Céline Luxusní značka zrozená z dětských botiček

23. Červen 2020 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14493

Každá značka, ať už luxusní, nebo klasická, si musela prožít vlastní příběh. Některé firmy jej mají rozsáhlejší, jiné zase naopak. Bohatou minulostí si ale prošla i dnes velmi opěvovaná a oblíbená značka Celine, která započala svou kariéru jako výrobce elegantní dětské obuvi.

A ono, opravdu je to tak. Celine dnes patří k těm nejluxusnějším značkám, které si můžeme představit, ale opravdu vyrostla z dětských bot. Společnost založila v roce 1945 paní Céline Vipiana, po níž dostala značka i svůj název. Po několika letech ale přesměrovala Céline své působení a namísto dětských botiček se začala věnovat módě pro ženy, hlavně tedy výrobě bot a kabelek. Rozhodně nezapomeňme zmínit ani fakt, že spousta z nás si tuto elegantní značku může pamatovat pod názvem „Céline“, kde nalezneme dlouhé písmenko. Avšak jméno značky se změnilo a nyní se jmenuje již jednoduše „Celine“.

Firma vyrábí velmi kvalitní a luxusní oblečení, které si zamiluje bezpochyby každý. Velmi často se jí však měnili módní návrháři. Zmiňme určitě Chorvatku Ivanu Omazic, která v Celine pracovala 4 roky, vytvářela kolekce, které vyzařovaly ženskostí a maximálním luxusem, avšak se úplně neuchytila, a proto musela odstoupit.

Neopomeňme zmínit ani fakt, že značka Celine je dnes součástí skupiny LVMH, která spojuje ty nejluxusnější světové značky. Už jen to je důkazem, že právě firma Celine je jasná volba.

Značka dnes prodává kromě vysoce elegantního oblečení pro muže a ženy i velkou spoustu doplňků, jako jsou různé šperky, batohy, boty či luxusní parfémy, díky nimž budeme schopni zaujmout každého, kdo kolem nás jen projde.

  • V roce 2018 došlo před módní přehlídkou k velké změně. Název značky, který byl původně „Céline“, se zkrátil pouze na „Celine“.
  • Poté, co přestala navrhovat novou módu pro Celine Phoebe Philo, došlo k rozdvojení instagramových účtů této značky – a to na „Celine“ a „Old Céline“.
  • V jedné ze svých kampaní představila značka Céline i osmdesátiletou Joan Didion. Na tuto skutečnost vznikly velmi pozitivní ohlasy veřejnosti.

Galerie