Výstava Culture of Creativity

06. Březen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12114
Konání akce
04. 03. 2024 09:00 - 20. 05. 2024
Místo konání
222 Marylebone Rd, London NW1 6JQ, Spojené království
Cena vstupenek
0 Kč
Dress Code
Není

Culture of Creativity: Společnost Tiffany & Co. ve spolupráci s Peter Marino Art Foundation otevírají první výstavu v ikonickém sídle značky The Landmark na Páté Avenue

Společnost Tiffany & Co. zahajuje první výstavu nazvanou Culture of Creativity v prostorách The Landmark, ikonickém sídle značky Tiffany & Co. na Páté Avenue v New Yorku. Architekt Peter Marino, známý svým všestranným vztahem k umění, jež z něj činí uznávaného průkopníka mezioborového přístupu, přenese svou soukromou sbírku z Peter Marino Art Foundation ze Southamptonu ve státě New York do výstavního prostoru, který je součástí jeho projektu desetipatrové nově zrekonstruované budovy Tiffany & Co.

Výstava Culture of Creativity představí téměř sedmdesát děl současného umění od 26 autorů a společně s nimi kolekci stříbrných mistrovských děl z dílny Tiffany & Co. z osmdesátých let devatenáctého století ze sbírky Petera Marina. Výstava je poctou přetrvávající a výsadní roli kreativity v tvorbě značky Tiffany & Co., tento hold je možné dílům značky Tiffany & Co. vzdát díky umělecké nadaci Peter Marino Art Foundation a desítky let trvajícím mecenášským aktivitám Petera Marina. Výstava nabídne různé umělecké exponáty ze soukromé sbírky, kterou Peter Marino shromažďuje již více než 40 let.

Výstava Culture of Creativity v The Landmark dává díla ze sbírky Peter Marino Art Foundation do kontextu a umožňuje jim vést dialog s více než 50 uměleckými díly od stejných umělců zdobících tento ikonický dům.

Výstava Culture of Creativity je oslavou vytrvalého úsilí značky Tiffany & Co. o uměleckou dokonalost a posiluje pozici The Landmark jakožto kulturní instituce v New Yorku. Umění a řemeslná zručnost jsou synonymem značky Tiffany od jejího založení v roce 1837. V roce 1853 začal tento šperkařský dům vystavovat zapůjčená umělecká díla, aby je mohli zákazníci obdivovat při svých nákupech. Na konci 19. století se Louis Comfort Tiffany, syn zakladatele značky Charlese Lewise Tiffanyho, stal prvním uměleckým ředitelem tohoto šperkařského domu a otevřel mu cestu do nové epochy umění a šperkařského designu. Dnes je považován za předního představitele secese a jednoho z nejoceňovanějších amerických umělců své doby.

Výstava Culture of Creativity představuje soubor velkolepých uměleckých děl různých forem, jejichž autory jsou Jean-Michel Basquiat, McArthur Binion, Sarah Charlesworth, Francesco Clemente, Johan Creten, Andre Dubreuil, Roe Ethridge, Urs Fischer, Hans Hartung, Molly Hatch, Gregor Hildebrandt, Damien Hirst, Jenny Holzer, Rashid Johnson, Y.Z Kami, Les Lalanne, Peter Marino, Vik Muniz, Michelangelo Pistoletto, Antoine Poncet, Richard Prince, Julian Schnabel, Sarah Sze, Louis Comfort Tiffany, Not Vital a Stanley Whitney.

Výstava Culture of Creativity je umístěna ve dvou patrech třípatrové skleněné nástavby budovy The Landmark a je k vidění od 4. března do 20. května. Bezplatné vstupenky je možné zarezervovat od 1. března.

Přejeme vám ten nejlepší zážitek