Známe jména deseti nejbohatších lidí planety

Jeff Bezos
Redakce
07. Březen 2018

Jako každý rok, i letos časopis Forbes vyhlašoval nejbohatší lidi světa. Na první příčce se umístil zakladatel Amazonu, Jeff Bezos. Jeho jmění dle časopisu dosahuje hodnoty 2,3 biliónu korun. V žebříčku dolarových miliardářů nechybí ani nejbohatší Čech, Petr Kellner, který obsadil 88. místo.

Bill Gates

Bill Gates

Loni byl na prvním místě žebříčku zakladatel Microsoftu, Bill Gates. Hodnota jeho majetku letos činí 1,77 biliónu korun, takže obsadil až druhé místo. Bezosova hodnota majetku naopak zažila strmý růst. Tento americký podnikatel za pouhý rok navýšil své jmění o 0,8 biliónu korun. Překonal i “Věštce z Omahy” Warrena Buffetta, který vlastní majetek v hodnotě 1,73 biliónu korun.

Warren Buffett

Warren Buffett

Téměř o dvojnásobek se zhodnotil majetek majitele konglomerátu LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, Bernarda Arnaulta, který je odhadován na 1,48 biliónu korun. S touto sumou obsadil čtvrté místo. Za ním není nikdo jiný než zakladatel jedné z nejoblíbenějších sociálních sítí, Facebooku, Mark Zuckerberg.

Bernard Arnault

Bernard Arnault

Do desítky nejbohatších lidí světa se dostal také majitel Zary Armancio Ortega, dále Mexičan Carlos Slim Helu, americký businessman Charles Koch a hned za ním jeho bratr David Koch. První desítku uzavírá s majetkem 1 203 miliard korun Larry Elison, spoluzakladatel Oracle Corporation.