Chechták pomáhá – investice se společenským přesahem

19. Červen 2020
Čtenost článku je: 14762 [?]

Veřejná sbírka obecně prospěšné společnosti yourchance podporuje realizaci obou jejích celostátních projektů Finanční gramotnost do škol a Začni správně. Slavnostní zahájení prodeje proběhlo 4. června v České mincovně v Praze. Zakoupením Chechtáku vyjádříte souhlas s potřebou vzdělávat se v oblasti financí, hospodaření a osobní prosperity. Zároveň podpoříte poslání projektu Začni správně systematicky napomáhat integraci mladých dospělých, kteří opouštějí dětské domovy a pěstounskou péči.

Chechták vytvořila společnost yourchance před osmi lety jako součást své on-line soutěže pro žáky základních a středních škol Rozpočti si to!. Původně soutěžní platidlo se nyní stává symbolem dvou důležitých cílů české společnosti: potřeby rozvoje finanční gramotnosti napříč generacemi a pomoci mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život.

Ve čtvrtek 4. června proběhlo v České mincovně v centru Prahy slavnostní zahájení prodeje Chechtáků. Události se za yourchance účastnily obě zakladatelky – Gabriela Křivánková a Jana Merunová a PR manažerka společnosti Renata Majvaldová. Českou mincovnu zastupoval generální ředitel a místopředseda představenstva Michal Drtina a jeho PR kolegyně Lenka Klimentová.

yourchance o.p.s. založila v roce 2010 Jana Merunková a Gabriela Křivánková jako společnost, která realizuje tři projekty celorepublikové a v dnešní době už i mezinárodní působnosti. Smyslem fungování yourchance je prosazování potřebných změn v oblasti výuky finanční gramotnosti, integrace mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy a principů podnikání a rozvoje podnikavosti žáků základních a středních škol. V těchto oblastech realizuje yourchance projekty Finanční gramotnost do škol, Začni správně a Podnikavost.cz.

Na mezinárodní úrovni se yourchance global angažuje zejména v šíření finanční gramotnost a zdravých finančních návyků. Již existující, navázané spolupráce s partnery v Itálii a v Indonésii, konkrétně na ostrově Lombok, jsou jen startem obdobných aktivit v dalších zemích.

„Hledali jsme další možnost, jak podpořit a financovat naše projekty, a napadlo nás použít právě Chechtáky. Jejich prostřednictvím chceme dát všem zájemcům o investici s přesahem hodnotu a zároveň získat finanční podporu na věci, které považujeme za důležité: pomoc lidem na startu samostatného života po odchodu z dětského domova a také rozvoj podnikavosti a finanční gramotnosti. Naše velké poděkování za pomoc patří České mincovně. Podpořte nás svou investicí a nákupem tohoto sběratelsky zajímavého platidla,“ vysvětluje a vyzývá Jana Merunková.

Soutěžní platidlo je možno objednávat on-line na webových stránkách https://chechtakpomaha.cz/. V prodeji jsou soutěžní platidla stříbrná a z odolného lesklého kovu Nordic Gold. Každý Chechták se prodává v etuích s certifikátem pravosti. Edice pro rok 2020 je v počtech: Nordic Gold 1000 ks, stříbro 100 ks a pravé zlato 100 ks.

Společně s Českou mincovnou nyní připravujeme také pravé zlaté Chechtáky, které budou uvedeny do prodeje v úterý 15. září 2020 na konferenci Finančně gramotná a podnikavá škola, která má letos podtitul Finančně gramotný a podnikavý učitel. Právě učitelé jsou pro školu trvalou hodnotou, a proto je zapotřebí pracovat na jejich kontinuálním rozvoji. Na konferenci představíme novou koncepci rozvoje a certifikace učitelů v této oblasti a nabídneme jim výukové nástroje, které mohou použít přímo ve výuce nebo v rámci projektové výuky.

yourchance o.p.s.

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Firemní články

Ceny Bílá vrána 2020 udělované společností yourchance znají vítěze
Yourchance: Konference V nejvyšším zájmu dítěte
Proběhla odborná konference o výuce finanční gramotnosti na školách
Den finanční gramotnosti opět nabídnul unikátní příležitost zamyslet se nad svými financemi
Chechták pomáhá – investice se společenským přesahem
Projekt Finanční gramotnost do škol vzdělává mladou generaci prostřednictvím školních panelů ÁMOS vision
Dáváte práci mladým z dětských domovů? Staňte se Bílou vránou!
Proběhne slavnostní zahájení veřejné sbírky na podporu rozvoje finanční gramotnosti v ČR
Česko se letos opět připojí ke Global Money Week, který pomáhá zvyšovat finanční gramotnost
Spolupráce yourchance o.p.s se školami na indonéském ostrově
Den finanční gramotnosti vyzývá k správným finančním návykům
Mezinárodní filmový festival a karlovarský Bagel Lounge podpořily děti z dětských domovů
tým Yourchance Na Žofíně se konal již 4. Dobročinný ples yourchance
Zleva Gabriela Křivánková, spoluzakladatelka yourchance o.p.s. Libuše Houdová, ředitelka dětského domova Vysoká Pec, Jana Merunková, ředitelka yourchance o.p.s. a David Macek, výkonný ředitel Nadace DRFG yourchance o.p.s. předala ocenění Bílá vrána a vyzdvihla úspěchy mladých lidí z dětských domovů
o.p.s. yourchance vytvořila pro Český rozhlas seriál „9 mýtů o financích“
Šance talentům... yourchance spravuje ArteFond Jiřího Mádla
Zahájení plesu se zhostil taneční pár Michal Kladrubský a Helena Březinová 3. dobročinný ples yourchance podpořil projekty Začni správně a Finanční gramotnost do škol
Žofín bude 21. února hostit třetí ročník dobročinného plesu yourchance
Gabriela Křivánková, Jana Merunková, Petra Vosecká se synem a Lenka Sálová, ředitelka Nadačního fondu Lasvit OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA JIŽ POTŘETÍ
Křest knihy Hejno bílých vran aneb normálně žít DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE V SÁLE BOCCACCIO GRAND HOTELU BOHEMIA
OVLÁDNĚTE SVÉ FINANCE A VYHRAJTE ZAJÍMAVÉ CENY
DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE O.P.S.
POZVÁNKA NA DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE POZVÁNKA NA DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE
KDYŽ NEVÍŠ KAM PLOUT, NENÍ TI ŽÁDNÝ VÍTR DOBRÝ KDYŽ NEVÍŠ KAM PLOUT, NENÍ TI ŽÁDNÝ VÍTR DOBRÝ
CELONÁRODNÍ OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ A JEJICH ZAMĚSTNAVATELE
MICHAL DUDA – SVOU ŠANCI JSEM VYUŽIL
PORTÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST DO ŠKOL VYHLAŠUJE 1. ROČNÍK SOUTĚŽE „ROZPOČTI SI TO!“ PRO 1. ST. ZŠ
HEJNO BÍLÝCH VRAN ANEB KDYŽ OPUSTÍTE DĚCÁK: NOVÁ KNIHA OD YOURCHANCE O.P.S.
YOURCHANCE O.P.S. SLAVÍ 3. NAROZENINY
JANA MERUNKOVÁ, ODBORNÝ GARANT YOURCHANCE O.P.S.

Rozhovory

yourchance o.p.s.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže