Ceny Bílá vrána 2020 udělované společností yourchance znají vítěze

06. Leden 2021
Čtenost článku je: 15641 [?]

Již posedmé ocenila obecně prospěšná společnost yourchance mladé lidi z dětských domovů, zaměstnance institucí náhradní rodinné výchovy a zaměstnavatele, jejichž přístup k mladým z dětských domovů je vzorem pro celou společnost. Letošní slavnostní udílení cen Bílá vrána proběhlo poněkud netradičním způsobem, a to předtočením na Zámku Hluboš a slavnostním uvedením finále v neděli 13. prosince na sociálních sítích a webových stránkách yourchance a projektu Začni správně. Záštitu nad oceněním převzal znovu primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Finále můžete zhlédnout ZDE.

Bílou vránou 2020 v kategorii Mladý dospělý se stala osmadvacetiletá Stanislava Šillerová z jihočeské Třeboně. Do samostatného života se vrhla po hlavě, a i přes překážky, které jí po odchodu z dětského domova čekaly, vše bravurně ustála a žije spokojený rodinný život s milujícím partnerem a dvěma malými dětmi. V kategorii „Poklad v srdci“ zvítězila Alena Novotná, ředitelka Dětského domova v Ústí nad Labem, Severní Terasa. Cenu pro zaměstnavatele, který systematicky pracuje s mladými z dětských domovů, udělila porota Léčebným lázním Konstantinovy lázně.

Cena: Mladý dospělý

Cena: Mladý dospělý

Slavnostním finále provedly s šarmem sobě vlastním dámy yourchance – Jana Merunková a Gabriela Štiková, které předaly i ceny vítězům v podobě skleněných designových cen. „Smyslem udílení cen Bílá vrána je boj s předsudky veřejnosti vůči dětem vyrůstajícím v dětském domově a zároveň také ocenění inspirativního přístupu k životu po odchodu z dětského domova. Speciální kategorií je Bílá vrána – zaměstnavatel, která je věnována firmám, jež cíleně pomáhají mladým lidem z dětských domovů v jejich zapojení a uplatnění se na trhu práce,“ uvedla spoluzakladatelka yourchance Gabriela Štiková. „Cílem události je pak také poděkovat lidem, kteří děti a dospívající v jejich nesnadné cestě neúnavně a s vírou v ně podporují a vedou,“ doplnila Gábina.

V kategorii Mladý člověk určené mladým lidem, kteří prošli institucionální výchovou, překonali překážky spojené s integrací a uspěli v běžném životě, získala ocenění Stanislava Šillerová. Po úmrtí matky se dostala na dva roky do Výchovného ústavu Počátky. V šestnácti pak následoval Dětský domov Senožaty. Stanislava vystudovala obor Kadeřnice a žije s rodinou v Třeboni. Jako kadeřnice stále pracuje, je to její koníček a přeji si brzy vlastní salón. Momentálně je na mateřské dovolené se dvěma syny. „Nejvíce v životě jsem si pomohla já sama. Vždy, když byly dvě cesty, které si vybrat, vybrala jsem si tu těžší, trnitou. Tím jsem se maximálně poučila a získala hodně zkušeností. Nebylo to se mnou jednoduché… i když mi okolí radilo, řeš to jinak, udělala jsem si to po svém a nelituji toho,“ říká o sobě Stáňa. Jejím největším životním úspěchem je současný spokojený a láskyplný život.

Druhou kategorií je ocenění Zaměstnavatel udělované firmám nabízejícím mladým z dětských domovů práci. Vítězem této kategorie se stala společnost Léčebné lázně Konstantinovy lázně a.s. Již druhým rokem zaměstnávají mladé lidi z celé ČR po odchodu z dětského domova. Nejčastěji zde získali práci v gastronomii, jako kuchaři, číšníci, dámy jako pokojské, chlapci pak jako zahradníci. „Ke všem zaměstnancům – bez rozdílu – přistupujeme individuálně s otevřenou komunikací. Není zásadní odkud člověk pochází, ale jaký má přístup k životu a k práci. Každý je osobitý a originál,“ vysvětluje k zaměstnávání lidí Kateřina Špetová z Konstantinových lázní.

