeče, zmírňují chronickou bolest, podporují hojení a výživu tkaniv. K tomu připočítejte i jisté sedativní a imunologické vlastnosti a vyjde vám opět skvělý dopad na zdraví.

Piešťanské sirné bahno je svými vlastnostmi skutečně unikátní a ve vyhlášených slovenských lázních díky zkušenostem a přívětivému přístupu personálu ucítíte, že k regeneraci nedochází pouze uvnitř vašeho těla, ale i ve vaší mysli. Poklidná lázeňská atmosféra a bohatý kulturní život jsou skvělým hojivý protipóle uspěchaného života. V Piešťanech tak dosáhnete potřebné relaxace, jež vám dodá sílu a energii k další cestě životem. www.piestany.danubiushotels.com www.thermiapalace.sk

DANUBIUS HEALTH SPA RESORT THERMIA PALACE *****

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže