Dámské hodinky Montblanc Star Legacy Moonphase & Date

18. Říjen 2019 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12393

Inspirované dědictvím hodinářské manufaktury Minerva, která se datuje až do roku 1858, Montblanc představuje zcela nový model dámských hodinek ve své kolekci Star Legacy s ukazatelem měsíčních fází, elegantním diamantovým zdobením na ciferníku a tmavým aligátořím řemínkem v úpravě Sfumato.

Po uvedených modelech Montblanc Star Legacy Small Seconds 32 mm a 36 mm v oceli a 18k růžovém zlatě Montblanc přichází s novými hodinkami Star Legacy Moonphase & Date 36 mm.

Již od počátků všech dob byli lidé ve všech kulturách fascinováni a přitahováni k Měsíci a jeho cyklu. Hodinářská komplikace s ukazatelem měsíčních fází je milovníky hodinek vysoce ceněná pro svoje technické zpracování a krásu. Komplikace na novém dámském modelu hodinek Montblanc Star Legacy Moonphase & Date zobrazuje osvětlenou část Měsíce během jeho lunárního cyklu tak, jak je vidět ze Země – nov, první čtvrt, úplněk a poslední čtvrt.
Jeden cyklus střídání měsíčních fází trvá 29 dní, 12 hodin, 44 minut a 3 sekundy. Rotující kotouč komplikace vyobrazuje pro správné ukazování dva měsíce a mechanismus je poháněn ozubeným kolem s 59 zuby, které se každých 24 hodin pootočí o jeden zub. Na pozici šesti hodin je komplikace doplněna o ukazatel data. 
 

Stejně jako všechny modely z kolekce Star Legacy pro ženy i hodinky Star Legacy Moonphase & Date zdobí diamanty v kruhu okolo ukazatele data na pozici 6 hodin. Tento šperkařský prvek je nejenom novým prvkem domu Montblanc, ale ve světě hodinářství také neobvyklým. Hodinky jsou k dostání v 36mm kulatém pouzdře z oceli se stříbrno-bílým ciferníkem s dekorem guilloché, doplněné o rhodiem černě potažené arabské číslice, indexy a ručičky listového tvaru.
Jemnou estetiku hodinek podtrhuje cibulovitá korunka s rozpoznatelným znakem Montblanc. Hodinky jsou poháněny automatickým strojkem Calibre MB24.08. Řemínek z aligátoří kůže je v povrchové úpravě Sfumato a pochází z italské kožedělné manufaktury Richemont Pelletteria. „Sfumato“ znamená italsky „kouřový“ či „rozmazaný“ a odkazuje k výrobnímu procesu, kterým se dosahuje delikátního přechodu mezi barvami pomocí míchání barev do sebe v tenkých vrstvách.
 

Star Legacy. Duch formální elegance
Kolekce hodinek Star Legacy od značky Montblanc čerpá svoji inspiraci z dědictví manufaktury Minerva a kapesních hodinek, ktere značka vyrobila na konci 19. a začátku 20. století. Tyto hodinky byly díky korunce s patentovaným systémem ve své době vrcholem inovace, což značce přineslo celosvětový úspěch.

V duchu formální elegance hodinky Montblanc Star Legacy přinášejí klasické designové prvky, jako je kulaté zaoblené pouzdro, cibulovitá korunka s rozpoznatelným znakem Montblanc a jemný ciferník zdobený dekorem guilloché. V dostání v různých velikostech s ciferníky osazenými diamanty a velkou nabídkou řemínků, kolekce Star Legacy je dokonalým způsobem pro ženy a milovnice hodinek k vyjádření jejich osobního stylu. Hodinky je možné zakoupit v butiku Montblanc, Pařížská 98/17, Praha 1.
 

Galerie