Autorská výstava Rumena Sazdova „KŘEHKÉ BYTOSTI“

23. Srpen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17811
Konání akce
10. 08. 2023 12:00 - 29. 09. 2023
Místo konání
Galerie Ambit, Jungmannovo náměstí 753, Praha 1
Cena vstupenek
50 Kč
Dress Code
Není

Nepromarněte tuto jedinečnou možnost. Výstava končí již za deset dní v pátek 29.9.

Zde se můžete podívat na video z výstavy: "KŘEHKÉ BYTOSTI"

 

Zveme vás na jedinečnou výstavu lyricko-kubistických a expresivních obrazů akademického malíře Rumena Sazdova, která se koná v samotném centru Prahy, v Galerii Ambit, která sídlí v krásných historických ambitech františkánského kláštera na Jungmannově náměstí. Vystaveno je více jak 140 obrazů a další obrazy čekají v ateliéru. Přijďte se seznámit s autorem do jeho ateliérového salonu, který je součástí výstavy,

  • Galerie Ambit, Jungmannovo náměstí 753 , Praha 1
  • Denně od 12:00- do 18:30
  • Výstava potrvá do konce září
Galerie Ambit- výstava Rumen Sazdov

Galerie Ambit- výstava Rumen Sazdov

Díla tohoto charizmatického umělce pojednávají hlavně o vztazích, vyjadřují je dramatické tahy štětce a výrazná barevnost podtržená smyslností ženských linií. Každé autorské dílo od Rumena Sazdova je investiční originál s garantovanou hodnotou na základě evidence jeho jména ve světovém aukčním katalogu MAYER*, který je už druhé století hlavní ARTINDEX pro obchodování s uměním ve světě.

*všechny údaje z katalogu MAYER (ročník 1995 + 1996)  jsou uvedeny na artnet.com

Majiteli děl pana Sazdova jsou mimo jiné princ Kiril Tarnovski, španělská markýza Gloria Ferera des Monsolis, hraběnka Kristine d´ Barout, monacká princezna Stephanie, madame Bernadette Chirac, kytarista skupiny Scorpions pan Schenker, herec Bruce Willis a jiné významné domácí a mezinárodní osobnosti.

Více o výstavě akademického malíře Rumena Sazdova se dozvíte na webových stránkách: rumensazdov.cz

Galerie Ambit- výstava Rumen Sazdov

Galerie Ambit- výstava Rumen Sazdov

slovo autora: 
„ …kreslit jsem začal v pěti letech, bavilo mne vyrábět „Moje Věci“! Řemeslu mne začala učit babička mého kamaráda ze školky, která byla předválečná akademická malířka. Následně na Výtvarném gymnáziu  a na Akademi jsem si dal záležet naučit se vše o anatomickém kreslení: oko, ruce a koně. Zvládnul jsem správně míchat barvy a postavit kompozici. Práce výtvarníka mne začala bavit a vše bylo velmi vzrušující. Svoje zážitky a snové představy jsem byl schopen nakreslit, namalovat, vysochařit, nařezat, nalepit a „zkomponovat“ s každým materiálem, který jsem vzal do ruky. Později mi v Paříži jeden velmi moudrý muž z oboru řekl: „ To je Lyrický Kubismus“. Krásná slova ale i tak pro mě jsou to „Moje Věci“!

ak.mal. Rumen Sazdov
Galerie Ambit- výstava Rumen Sazdov

Galerie Ambit- výstava Rumen Sazdov

ak.mal. Rumen Sazdov


Narodil se roku 1959 v lázeňském městečku Kjustendil, v Bulharsku. Uměleckým prostředím byl ovlivněn od útlého věku, jeho matka byla velmi uznávaná režisérka loutkového divadla. Po výtvarném gymnáziu v Sofii následovala výtvarná akademie ve městě Veliko Tarnovo, specializace figurální malba. Českou Republiku znal autor prostřednictvím svého strýce, významného poválečného architekta Parvana Pop-Jordanova, který žil a působil v Brně a vozil mu pastelky a vodovky, které se kvalitou těm bulharským nemohly rovnat.

Do Prahy se autor podíval po prvé již jako vysokoškolský student a podruhé, natrvalo, když vyhrál výběrové řízení Ministerstva Školství na výtvarné učební osnovy pro střední školy, v roce 1989. Následovaly roky, které se dají bez nadsázky nazvat jako turbulentní. Provozoval několik galerií, věnoval se volné tvorbě a své obrazy prodával mnohdy i mokré.

Jedním z důležitých zlomů v umělcově kariéře byl moment, kdy ho kontaktoval zástupce pařížské agentury  *Claude Robert  & Joël  Millon. Tehdy majitel agentury Claude Robert charakterizoval jeho malbu jako lyrický kubismus. Následovala cesta do Paříže a aukční prodej 36 obrazů přes aukční síň Drouot-Richelieu. Díky úspěšnému aukčnímu prodej je evidován v aukčním katalogu MAYER a v Indexu výtvarníků na světovém trhu s uměním. 

 * dnes Millon & Associés

Pozvánka na výstavu "KŘEHKÉ BYTOSTI"

Pozvánka na výstavu "KŘEHKÉ BYTOSTI"

Přejeme vám ten nejlepší zážitek