Třetí kategorie Poklad v srdci je určena pro vychovatele z dětských domovů, popř. velmi úzce a intenzivně s dětmi pracujícími lidmi, kteří své svěřence na startu jejich životů podporují a vedou. Letos získala ocenění Alena Novotná, ředitelka Dětského domova v Ústí nad Labem, Severní Terasa. V dětském domově pracuje jako ředitelka již téměř třicet let. „Nejtěžší na naší práci je říct ne. A nejkrásnější moment zase radost, úsměv a spokojenost dětí. Také to, když si nechají pomoci – to je to nej. Všem kolegům vzkazuji, ať jsou hodně trpěliví, protože trpělivost růže přináší…,“ hovoří o práci vychovatelů dětí paní ředitelka Alena Novotná.

yourchance o.p.s.

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
Cena: Mladý dospělý

Firemní články

Ceny Bílá vrána 2020 udělované společností yourchance znají vítěze
Yourchance: Konference V nejvyšším zájmu dítěte
Proběhla odborná konference o výuce finanční gramotnosti na školách
Den finanční gramotnosti opět nabídnul unikátní příležitost zamyslet se nad svými financemi
Chechták pomáhá – investice se společenským přesahem
Projekt Finanční gramotnost do škol vzdělává mladou generaci prostřednictvím školních panelů ÁMOS vision
Dáváte práci mladým z dětských domovů? Staňte se Bílou vránou!
Proběhne slavnostní zahájení veřejné sbírky na podporu rozvoje finanční gramotnosti v ČR
Česko se letos opět připojí ke Global Money Week, který pomáhá zvyšovat finanční gramotnost
Spolupráce yourchance o.p.s se školami na indonéském ostrově
Den finanční gramotnosti vyzývá k správným finančním návykům
Mezinárodní filmový festival a karlovarský Bagel Lounge podpořily děti z dětských domovů
tým Yourchance Na Žofíně se konal již 4. Dobročinný ples yourchance
Zleva Gabriela Křivánková, spoluzakladatelka yourchance o.p.s. Libuše Houdová, ředitelka dětského domova Vysoká Pec, Jana Merunková, ředitelka yourchance o.p.s. a David Macek, výkonný ředitel Nadace DRFG yourchance o.p.s. předala ocenění Bílá vrána a vyzdvihla úspěchy mladých lidí z dětských domovů
o.p.s. yourchance vytvořila pro Český rozhlas seriál „9 mýtů o financích“
Šance talentům... yourchance spravuje ArteFond Jiřího Mádla
Zahájení plesu se zhostil taneční pár Michal Kladrubský a Helena Březinová 3. dobročinný ples yourchance podpořil projekty Začni správně a Finanční gramotnost do škol
Žofín bude 21. února hostit třetí ročník dobročinného plesu yourchance
Gabriela Křivánková, Jana Merunková, Petra Vosecká se synem a Lenka Sálová, ředitelka Nadačního fondu Lasvit OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA JIŽ POTŘETÍ
Křest knihy Hejno bílých vran aneb normálně žít DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE V SÁLE BOCCACCIO GRAND HOTELU BOHEMIA
OVLÁDNĚTE SVÉ FINANCE A VYHRAJTE ZAJÍMAVÉ CENY
DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE O.P.S.
POZVÁNKA NA DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE POZVÁNKA NA DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE
KDYŽ NEVÍŠ KAM PLOUT, NENÍ TI ŽÁDNÝ VÍTR DOBRÝ KDYŽ NEVÍŠ KAM PLOUT, NENÍ TI ŽÁDNÝ VÍTR DOBRÝ
CELONÁRODNÍ OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ A JEJICH ZAMĚSTNAVATELE
MICHAL DUDA – SVOU ŠANCI JSEM VYUŽIL
PORTÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST DO ŠKOL VYHLAŠUJE 1. ROČNÍK SOUTĚŽE „ROZPOČTI SI TO!“ PRO 1. ST. ZŠ
HEJNO BÍLÝCH VRAN ANEB KDYŽ OPUSTÍTE DĚCÁK: NOVÁ KNIHA OD YOURCHANCE O.P.S.
YOURCHANCE O.P.S. SLAVÍ 3. NAROZENINY
JANA MERUNKOVÁ, ODBORNÝ GARANT YOURCHANCE O.P.S.

Rozhovory

yourchance o.p.s.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže