NEWS & ARTICLES

ZIMNÍ MENU BUDDHA-BARU SE INSPIROVALO ODVĚTVÍM NIKKEI. OCHUTNEJTE SPOJENÍ PERUÁNSKÝCH A JAPONSKÝCH CHUTÍ

ARTICLE BY

Buddha-Bar Restaurant Praha, sídlící na adrese Jakubská 8 v centru hlavního města, patří do sítě restaurací Buddha-Bar, jejichž kolébkou je Paříž. Dnes už mohou hosté zavítat do celkem 15 poboček restaurací Buddha-Bar.

Jejich specialitou není jen jídlo prvotřídní kvality zaměřené na asijsko-pacifickou kuchyni, ale také unikátní atmosféra, která zve k odpočinku od každodenního městského shonu za hudebního doprovodu živého DJ. Pravidelně se tu také konají módní a hudební akce.

Pan-asijské speciality jsou na jídelním lístku Buddha-Bar Restaurantu již tradicí. V nadcházejících zimních měsících je zde ale najdete v překvapivé podobě. Na lístku se objevily lákavé speciality jako tiraditos, tedy sashimi pokrm z gastronomického odvětví Nikkei, které spojuje peruánskou a japonskou kuchyni. Právě Jižní Amerika a splynutí jejích chutí s Asií byla šéfkuchaři Lukášovi Želechovskému a jeho týmu při tvorbě menu na zimu 2016/2017 velkou inspirací.

Dalším příkladem tohoto netradičního mixu na první pohled velmi odlišných kuchyní jsou masové taštičky empanadas s trhaným vepřovým, které se namáčí do domácí chilli omáčky s tajnou asijskou recepturou nebo čerstvý losos ceviche, marinovaný podle peruánské tradice v limetkové šťávě a podávaný s omáčkou z tygřího mléka.

A protože by to nebyla Jižní Amerika bez pořádného steaku, můžete se těšit také na filet mignon z hovězí svíčkové, podávaný s pyré z batátů a s asijským twistem v podobě hub shitake a pak choi.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

BUDDHA-BAR PRAGUE
221776400
hostess@buddhabarprague.cz
Jakubská 649/8,Praha

Firemní články

ZIMNÍ MENU BUDDHA-BARU SE INSPIROVALO ODVĚTVÍM NIKKEI. OCHUTNEJTE SPOJENÍ PERUÁNSKÝCH A JAPONSKÝCH CHUTÍ

30.12.2016

Buddha-Bar Restaurant Praha, sídlící na adrese Jakubská 8 v centru hlavního města, patří do sítě restaurací Buddha-Bar, jejichž kolébkou je Paříž. Dnes už mohou hosté zavítat do celkem 15 poboček restaurací Buddha-Bar.

KOKTEJLY V PODÁNÍ MATTHIASE GIROUDA SI MŮŽETE VYCHUTNAT V BUDDHA BAR RESTAURANT

24.2.2016

Od úterý 23.2. do neděle 28.2. budou mít návštěvníci pražské Buddha Bar Restaurant, Jakubská 8, Praha 1 možnost obdivovat až neuvěřitelné barmanské umění Pařížana Matthiase Giroud.

OSLAVA LÁSKY VE ZNAMENÍ UVOLNĚNÉHO BRUNCHE I SLAVNOSTNÍ ČTYŘCHODOVÉ VEČEŘE

12.2.2016

"Láska prochází žaludkem", je známé rčení, které není daleko od pravdy. Šéfkuchař Lukáš Želechovský a jeho tým z pražského Buddha-Bar Restaurantu proto pro hosty na valentýnský víkend připravili hned dvojitou speciální nabídku

Official Press Release

NOVÉ JARNÍ MENU V BUDDHA-BARU - ÚTOK NA VAŠE CHUŤOVÉ BUŇKY

27.5.2015

Kdo ještě nenavštívil Buddha-Bar v Praze na Starém Městě, rozhodně by tak měl učinit. Jedná se o koncept luxusních restaurací, které mají zastoupení v Paříži, New Yorku, Bjrútu, Monte Carlu, Moskvě...

Official Press Release

TO NEJLEPŠÍ Z MAĎARSKA V PRAŽSKÉM BUDDHA-BARU:

24.4.2015

DEGUSTACE TOKAJSKÝCH VÍN A SIGNATURE KOKTEJLY OD ÁDÁMA VINCZE

Official Press Release

NA BRUNCH DO BUDDHA BARU

16.3.2015

Rádi si v neděli přispíte, takže snídaně jsou pro vás pasé, ale do vaření se vám nechce? Přijďte na brunch do Buddha Baru, kde se až do čtyř hodin odpoledne podávají takové dobroty, a to v takovém množství, kolik se toho do vás vejde.

Official Press Release

HLAVNÍ ŠÉFKUCHAŘ CELOSVĚTOVÉ BUDDHA-BAR SÍTĚ ERIC ROUSSELIÈRES BUDE V LEDNU HOSTOVAT V PRAŽSKÉM, PŘIPRAVÍ SPECIÁLNÍ MENU

7.1.2015

Leden bude v Buddha-Bar Restaurant Prague patřit pařížské haute cousine. Ve zdejší kuchyni totiž bude od 13. do 17. ledna kralovat speciální host Eric Rousselières, nejvyšší šéfkuchař světové sítě Buddha-Bar s bohatými zkušenostmi z proslulých pařížských restaurací včetně hotelu Ritz, Lenôtre, Maison de l’Aubrac nebo třeba l’Isle.

Official Press Release

MICHELINSKÁ RESTAURACE BUDDHA-BAR V PAŘÍŽI PŘEDSTAVÍ NOVÉ MENU V SIDDHARTA CAFÉ

13.5.2014

Počátkem května došlo k inovativnímu spojení prvotřídních surovin se všemi chutěmi a vůněmi z celého světa. To vše je typické pro oceňovanou kuchyni známé šéfkuchařky Rougui Dia z restaurace Le VRAYMONDE z pařížského BUDDHA BARU.

Official Press Release

BUDDHA BAR PRAHA PŘEDSTAVUJE NOVINKY VE SVÉM MENU

6.3.2014

BUDDHA BAR je naprosto jedinečným barem, který naleznete z vnějšku v poněkud nenápadném pětihvězdičkovém hotelu BUDDHA BAR HOTEL v centru Prahy. Jde o budovu, kterou naleznete na seznamu UNESCA, a proto podléhá přísným pravidlům rekonstrukce.

Official Press Release

BUDDHA BAR PRAHA PŘEDSTAVUJE MÍCHANÉ SAKÉ NÁPOJE

23.1.2013

Saké, tradiční japonský alkoholický nápoj produkovaný z rýže. Od svého původu jako „nápoj Bohů“ až k dnešnímu statusu jednoho z nejvíce populárních nápojů Japonska je opředen tradicí, inovací a zvyky.