Česká firma GIYOU vytváří světově ojedinělé dárky a dekorace

13. Květen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 12. 06. 2024

Na počátku byla vášeň

Radek a Milada Bláhovi před deseti lety opustili hektický ruch Prahy a našli útočiště v malebné historické usedlosti, která se nachází v malé vesnici nedaleko hlavního města. Pro Miladu byl svět plný obrazů a tvůrčích experimentů ve výtvarném a šperkařském umění. Naopak pro Radka byly jeho myšlenky plné vizí a jejich uskutečňování.

Radek, který se rozhodl ukončit svoji právnickou kariéru, byl zvláště fascinován krásou rozkvetlé zahrady. Jeho představy o zahradě však nebyly obyčejné, toužil po květinách, které budou žít svým vlastním životem, které lze skládat do nádherných kytic a osobně předávat.

Měl v úmyslu spojit mistrovské řemeslo s lehkostí květin, aby lidé zažili úplně nový zážitek. "Jsi blázínek, takové květiny na světě nejsou, nejdou vytvořit“, oponovala na začátku Milada.

Rozkvět v globální firmu

Po tři dlouhé roky se věnovali práci s květinami. Jejich každodenní život se odehrával mezi rozkvetlou zahradou, designérským stolem a šperkařskou dílnou, kde neustále diskutovali o květinách s lidmi a zkoumali nové možnosti. Jejich úsilí ani nešlo vyjádřit vhodnými slovy, a tak vytvářeli nová pojmenování jako šperkařské květiny, šperkařská zahrada, snubní květiny či rodinná váza.

Výsledkem jejich práce bylo uvedení květin na trh koncem roku 2022. Téměř okamžitě získaly pozornost médií, osobností a nadšených zákazníků. Sen zakladatelů, který na počátku málokdo pochopil, se proměnil v globální firmu, jež rozšiřuje krásu květin a unikátního českého řemesla po celém světě. Nakonec vznikla první světová zahrada květin ze stříbra a zlata. Symbolizovala jejich odhodlání a touhu.

První světově unikátní zlatá kytice

V lednu roku 2023, pouhé dva měsíce po uvedení na trh, obdržela rodinná firma unikátní zakázku - vytvořit kytici z 118 květů z čistého zlata. Tato pozoruhodná kompozice zahrnovala jedenáct druhů květin, mezi nimiž byly sedmikrásky, chrp, šeříky, zvonky, levandule, sněženky, jílky, jitrocel, rožky, fialky a listy fialek. Každá květina byla zpracována ze zlata o čistotě 999.9/1000, s celkovou hmotností 739 g a cenou 3,5 milionu korun. Tato unikátní kytice byla vytvořena pro zdobení interiéru domova zákazníka a v době svého vzniku pravděpodobně představovala nejhodnotnější zlatou kytici současnosti.

Kytice GIYOU s 118 květy z ryzího zlata ve váze Moser

Kytice GIYOU s 118 květy z ryzího zlata ve váze Moser

Další unikátní kytice z kilogramu ryzího zlata

A tento měsíc firma dokončila novou zakázku na vytvoření ještě hodnotnější zlatou kytici z ryzího zlata. Kytice byla vytvořena pro zvláštní účely zákazníka. Je složena z původních druhů květin a doplněná o některé nové druhy květin, které firma ještě oficiálně neoznámila (hvozdík, řetězovka viržinská, espeta nariz). Kytice má 98 květin z 24 karátového ryzího zlata a váhu 934,48 g. A převýšila první kytici počtem druhů květin, hmotností i hodnotou.

Kytice GIYOU s 98 květy z ryzího zlata ve váze Moser

Kytice GIYOU s 98 květy z ryzího zlata ve váze Moser

Proč lidé květiny kupují

Unikátní dárky

Květiny lidé kupují především pro unikátní dárek svým blízkým lidem. Můžete darovat jednu stříbrnou květinu nebo si vytvořit malou kytici ze stříbra nebo zlata z oblíbených druhů nebo si vytvořit působivou kytici z 50 nebo 100 stříbrných nebo zlatých květin.

Postupné sbírání

GIYOU vytváří každý rok nové druhy květin a po nějaké době určité druhy přestává vyrábět. A jsou tak jako stvořené pro postupné sbírání nebo pravidelná darování. Pro ženy, které si chtějí skládat svou vysněnou velkou kytici postupně. Nebo pro muže, kteří mohou udělat radost své ženě každý rok - třeba v den jejích narozenin nebo výročí svatby - novou květinou do rozrůstající kytice. Třeba ve formě Eternity kytice, která je okouzlujícím opakovaným oceněním a vyjádřením lásky k ženě.

Dekorace do váz

Vázy stříbrných nebo zlatých květinových šperků vytváří působivou, jemnou dominantu prostoru. A část lidí kupuje květiny pro ozdobu domova ve vázách.

Svatby a zásnuby

Noblesní stříbrné a zlaté květiny jsou také vyhledávány pro svatby a zásnuby - romantické, decentní i exkluzivní. Pro svatební kytice nevěsty, svatební dekoraci, svatební dárky. Ale také pro zásnubní a snubní květiny, které se staly novým netradičním symbolem zásnub a svateb. A originální alternativou zásnubních a snubních prstenů.

Royal květiny

A pro lidi, kteří hledají výjimečný dar, firma vytváří velké stříbrné a zlaté kytice nebo květinová díla na zakázku. Třeba pro účely dárků pro ženu, darků pro obchodní partnery nebo vzácným návštěvám, výročím nebo jiným vzácným okamžikům.

Unikátní kytice jsou pro GIYOU potvrzením, že jde správným směrem a květiny mají v životech lidí své místo. A svou vlastní specifičnost vidí firma především v tom, že definuje novou kategorii produktů v precizním, ručním šperkařském řemesle a osobních službách a vztazích se zákazníky. A také v tom, že prvky exkluzivity jejich produktů jsou promíchány s lidskostí, jemností a radostnou tvořivostí.

Květiny firma nyní prodává přes e-shop a v obchodě GIYOU GARDEN na Jungmannově náměstí v Praze. A pokud máte více času, můžete také navštívit jejich showroom za Prahou a v klidu krásné historické venkovské usedlosti poznat pozadí, inspiraci značky a všechny možnosti, které květiny nabízí. Velmi rádi vás osobně provedou neobvyklou zahradou jemných květin.

Galerie

Kytice GIYOU s 118 květy z ryzího zlata ve váze Moser
Kytice GIYOU s 98 květy z ryzího zlata ve váze Moser

Rozhovory