Jaká je historie jednoho z nejúspěšnějších výrobců kožené módy Salvatore Ferragamo

07. Říjen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 26134

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Salvatore Ferragamo, její historii i zajímavosti.

Možná se nevyjadřujeme úplně správně, když značku nazýváme Salvatore Ferragamo, neboť přesně před měsícem se firma přejmenovala na jednodušší variantu, a to na pouhé Ferragamo. Ale zkrátka, zvyk je železná košile, takže to už asi jen tak nezměníme. A to především, když je se značkou spjat její zakladatel Salvatore Ferragamo, který ji v roce 1927 uvedl do provozu.

Velká kariéra Salvatora započala ale již roku 1923 v Kalifornii, kdy si otevřel speciální obchod Hollywood Boot Shop, prodávající boty pro filmové hvězdy. Před založením dnes velmi slavné značky se ale Ferragamo vrátil do Florencie, kde vytvořil továrnu, kterou reagoval na nedostatek řemeslníků v oblasti obuvi. Dbal ale vždy na to, aby se zde nehledělo pouze na rychlost výroby, ale i na dodržování správných řemeslných technik.

Jak je asi z našeho článku patrné, pro značku Ferragamo jsou středem zájmu hlavně boty, které tvoří téměř 90 % jejich příjmů. Pokud se ale domníváte, že vyrábí pouze formální obuv na speciální akce, nemusíte mít strach, v nabídce Ferragama najdete i obuv volnočasovou, kterou si můžete nazout, ať už se vydáváte kamkoliv. Není ale vše jen o botách. Když nás zakladatel Salvator opustil, převzala po něm vedení firmy jeho manželka, která se zaměřila na hedvábné doplňky, mezi nimiž nechybí třeba kravaty, šátky či kapesníčky.

  • Salvator Ferragamo v Kalifornii dlouho studoval lidskou anatomii, aby mohl vytvořit co nejpohodlnější obuv. Právě proto u jeho produktů nalezneme podrážku ve tvaru mušle či „neviditelný sandál“.
  • Roku 1933 se firma v důsledku Velké hospodářské krize potýkala s problémy, nakonec však ale Salvator zvládl firmu udržet a roku 1938 se finančně vzpamatoval a pokračoval ve jménu úspěšné značky.
  • Butik Ferragamo naleznete i na slavné pražské adrese Pařížská 6.

Galerie