Poznejte úžasné hodinky BULGARI OCTO FINISSIMO GOLD

20. Leden 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19501

Zlato je zpět! Při příležitosti 10. výročí kolekce Octo rozšiřuje Bulgari řadu Octo Finissimo o několik nových variací ze vzácného kovu: model Octo Finissimo Chronograph GMT z růžového zlata a Octo Finissimo Automatic z růžového či žlutého zlata. Nová kapitola ságy Octo Finissimo je zářivější než kdy dřív!

Kolekce Octo Finissimo dokázala pokořit každý myslitelný rekord s ohledem na tloušťku pouzdra, využití vnitřního prostoru a čistotu designu. Poprvé byla představena v roce 2014. Zrodila se, aby posouvala limity, zkoumala oblast ultra miniaturizace a dosáhla až k samým hranicím hodinářského umění. Díky své technologické vyspělosti, snadno rozpoznatelnému pouzdru a tenkému designu se rychle proměnila v hodinářskou ikonu. Je ztělesněním střízlivého a rafinovaného mužského designu, který představuje dualitu značky Bulgari: dokonalou švýcarskou hodinářskou výrobu a nenapodobitelný italský styl.

Sága osmi světových rekordů, které kolekce získala, je v hodinářské výrobě naprosto jedinečná a pokrývá chronometrické, akustické a astronomické komplikace: Octo Finissimo Tourbillon s ručním nátahem (2014, kalibr BVL 268, 1,95 mm), Octo Finissimo Minute Repeater (2016, BVL 362, 3,12 mm), Octo Finissimo Automatic (2017, kalibr BVL 138, 2,23 mm), Octo Finissimo Tourbillon Automatic (2018, kalibr BVL 288, 1,95 mm), Octo Finissimo Chronograph GMT Automatic (2019, kalibr BVL 318, 3,30 mm), Octo Finissimo Tourbillon Chronograph Skeleton Automatic (2020, BVL 388, 3,50 mm), Octo Finissimo Perpetual Calendar (2021, BVL 305, 2,75 mm) a konečně Octo Finissimo Ultra (2022, BVL 180, 1,80 mm).

Na oslavu 10. výročí kolekce Octo se vrátil na scénu model Octo Finissimo ve zlatě, který představuje samotnou podstatu italské elegance. Těšit se můžete na nové variace z růžového a žlutého zlata.

Dovedete si představit elegantnější kombinaci než leštěné pouzdro z růžového zlata a jemný hnědý lakovaný číselník? Tato dokonalá symbióza je zajímavou interpretací pozoruhodného automatického GMT chronografu z roku 2019, který je s tloušťkou pouhých 3,3 mm držitelem světového rekordu. Hodinky nesou snadno identifikovatelný podpis kolekce Octo Finissimo. Mají ultra tenké, 43mm osmihranné pouzdro z leštěného růžového zlata, které vykazuje voděodolnost do 100 metrů. Doplňuje jej hnědý řemínek z kůže aligátora s překlápěcí sponou. Funkce chronografu jsou poháněny integrovaným automatickým strojkem BVL 318 z vlastní manufaktury, který lze ovládat prostřednictvím tlačítek na obou stranách pouzdra. Tento GMT chronograf s ultra tenkým pouzdrem z růžového zlata je přirozeně sofistikovaný a působí lehce okázale. Do dnešních dnů zůstává nejtenčím mechanickým chronografem na světě.

OCTO FINISSIMO CHRONOGRAPH GMT AUTOMATIC – 103468

Strojek

Mechanický GMT chronograf z manufaktury s automatickým nátahem (periferní oscilující závaží) a malým vteřinovým sčítačem – kalibr BVL 318 (tloušťka 3,30 mm). Rezerva chodu 55 hodin, nastavení lokální časové zóny pomocí tlačítka na pozici 9. hodiny

Pouzdro, číselník a řemínek

Až 43mm pouzdro z leštěného růžového zlata (tloušťka 8,75 mm) s transparentním dýnkem, korunka z růžového zlata s černou keramickou vsadkou, hnědý lakovaný číselník se vzorem slunečních paprsků, aplikované indexy z růžového zlata s úpravou Super-LumiNova®; ručky s úpravou Super-LumiNova®, voděodolnost do 100 metrů.

Hnědý řemínek z kůže aligátora s trnovou sponou z růžového zlata.

Octo Finissimo Automatic

Čistý a jednoduchý design je poznávacím znakem kolekce Octo Finissimo. Odráží se i v nové, zlaté verzi modelu Octo Finissimo Automatic. Hra kontrastů mezi růžovým či žlutým zlatem a hnědým lakovaným číselníkem propůjčuje tomuto modelu působivé kouzlo osobnosti. Dalším kontrastem, jenž se v této kolekci objevuje vůbec poprvé, je střídání matného a lesklého efektu na pouzdře a náramku. Linie Finissimo tak začíná psát zbrusu novou kapitolu…

Nové modely bijí v rytmu vylepšeného strojku s automatickým nátahem z vlastní manufaktury, kalibru BVL 138. Nová verze má 208 komponentů a 31 kamenů. Zachovává si rekordní profil pouhých 2,23 mm a je opatřena novým automatickým systémem nátahu, uzavřeným pérovníkem a novou strukturou krokového ústrojí a vlásku.

Model z růžového zlata je součástí běžné kolekce. 

OCTO FINISSIMO AUTOMATIC – 103637

Strojek

Mechanický, ultra tenký strojek s automatickým nátahem z vlastní manufaktury, opatřený platinovým mikro rotorem, kalibr BVL 138 s malým vteřinovým sčítačem, tloušťka 2,23 mm, průměr 36,60 mm, 21,600 V/H, rezerva chodu 60 hodin

Pouzdro, číselník a náramek

Až 40mm pouzdro z leštěného růžového zlata, transparentní dýnko, tloušťka 6,40 mm, korunka z růžového zlata s černou keramickou vsadkou, voděodolnost do 100 m, hnědý lakovaný číselník se vzorem slunečních paprsků, ručky a indexy ve zlatém odstínu.

Náramek z leštěného růžového zlata opatřený trojitou překlápěcí sponou.

Galerie