Cohiba: Pravé kubánské doutníky

Zdroj: cohiba.com
04. Březen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19439

Doutníky nejsou luxusním tabákem pro nic za nic, přeci jen se váže přísná etiketa k jejich kouření – a to například to, že se doutník rozhodně nesmí típat, ale jen nechat položený na popelníčku, zapomenout nesmíme ani na fakt, který říká, že doutník nemůžete jako klasickou cigaretu rychle dokouřit a jít, je nutné si jej vychutnávat, a to klidně několik hodin v příjemném kolektivu – například s blízkými přáteli, anebo s potenciálním klientem. Při takovém příjemném posezení u doutníčku rozhodně vyřešíte spoustu záležitostí. Nemůžete ale vybrat jen tak kterýkoliv náhodný a levný doutník – pokud si jeho chuť chcete opravdu užít, vsaďte na kvalitu.

V dnešním článku, jenž spadá do naší kategorie ikonických značek, vám přineseme informace o opravdových kubánských doutnících, na které jen tak po prvním ochutnání nezapomenete – jedná se o značku Cohiba, která se řadí k těm nejdražším a nejluxusnějším na světě.

Zdroj: Instagram Cohiba

Zdroj: Instagram Cohiba

Jako první si je nutné rozhodně zmínit, jak značka vlastně započala v roce 1966 své působení. Jeden z kubánských vůdců totiž obdržel darem doutníky, které vyrobil jeho přítel speciálně pro něj. Doutníky ale byly tak úžasné, že si je vůdce vyžádal dostávat pravidelně pro své použití. O tři roky později, tedy v roce 1969, se značka oficiálně zapsala pod názvem Cohiba.

U značky Cohiba je při výrobě doutníků speciální především druh fragmentace, pro nějž se používají dřevěné sudy dodávající jim opravdu prvotřídní chuť. Zpracovává se jen tabák z pěti speciální lokalit v regionu Vuelta Abajo, a jeho zpracování probíhá ručně. V prodeji dnes naleznete celkem čtyři řady doutníků Cohiba.

Zdroj: Instagram Cohiba

Zdroj: Instagram Cohiba

První řada doutníků, kterou od firmy můžete dnes na trhu najít, jsou Clasica Robustos, jež vznikla na počest objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem.

  • Název značky Cohiba je odvozem z výrazu, kterým byl označován tabákový smotek

  • Dříve byly doutníky určeny pouze vysoce postaveným osobám a do světa se dostaly až v roce 1982 během mistrovství světa ve fotbale.

  • V roce 1987 přidala ke svým doutníkům firma i výrobu cigaret.

Galerie

Zdroj: Instagram Cohiba
Zdroj: Instagram Cohiba

Mohlo by vás také zajímat