Zimní kolekcí 2018 francouzský návrhář Pierre Hardy oslavuje radost ze života i oblékání

Hana Benešová
09. Říjen 2018

Pierre Hardy je luxusní značka obuvi a doplňků, která je pojmenována po svém zakladateli – francouzském návrháři. Pierre svou vlastní značku představil roku 1999 po tom, co po několik let působil v renomovaných módních domech, jako jsou Balenciaga, Hermes nebo Dior. Jeho kolekce jsou charakteristické hrou s výraznými barvami, geometrickými tvary a abstraktními vzory.

Modely Pierre Hardy doslova dýchají svým uvolněným stylem, fantazií a svobodou. Nejinak je tomu u modelů z kolekce pro letošní podzim a zimu. A ani v této kolekci návrhář nezapře svůj unikátní pohled na linie a geometrické interpretování barev. Inspirací pro grafické a inovativní kousky kolekce mu tentokrát byly něžné „femme fatales“ v kontrastu drsného divokého západu. 

V kolekci jsou téměř hybridní pánské a dámské modely bot, modelky zahalené do technických a sportovních elementů, materiály jak z přehlídek haute couture a drsná kůže. Sandály přecházející v kozačky a volnočasové boty, ze kterých se stávají lodičky. Ač je autor věrný svému grafickému přístupu, tentokrát si pohrává se speciálními stylistickými detaily. 

Kolekce je k dispozici například v růžovo-šedé a černo-stříbrné kombinaci nebo v provedení s brokátovým či leopardím vzorem.

Co milovnice originální módy ocení je, že tyto modely odrážející nový způsob života a zábavnější a uvolněnější způsob oblékání, budou brzy k dostání i v Praze. Od podzimu letošního roku se značka Pierre Hardy objeví na českém trhu v zastoupení exkluzivního multibrandového butiku THE STORE.