Automobilový průmysl tak trochu jinak díky luxusní značce Pagani

18. Listopad 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25509

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Pagani, její historii i zajímavosti.

Divili bychom se, kdybyste neznali tuto luxusní značku specializující se na výrobu takzvaných hyperaut, tedy vozů s obrovským výkonem, s nimiž však můžete v klidu jet i do normálních ulic. Výkon je zajištěn díky speciální technologii komponent vyráběných z uhlíkových vláken.

Zdroj: pagani.com

Zdroj: pagani.com

Pokud stáří firmy srovnáme s jinými společnostmi, mohli bychom s klidem tvrdit, že se jedná o poměrně mladou značku, jejíž počátek se datuje do roku 1992. Zakladatelem se stal Argentinec Horacio Pagani, značka však sídlí v italské Modeně.

Horacio Pagani dříve pracoval pro Lamborghini, načež se rozhodl založit i vlastní značku. Avšak kooperaci s Lamborghini nezanedbal a dlouhou dobu tyto firmy spolupracovali na mnoha projektech, mezi kterými by se dal třeba jmenovat restyling Lamborghini Countach 25th Anniversary Edition.

Zdroj: pagani.com

Zdroj: pagani.com

První automobil, který byl představen lidem až roku 1999, nesl název Zonda C12. Kvůli velké poptávce bylo nutné po roce 2000 ztrojnásobit výrobu. Zonda C12 se svým designem inspiroval proudovými stíhačkami, a tak zde najdeme výrazné prvky, jež bychom ani na autě nečekali. Motor DOHC V12 přinesl automobilu neuvěřitelný výkon.

Automobilka Pagani přišla s další spoustou vozů jako třeba Zonda Cinque s výkonem až 506 kW a Zonda Tricolore či velkou spoustou vozidel vyráběných na zakázku.

  • V září roku 2022 byl představen nový vůz Utopia, jehož se má vyrobit pouze 99 kusů. Zatím však není známé, odkdy si jej budeme moci objednávat.
  • První vůz značky Pagani Zonda C12 se měl původně jmenovat „Fangio F1“, a to na počest argentinského šampiona Formule 1, Juana Fangia.
  • O Pagani si můžete přečíst v knize „Pagani: Příběh snu“.
Zdroj: pagani.com

Zdroj: pagani.com

Galerie

Zdroj: pagani.com
Zdroj: pagani.com
Zdroj: pagani.com
Zdroj: pagani.com
Zdroj: pagani.com
Zdroj: pagani.com