Vzleťte doslova do oblak s letadly ikonické značky Bombardier

Zdroj: Oficiální web Bombardier
13. Říjen 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16562

Na světě existuje spousta ikonických značek, které se zaměřují na různý průmysl, každá vyrábí a nabízí něco jiného. V našem seriálu jste již mohli číst o firmách vyrábějící oblečení, auta, kosmetiku, parfémy, ale když zapřemýšlíte, co nám zde ještě chybí? Když vám poradíme, že se to týká dopravního průmyslu, napovíme vám? Ještě jsme vám nenabídli článek o žádné značce vyrábějící letadla či vlaky. A tak nadchází čas to napravit. A hned vám představíme velmi známou značku Bombardier, která si nese již téměř stoletou historii.

Společnost Bombardier byla založena Josephem-Armandem Bombardierem, po němž byla samozřejmě i pojmenována, jak už to tak u velkých firem bývá. Joseph již ve svých 15 letech začal uvažovat o tom, jak by lidem bylo možné zjednodušit cestování. A pak mu to došlo.

Zdroj: Oficiální web Bombardier

Zdroj: Oficiální web Bombardier

Jako jedny z prvních dopravních prostředků začala firma vyrábět třeba i vozidla určená pro zdravotnictví či nákladní dopravu. Kolem let 1973 a 1974 se Bombardier začal zaměřovat na něco úplně jiného, už se nejednalo jen o vozidla, ale i o vlaky. Společnost vyhrála hned nato zakázku na výrobu 423 vlaků pro systém metra ve městě Montreal.

Firmě Bombardier však vlaky nestačily, rozhodla se povýšit ještě na jinou úroveň, a to doslova na tu nebeskou – začali s produkcí letadel, které splňují ty nejvyšší standardy. Dnešními nejprodávanějšími letadly značky jsou například The Challenger 350 aircraft a Challenger 350 business jet. Bombardier vyrábí letadla jak pro komerční, tak pro soukromé účely. A jsou mezi lidmi rozhodně velmi oblíbení!

Zdroj: Oficiální web Bombardier

Zdroj: Oficiální web Bombardier

Dnes se již firma může pyšnit téměř 80letou historií, neboť se jako oficiální datum jejího založení uvádí 29. leden 1942. V roce 2020 prodala Bombardier svou společnost Bombardier Transportation firmě Alstom.

  • Bombardier má svou vlastní dceřinou společnost i v České republice. Jmenuje se Bombardier Transportation Czech Republic a sídlí v České Lípě.
  • Bombardier začal i s výrobou takzvaných tramvají na pneumatikách, jedná se o hybridní vozy – něco mezi tramvají a trolejbusem.
  • Prvním výrobkem firmy byl sněžný pásový automobil B7.

Galerie

Zdroj: Oficiální web Bombardier
Zdroj: Oficiální web Bombardier