NEWS & ARTICLES

Apple ještě v tomto roce představí nové hodinky Apple Watch Series, které se obejdou bez iPhonu

ARTICLE BY

Ještě v tomto kalendářním roku společnost Apple představí novou verzi svých chytrých hodinek, které se budou moci připojit přímo k mobilní síti. Jejím záměrem je snížit závislost hodinek na iPhonech.

Tyto nové hodinky budou mít v sobě čipy LTE, pomocí nichž zvládnou mnoho operací, aniž by musely být poblíž iPhonu. Doposud hodinky fungovaly tak, že musely být k iPhonu připojeny, aby jejich majitelé mohli například posílat sms nebo stahovat trasy. Dle agentury Bloomberg, která s informací o vývoji nových hodinek přišla, firma Apple již jedná s několika operátory v USA i v Evropě.

Modemy do hodinek bude Applu dodávat firma Intel, která by tak měla vystřídat společnost Qualcomm, jež po několik let byla Applovým hlavním dodavatelem modemů a dalších mobilních přístrojů. Spolupráce Applu a Intelu nebude nová, již loňského roku Intel "jablku" dodával modemy pro některé aparáty.

Než přijde na trh ona novinka, stále budou v kurzu současné Apple Watch Series 2. Oproti první řadě jsou vodotěsné, díky vyššímu výkonu jsou až dvakrát rychlejší, mají zabudovaný GPS adaptér a vylepšený dotykový displej.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

APPLE

Firemní články

Apple ještě v tomto roce představí nové hodinky Apple Watch Series, které se obejdou bez iPhonu

11.8.2017

Ještě v tomto kalendářním roku společnost Apple představí novou verzi svých chytrých hodinek, které se budou moci připojit přímo k mobilní síti. Jejím záměrem je snížit závislost hodinek na iPhonech.

Evoluce iPhonů pokračuje – iPhone 7 a 7 Plus

30.9.2016

Není to tak dlouho, co přišel na trh nejočekávanější telefon letošního roku, iPhon 7. Spolu s iPhonem 7 Plus vychází z předchozích dvou modelů – iPhone 6 a 6s, avšak je o několik věcí vylepšen. I když jsme u Applu zvyklí, že po dvou vzhledově podobných generacích přichází generace nová, v případě celokovových iPhone 7 a 7 Plus tomu tak není.

Apple prý touží po výrobci luxusních britských aut McLaren

27.9.2016

Před několika málo dny přišel Financial Times s informací, že společnost Apple pokukuje po britském výrobci sportovních vozů McLaren. Podle Financial Times chce buď celou automobilku, nebo alespoň strategickou investici většího rozsahu.

Již za několik dní přijde na český trh druhá generace chytrých hodinek Apple Watch

15.9.2016

Americký počítačový gigant prozradil další informace o druhé generaci chytrých hodinek Apple Watch. I tyto hodinky budou dostupné v různých provedeních, která se odlišují použitým materiálem a velikostí displeje.

JIŽ BRZY ZASÁHNE TRH DIAMANTOVÁ VERZE APPLE IPHONE 6S

1.9.2015

Ještě na trh nevstoupil, ale již je možné novou verzi vysoce luxusního telefonu iPhone 6S předběžně objednat.

Official Press Release

APPLE TVRDĚ PRACUJE NA ZLEPŠENÍ APPLE MAPS

11.6.2015

Apple Maps je služba, která byla oficiálně vydána v roce 2012 a tehdy nebyla přijata moc pozitivně. Nové mapy byly ve srovnání s Googlem nekvalitní a často nepoužitelné. Z celého světa chodily zprávy o chybách a nedostatcích, docházelo ke špatnému umístění nejen ulic, ale i celých měst.

Official Press Release

EXKLUZIVNÍ INDIVIDUALIZOVANÁ ÚPRAVA DESIGNU IPHONŮ A IPADŮ MINI POD ZNAČKOU RARUS EXCLUSIVE

12.6.2014

Počátkem roku se společnost Rarus osamostatnila (dříve spadala pod společnost Etnetera Logicworks) a na trh uvedla novou luxusní značku Rarus Exclusive.

Official Press Release

iPAD AIR: NOVÝ TABLET OD APPLU JE O 20% TENČÍ NEŽ PŘEDCHOZÍ VERZE

23.10.2013

Novinka je tenká pouhých 7,5 mm a váží 469 gramů – Apple tvrdí, že jde o nejlehčí tablet na trhu, tedy mezi těmi desetipalcovými (iPad Air má displej úhlopříčkou 9,7“ - 24,6 cm). Uvnitř je stejný 64 bitový procesor A7 jaký pohání iPhone 5S. Je zde také nová verze iPadu Mini.

Official Press Release

iPHONE 5S A 5C: APPLE MÁ DVA NOVÉ MODELY - HIGH-ENDOVÝ iPHONE 5S A LEVNĚJŠÍ 5C

21.10.2013

Zvolená strategie zaskočila všechny odborníky: Apple totiž ještě nikdy neprezentoval současně více než jeden nový model. Podle zlých jazyků se Steve Jobs musí obracet v hrobě: on sám by něco podobného nikdy neschválil.

Official Press Release

SUPERJACHTA STEVA JOBSE

10.6.2013

Zakladatel značky Apple si ještě před svou smrtí objednal luxusní, 80 metrů dlouhou celohliníkovou jachtu. Kupodivu se nejmenuje iYacht - dostala poetičtější jméno Venus.

Official Press Release

SVÁTEK PRO FANOUŠKY ZNAČKY APPLE: FESTIVAL ICON PRAGUE, 15.–16. ÚNORA 2013

1.2.2013

Největší nezávislé středoevropské setkání příznivců a uživatelů zařízení, příslušenství a softwarových řešení Apple proběhne pod názvem iCON Prague v budově Národní technické knihovny v Praze ve dnech 15.–16. února 2013.

Official Press Release

MOUNTAIN LION OD 26. ČERVENCE K DISPOZICI V OBCHODĚ MAC APP STORE

14.8.2012

OS X Mountain Lion, devátá zásadní verze nejvyspělejšího počítačového operačního systému na světě, je od 26. července ke stažení v obchodě Mac App Store.

Official Press Release

NOVÝ SMART COVER PRO iPAD

1.8.2012

Společnost Apple uvedla na trh nový ochranný kryt pro iPad. Smart Cover má chránit tablet před jakýmkoliv znečištěním a rozbitím. V rámci ochrany lze však spoléhat pouze na protekci zadního krytu. Přední strana má být pro maximální efektivitu dotyku úplně volná.

Official Press Release

Apple uvádí iPad 2 s výdrží 10 hodin

11.3.2011

Společnost Apple uvedla iPad 2, novou generaci svého magického přístroje pro procházení webu, čtení a posílání e-mailů, prohlížení fotek, přehrávání videa, poslech hudby, hraní her, čtení elektronických knih a mnoho dalších oblastí použití.