Jaguar I-PACE v novém provedení Black nadchne každého

Redakce
19. Květen 2021
Čtenost článku je: 14657 [?]

Jaguar I-PACE dosáhl celosvětového uznání a získal několik ocenění za design. Nyní je přitažlivost tohoto plně elektrického výkonného SUV ještě více zdůrazněna verzí I-PACE Black. Tento exkluzivní přírůstek v modelové řadě I-PACE těží z bohatší výbavy, která standardně zahrnuje řadu prvků, jež jsou u verzí HSE, SE nebo S, z níž I-PACE Black vychází, za příplatek. Čistý, moderní vzhled je zvýrazněn lesklou černou barvou pětipaprskových 20palcových kol. I-PACE Black je k dispozici v celé škále barev, včetně prémiových metalických černých laků Aruba a Farallon Pearl.

Dramatická silueta modelu I-PACE, kabina posunutá vpřed, krátké převisy a výrazné boky mu přidávají na dramatičnosti, která jej odlišuje od ostatních SUV. Vytvoření exkluzivní verze I-PACE Black nám dalo příležitost jemně vylepšit design, aby vypadal ještě dynamičtěji, osobitěji a žádaněji,“ dodal Julian Thomson, Jaguar Design Director.

Jako každý vůz v této modelové řadě nabízí i I-PACE Black nepřeberné množství technologií navržených tak, aby každá cesta byla jednodušší a příjemnější. Informační a zábavní systém Pivi Pro je připraven k použití dříve, než se usadíte na sedadle řidiče, a jeho ovládání je stejně intuitivní jako u vašeho chytrého telefonu. EV navigace vám snadno ukáže, zda jsou poblíž dostupné/obsazené nabíjecí stanice, jaký mají typ konektoru, cenu nabíjení, a jak dlouho bude nabíjení trvat. Na dlouhých cestách může Pivi Pro rovněž zobrazit vaši předpokládanou úroveň nabití v každém průjezdním bodě.

Pivi Pro má vestavěnou SIM kartu a datový tarif 4G pro neomezené streamování hudby. Standardní je Smartphone Pack s Apple CarPlay® i Android Auto™. Aby byla konektivita chytrých telefonů ještě pohodlnější a nepostřehnutelná, brzy budou zákazníkům v bezdrátové aktualizaci softwaru (SOTA) k dispozici bezdrátové verze obou aplikací. Schopnost této aktualizace softwaru I-PACU znamená, že jeho infotainment a systémy vozidla mohou být vždy aktualizovány na dálku. Kromě toho můžete k I-PACU připojit dva telefony současně a volitelná podložka bezdrátového nabíjení pod „plovoucí“ středovou konzolou je vybavena zesilovačem signálu pro zlepšení příjmu sítě a Wi-Fi.

Se zaměřením na kvalitu vzduchu je prioritou pohodlí a pohoda cestujících, ionizace vzduchu v kabině nyní zahrnuje filtraci PM2.5 k zachycení ultrajemných částic a alergenů ve vzduchu. I-PACE dokonce může filtrovat vzduch v kabině ještě před tím, než vyrazíte na cestu.

Digitální zpětné zrcátko ClearSight řidiči poskytuje nerušený výhled na silnici za vozidlem, a to i v případě, že na zadních sedadlech sedí cestující nebo je zavazadlový prostor plně naložen. Využívá širokoúhlou kameru otočenou směrem dozadu spojenou s displejem za zrcátkem: přepínač dovoluje řidiči vybírat mezi standardním zobrazením nebo záběrem kamery.

Při dlouhých cestách po dálnici zvyšuje adaptivní tempomat s asistentem řízení pohodlí řidiče tím, že jemně zasahuje do řízení, zrychlení a brzdění, aby udržoval vozidlo uprostřed jízdního pruhu při zachování nastavené vzdálenosti od vozidel jedoucích před ním.

Oba elektromotory značky Jaguar, které jsou umístěné na nápravách, vyvinou až 400 koní a 696 Nm. Navíc s hliníkovou konstrukcí karoserie a s nízko položeným těžištěm nabízí I-PACE bezkonkurenční vyváženost mezi jízdními výkony pohonu všech kol, kultivovaností, luxusem a agilitou v kombinaci s vysokým reálným dojezdem a každodenní použitelností.

Model I-PACE díky integrované nabíječce o výkonu 11 kW umožňuje rychlejší a pohodlnější domácí nabíjení pro zákazníky s třífázovou zásuvkou. Po připojení k wallboxu o výkonu 11 kW lze dobít až 53 km dojezdu za hodinu. Plné nabití trvá pouze 8,6 hodiny – ideální pro nabíjení přes noc.

Funkce preferovaného času nabíjení I-PACU zákazníkům umožňuje nastavit požadovaný čas začátku a konce nabíjení. Pomáhá jim využívat výhody tarifů elektřiny se sníženou sazbou, které jsou na mnoha trzích k dispozici. Tato funkce (prostřednictvím aktualizace SOTA) brzy nabídne ještě větší flexibilitu tím, že řidiči budou moci nastavit konkrétní stav nabití, kterého chtějí dosáhnout – například 80 %.

Při nabíjení „na cestách“ mohou 100kW stejnosměrné nabíječky dobít až 127 km dojezdu za pouhých 15 minut; 50kW nabíječky umí za stejný čas dobít až 63 km dojezdu.

Jaguar vyvinul aplikaci Go I-PACE, aby pomohl lidem pochopit, jak lehce lze I-PACE začlenit do jejich životů, a zdůraznil výhody plynoucí z jízdy na elektřinu. Díky analýze cest, které řidiči absolvují v jakémkoli vozidle, ukazuje tato aplikace úsporu nákladů, kolik energie z baterie by bylo použito na cestu a počet plných nabití potřebných k ujetí celkové vzdálenosti.

Jaguar I-PACE, který dnes zaznamenává celosvětový úspěch a získal 88 světových automobilových ocenění včetně tří ocenění za rok 2019 (Světové auto roku, Světový automobilový design roku a Světové zelené auto roku), je také předchůdcem plně elektrických vozů Jaguar zítřka.

JAGUAR

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Firemní články

Nový Jaguar C-TYPE Continuation v detailu
Jaguar I-PACE v novém provedení Black nadchne každého
Nový Jaguar F-TYPE v provedení R-Dynamic Black
Range Rover SV Coupé: luxus především
Pokud nevíte, co s penězi, pořiďte si Jaguar E-Type 3. série
Vrchol luxusního cestování v podobě nového vozu představuje Land Rover
Jaguar Project 8: extrémně výkonný sportovní sedan XE
Range Rover Evoque Convertible dobyje nejen Vaše srdce!
Jaguar F-Type S je sportovní vůz s jedinečnou osobností
Hledáte-li ultra bezpečné auto, zvolte Range Rover Sentinel
nový autosalón v OstravěBEST OF BRITISH CARS – JAGUAR LAND ROVER OSTRAVA V NOVÉM
ZAOSTŘENO NA JAGUÁR, PARTNERA WIMBLEDONU
21 LET LUXUSNÍ EDICE AUTOBIOGRAPHY
RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHY REDEFINUJE POJEM LUXUS
JAGUAR F-TYPE PRO MODELOVÝ ROK 2016JAGUAR F-TYPE PRO MODELOVÝ ROK 2016
Official Press ReleaseLAND ROVER NADĚLIL FANOUŠKŮM LIMITOVANÉ EDICE IKONICKÉHO DEFENDERU
JAGUAR HERITAGE DRIVING EXPERIENCE
S LAND ROVEREM AŽ KE HVĚZDÁM, DÍKY SOUTĚŽI PRO DOBRODRUHY
Official Press ReleaseNOVÁ KAMPAŇ JAGUAR FEEL XE OHROMÍ HVĚZDAMI
ZNAČKA LAND ROVER PŘEDSTAVILA NOVOU SPECIÁLNÍ EDICI MODELŮ DISCOVERY A EVOQUE
BARBOUR PRO LAND ROVER
LAND ROVER OZNÁMIL, ŽE UVEDE NOVÝ MODEL DISCOVERY SPORT
LAND ROVER OZNÁMIL GLOBÁLNÍ PARTNERSTVÍ S VIRGIN GALACTIC
Official Press ReleaseJAGUAR ULOVIL DAVIDA BECKHAMA
LAND ROVER V ŽENEVĚ PŘEDSTAVIL NOVÉ PŘÍRŮSTKY
JAGUAR XF PRO ROK 2015 SE PŘEDSTAVÍ V ŽENEVĚ
SEZNAMTE SE S NOVÝM LUXUSNĚJŠÍM A VÝKONNĚJŠÍM RANGE ROVER EVOQUE
JAGUAR F-TYPE COUPÉ: 550 KONÍ A ELEKTRONICKÉ OMEZENÍ RYCHLOSTI NA 300 KM/H
HYBRIDNÍ RANGE ROVER A RANGE ROVER SPORT: PRVNÍ HYBRIDNÍ SUV OD LAND ROVERU MÁ VÝKON AŽ 340 KONÍ
JAGUAR C-X17: DESIGNOVÁ STUDIE NA MODULÁRNÍ HLINÍKOVÉ PLATFORMĚ
NOVÝ RANGE ROVER SPORT: NEJRYCHLEJŠÍ LAND ROVER VŠECH DOB
JAGUAR F-TYPE

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže