Bulgari Bulgari, charismatická ikona

15. Březen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21877

V roce 1975 se zrodila nová ikona výrazné a vzácné krásy. Její jedinečná alchymie, inspirovaná Giannim Bulgarim, se zformovala ve skicáři legendárního návrháře Géralda Genty. Bulgari Bulgari prosazuje svou osobitost svým jménem, jež zdobí lunetu kovanou ze žlutého zlata. Tyto hodinky, klasické i vizionářské zároveň, vyjadřují římskou duši domu Bulgari, jeho avantgardní přístup inspirovaný hlubokou vášní pro umění a architektonické bohatství Itálie. Mezinárodní uznání na sebe nenechalo dlouho čekat. Sebevědomé charisma Bulgari Bulgari uchvátilo výjimečné osobnosti a povýšilo tento model na „ikonu ikon.“ Na prahu svého 50. výročí Bulgari Bulgari znovu oživuje svůj jedinečný půvab, který se nyní představuje v kombinaci žlutého zlata s černým číselníkem a růžového zlata se stříbrným opalizujícím číselníkem. Všestranný charakter hodinek ztělesňují dvě velikosti pouzdra: okouzlující 26mm varianta a inovativní genderově neutrální 38mm pouzdro.

Tak klasické, a přitom tak odvážné! Bulgari Bulgari bez námahy překračují svou dobu. Jsou průkopníkem trendů a přitahují ty nejasertivnější osobnosti. S blížícím se 50. výročím této ikony její původní krása září dál a připomíná nepopiratelnou nadčasovou eleganci. Bulgari Bulgari, vzácné jako vždy, vyrobené z luxusního žlutého nebo růžového zlata, znovu přitáhnou pozornost nelehkou volbou mezi vintage šarmem pouzdra o průměru 26 mm a moderním půvabem nové, velmi současné 38mm verze.

BVLGARI BVLGARI, 14 písmen vyrytých na lunetě, jako by evokovalo jména císařů na starověkých mincích. Zásah estetické geniality s mocným magnetismem, deklarace charakteru a stylu, která dokonale sedí osobnostem schopným měnit svět svým talentem a odhodláním. Umělci, herci, revoluční tvůrci a vizionářští podnikatelé. Tina Turnerová, Susan Sarandonová, Carol Altová, Bill Gates, Benicio del Toro, George Michael a Zendaya patří mezi ty, kteří hrdě nosí hodinky Bulgari Bulgari.

Bulgari Bulgari mistrovsky spojují výraznou lunetu s minimalistickým číselníkem a čerpají svou magnetickou sílu z italské duše „římského klenotníka času“ a švýcarské preciznosti, která stojí v jádru. Již jejich samotné jméno, jak zdůrazňuje autor a znalec Robin Swithinbank v titulu „Bulgari Beyond Time“, shrnuje „podstatu kreativního ducha domu Bulgari“. Jejich linie s jedinečnými záhyby „udávají tón hodinkám Bulgari, jak je dnes sběratelé znají a oceňují,“ poznamenává John Goldberger, sám zkušený sběratel. Na úsvitu 50. výročí této ikony Fabrizio Buonamassa Stigliani, výkonný ředitel pro tvorbu produktů, popisuje tyto hodinky jako „současně jednoduché a odvážné, vždy jdoucí s dobou“ – o čemž svědčí čtyři vytříbené iterace.

Příběh ikony

Bulgari Bulgari mají za sebou cestu téměř pěti dekádami a zdobí zápěstí ikonických osobností, z nichž mnohé výrazně definovaly svou éru. Zrodily se v roce 1975 pod jménem Bulgari Roma. Navzdory svému neustálému vývoji si vždy dokázaly zachovat svou výraznou a charismatickou auru. Hodinky z 18karátového zlata, které byly původně koncipovány jako dárek pro nejlepší klienty domu, se vyznačovaly inovativním digitálním displejem, který sklidil okamžitý úspěch. Po znovuzrození v roce 2019 propůjčila značka Bulgari ikoně nový pohled na eleganci a rafinovanost a spojila ji s nápadně moderním kovovým náramkem.

Prostě Bulgari Bulgari

„Svou čistou estetikou původní Bulgari Bulgari dokonale ztělesňují naši DNA, aniž by bylo potřeba dalšího zdobení,“ říká Fabrizio Buonamassa Stigliani. Náš dům, pokračuje, „přetváří podstatu této původní kreace, nyní jemně vylepšeného moderními technologiemi.“ Nové variace ve žlutém zlatě – historickém a ikonickém materiálu kolekce – a v růžovém zlatě jsou k dispozici ve dvou variantách. První z nich má genderově neutrální a všestranné pouzdro o průměru 38 mm s transparentním dýnkem pro dokonalý výhled na komponenty a povrchové úpravy mechanického kalibru BVL 191 s automatickým nátahem, vyrobeného ve švýcarské manufaktuře Bulgari. Druhá, s 26 mm v průměru a quartzovým strojkem, má tloušťku pouhých 6,35 mm, která hodinkám propůjčuje neodolatelný šperkařský twist.

Modely ze žlutého zlata, které odkazují na kousky představené v roce 1975, nabízí výrazný kontrast zlata s černým číselníkem. Na tomto pozadí vynikají zlacené zhuštěné arabské číslice na pozici 12. a 6. hodiny spolu s podlouhlými indexy. Nenápadný minimalismus ciferníku dále zdůrazňuje výrazný charakter písmen vyražených na lunetě. Geometrické nožky, které pracují s původní estetikou Bulgari Bulgari, přechází do černého řemínku z kůže aligátora. Druhá verze harmonicky spojuje růžové zlato na pouzdře se stříbrným opalizujícím číselníkem v jemnějším vizuálním efektu.

Bulgari Bulgari se svou charismatickou dokonalostí svědčí o mimořádném odkazu Gianniho Bulgariho, který je uznáván předními osobnostmi tohoto světa. O jejich dopadu prohlásil: „Skutečnou podstatou Bulgari Bulgari byla jejich (…) schopnost stát se velvyslancem našeho domu po celém světě (…). To je to dědictví, které jsem měl zanechat – příhodný a vhodný úspěch. A toto dědictví bude navždy propojeno s podstatou Bulgari.“

Galerie