ZLATKO MÍČKA A JAN ŠMÍD STÁLI U ZRODU PRAŽSKÝCH OSLAV ME VE FOTBALE

Redakce
01. Červen 2016
Čtenost článku je: 12421 [?]
Velvyslanectví Francie bylo místem kde se 26.května 2016 konala oslava zahájení Mistrovství Evropy ve fotbale, pořádaného v tomto roce ve Francii. V rámci akce proběhl křest knihy autora Jana Šmída, ve které představuje všechna pořádající francouzská města a jejich okolí a to nejen pro fanoušky fotbalu.

Kniha nese název Francie – Co v průvodci nenajdete. Kmotry knihy se stali fotbalista Antonín Panenka a rodačka z Francie, herečka Chantal Poullain. „Knihu jsem si pročetla, zejména pasáže o místech, která dobře znám, jako je Mariseille, odkud pocházím. Líbí se mi, jak je poutavě napsaná a mám radost, že naši čtenáři mohou poznat Francii takovým osobitým způsobem,“ komentuje Chantal Poullain.

Oslava byla uspořádána jako garden party v krásných zahradách Buquoyského paláce. Patronem významné společenské události nebyl nikdo jiný, než velvyslanec Francie v České republice Jean-Pierre Asvazadourianem. Zastoupení zde měl každý ze šesti regionů, ve kterých se ME bude odehrávat. Hosté měli možnost si vychutnat tradiční francouzskou gastronomii v podání šéfkuchařů Restaurantu Passage a vynikající vína. To vše společně s hostiteli Dianou Sixtovou a Zlatkem Míčkou ze společnosti Merlotd’Or, kteří se specializují na investiční vína a dovoz vín z oblasti Bordeaux.

Moderátorem byl Michal Jančařík, který se stal průvodcem celého večera. O kouzlo atmosféry se zasloužil Blue Star Václava Marka – big band. Atmosféra byla opravdu velmi příjemná a všichni hosté si tento krásný večer náležitě užili. Teď už jen zbývá fandit naší reprezentaci na samotném ME ve Francii.

MERLOT D´OR