ŽENA PODLE KATEŘINY GEISLEROVÉ

Redakce LUXUS.cz
10. Únor 2016
Kolekce známé české návrhářky Kateřiny Geislerové pro jaro/léto 2016 je vším, po čem žena touží a jaká si přeje být. Kolekce je rozdělena do tří částí, kde se každá vyznačuje jinými materiály a barvami, ale všechny spojuje rukopis návrhářky vyznačující se ženskostí, elegancí, šarmem a neotřelostí.

Pro odvážnou elegantní ženu je určena první část kolekce. Různé délky, vrstvení látek, řasení a rafinované průstřihy. Kalhoty nebo sukně transformované na halenku, či klasický dámský kostým asymetrického střihu stírají jakékoliv módní konvence.

Druhá část kolekce je zaměřena na světlo a tmu, bílá prolíná černou v jemných vzorech a vytváří černo-bílé siluety přecházející až do sněhově bílých modelů. Zde je kladen důraz na pohodlí a praktičnost každého modelu. Volné košile a kabáty lehce oversized střihů doplňují vypasované šaty a vesty. Variabilitu nabízejí odnímatelné rukávy u kabátů či topů.

Něžné pudrové odstíny, které postupně přecházejí do sytých barev, jsou znakem poslední části kolekce. Na modely je použit velmi příjemný materiál, jako jsou hedvábí, satén, bavlna, viskóza či molitan. Kabáty a vesty evokují domácí lehké župany a vzbuzují pocit jemnosti a pohodlí. Oživením celé linie jsou stylové turbany, které dokládají smysl návrhářky pro detail.

"Kolekce připravuji pokaždé intuitivně, dávám do nich převážně osobní zážitky, nápady a chutě. Tato kolekce je přímým odrazem mého nového života v prvních šesti měsících po narození syna, které moji tvorbu velmi ovlivnily," říká o jejím vzniku návrhářka.