CULLINAN INSPIRED BY FASHION: KOLEKCE PRÊT-À-PORTER OD ZNAČKY ROLLS-ROYCE

12. Prosinec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 26187

Značka Rolls-Royce odhaluje Cullinan – Inspired by Fashion, který se skládá ze dvou kolekcí prêt-à-porter: odvážné Re-Belle a nápadné Fu-Shion. Tyto nádherné objekty touhy od týmu specialistů divize Bespoke automobilky Rolls-Royce se inspirují zářivými odstíny a texturami ze světa vysoké módy, které odrážejí vybraný vkus a životní styl luxusní klientely. Cullinan – Inspired by Fashion, jakožto umělecké dílo samo o sobě, bude dnes večer představen znalcům luxusu a stálým zákazníkům v rámci exkluzivního veletrhu umění Art Basel v Miami.

Cullinan – Inspired by Fashion podtrhuje všestranný charakter luxusního SUV a jeho alter ega v podobě verze Black Badge. „Pro model Cullinan – Inspired by Fashion jsme čerpali inspiraci ze světa mecenášů umění, kteří coby individuality s vybraným vkusem určují trendy a ovlivňují aktuální směřování v oblasti umění, módy a designu,“ říká Celina Mettangová, návrhářka programu Bespoke ve společnosti Rolls-Royce Motor Cars, odpovědná za barvy a výběr materiálů. „Vzpírají se hranicím, zpochybňují konvence a při vyjádření své individuality jsou odvážní. Naše modely Cullinan – Inspired by Fashion odrážejí jejich vkus a jsou navrženy jako výrazná díla, dokonale přizpůsobená životnímu stylu našich zákazníků.“

Aby mohli návrháři nabídnout hlubší pohled do nekonečných možností programu individualizace Bespoke, vytvořili pro Cullinan – Inspired by Fashion osm velmi osobitých variant. Každá kolekce obsahuje dvě barevná provedení interiéru s nápadnými barvami – zelenou Lime nebo růžovou Peony pro Re-Belle a oranžovou Mandarin nebo žlutou Forge pro Fu-Shion. Jednotlivé styly interiéru lze sladit s jedním ze dvou pečlivě vybraných vzhledů exteriéru vozu – výraznějším, nebo s důrazem na diskrétnost a decentnost.

Cullinan – Inspired by Fashion Re-Belle je unikátním vozem, který odráží současné trendy v používání barev s živými odstíny a hravou kombinací textur. Barevný nádech interiéru s akcenty v růžové Peony nebo zelené Lime poskytuje neodolatelný kontrast s koženým čalouněním v odstínech bílá Arctic či šedá Cashmere. Palubní desku zdobí mimořádně jemná, ručně zpracovaná tkanina v barvě nerezové oceli, evokující oblečení s kovovým efektem, které lze letos vidět na přehlídkových molech. Jemné vlákno o průměru 0,45 mm vytváří spletitou texturu, která během jízdy působivě zachycuje světlo. Kolekce Re-Belle je nabízena v závislosti na zvoleném interiéru v barvách exteriéru zelená Lime, Gunmetal, Wildberry nebo bílá Arctic.

Cullinan – Inspired by Fashion v provedení Fu-Shion ještě více zdůrazňuje osobitost verze Black Badge a přináší nový pohled na vysokou módu s důrazem na všestrannost. Fu-Shion, připomínající kolekce prêt à-porter pro sezonu jaro/léto 2023, je zdobený funkčními prvky evokujícími oblečení typu streetwear a odhaluje osobitost modelu Cullinan jako vrchol luxusu s všudypřítomnou nenuceností. Pro kolekci Fu-Shion designéři vytvořili dva styly interiéru – poutavou kombinaci barev zelené Military, modré Navy a oranžové Mandarin nebo spojení bílé Arctic a kůže v odstínu šedá Cashmere s akcenty ve žluté Forge. V závislosti na provedení interiéru lze Cullinan – Inspired by Fashion Fu-Shion objednat v jedné ze čtyř barev exteriéru – zelené Military, šedé Burnout, žluté Forge nebo šedé Tempest.

Pro Cullinan – Inspired by Fashion vytvořili designéři zcela nově pojaté zadní výklopné dveře v provedení Starlight – jedná se o ohromující doplněk, který rozšiřuje magickou nebeskou atmosféru stropního obložení Starlight i mimo kabinu automobilu. Tento prvek programu Bespoke, jehož výroba trvá více než 22 hodin, zahrnuje 192 jemně osvětlených hvězd zakomponovaných do perforované kůže. Víko Starlight je doplněno o výklopná sedadla Viewing Suite a vytváří tak dokonalé prostředí, díky němuž si lze vychutnat okouzlující krásu hvězdné noci kdekoli a kdykoli.

Další inovace se nachází na spodní části přístrojové desky, která je poprvé v provedení s barevnou klavírní dýhou – v šedé Cashmere pro Re-Belle a modré Navy pro Fu-Shion. Tato lesklá povrchová úprava působí jako jednotící prvek a propůjčuje interiéru ještě výraznější dojem.

Pro cestování v dokonalém stylu je Cullinan – Inspired by Fashion – k dispozici s odpovídajícími sadami zavazadel, navrženými tak, aby doplňovaly každý ze čtyř motivů interiéru. Kolekce se skládá z tašek pro různé příležitosti (na jednu noc, na dvě noci a velké sportovní), větší kabely typu Tote Bag a organizéru na drobnosti, nabízených buď jednotlivě, anebo jako pětidílný komplet.

Galerie