K 9. výročí oslav světového dne MALBECU se bude konat charitativní degustační večeře snoubená s víny Malbec na podporu Nadačního fondu osob zdravotně postižených

08. Duben 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13363

Dne 15. dubna se v rámci oslav Mezinárodního dne MALBECU koná jedinečná argentinská charitativní degustační večeře, snoubená s víny MALBEC. Tuto akci pořádá šéfkuchař  a zakladatel projektu „Pomáháme jídlem“, Jaroslav Rajtora, spolu s dalšími společnostmi.

 

Exklusivním 6chodovým degustační menu, složeném z vyzrálého hovězího masa pocházejícím z býků, kteří se volně pasou na zelených rovinách Argentiny zvaných pampy, a dalšími gurmánskými zajímavostmi, vás provede šéfkuchař Jaroslav Rajtora s týmem z restaurace U Havlíčků. Průběh večera zpestří řízenou ochutnávkou vybraných argentinských vín sommeliérka Simona Červenková ze společnosti „Nestar International “.

Večer je zajímavý tím, že se při něm uskuteční (za účasti velmi zajímavých partnerů) tzv. TICHÁ AUKCE, jejímž prostřednictvím budou moci účastníci večeře přispět ke sbírce finančních prostředků pro Nadační fond osob zdravotně postižených (a dále jen NFOZP), která se jako jediná nadace v ČR věnuje zaměstnávání postižených osob. Hosté budou mít tu čest přivítat paní ředitelku Zdenu Štěpánkovou, která přiblíží činnost nadace a její projekty.

 

A na co se v podávaném argentinském menu můžete těšit? Třeba na pěnu z tresky s rybím chipsem, grilované pasty filato, argentinskou picanhu pečenou v seně, argentinský grilovaný steak entrecote, nebo na sladkou tečku v podobě vanilkových kuliček s Bayleis krémem. 

Dražit se bude obraz v rámu od Tomáše Hřivnáče s názvem "VPŘED", slavnostní kytice z květinářství SPIRIT ZB, ručně vyráběná kšiltovka s dřevěným kšiltem z ateliéru Chateee, zrnková káva z Pražírny Drahonice, delikátní čokolády z Levandulové farmy Lavandia a samozřejmě kvalitní argentinská vína MALBEC. 
 

Řízenou degustační večeři o 6 chodech s přípitkem si můžete koupit za 695 Kč na osobu, při párování s vybranými argentinskými víny za doplatek 290 Kč na osobu. Konat se bude 15. dubna 2019 v 18:30 hodin v restauraci U Havlíčků. Všechna degustovaná vína budou v závěru vína k prodeji.

V případě zájmu si můžete rezervovat vstupenky na info@uhavlicku.cz, tel:+420 602 329 900 nejpozději do 14. dubna 2019.

 

 

 

Galerie