Darujte radost lidem v nouzi s aplikací FandiMat

24. Listopad 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25926

Zajistit veselejší Vánoce pro ty, kteří by si jinak nemohli dovolit nakoupit vánoční dárky nebo potraviny na vánoční stůl pomáhá FandiMat. Aplikace, která již dva roky napřímo shání a nabízí materiální pomoc matkám samoživitelkám, sociálně slabým lidem, seniorům nebo lidem v nouzi. Stejně jako minulý rok spouští Fandi mámám charitativní organizace, která stojí za vytvořením FandiMatu vánoční kampaň s názvem Darujte Vánoce lidem v nouzi, která plní nejen dětská přání. V loňském roce se přes aplikaci podařilo zpříjemnit vánoční svátky stovkám lidí v těžkých životních situacích.

Ne všichni si dokáží udělat Vánoce podle svých přání, ale díky dobrým skutkům může i lidem v nouzi připadat období svátků krásnější. S heslem „Darujte Vánoce lidem v nouzi vybízí dobročinná organizace Fandi mámám k materiální pomoci snadno a jednoduše skrze aplikaci FandiMat. Díky tomuto kroku mohou lidé nabídnout vánoční dárky a plnit přání matkám samoživitelkám, seniorům, sociálně slabým i lidem v nouzi napřímo pomocí dobročinné platformy. Aplikaci již používá více než 5 000 lidí a desítky neziskových organizací.

Nápad vytvořit aplikaci, která má za cíl propojit lidi, kteří se ocitli v tíživé situaci s lidmi, kteří mohou a chtějí materiálně pomáhat, vznikl v roce 2020 u zakladatelek charitativní organizace Fandi mámám Žanety Slámové a Petry Květové Pšeničné. 

 „V této těžké době bude pro mnoho rodin ještě náročnější než kdy dřív pořídit vánoční dárky. Některým lidem na ně skutečně nezbudou peníze. Věříme, že právě díky FandiMatu se podaří splnit nejedno přání a že mnoha lidem v nouzi tak alespoň částečně odpadnou starosti a budou si moct spolu se svými dětmi užít radostné Vánoce. Doufáme, že zvlášť teď dokáže FandiMat propojit ještě víc lidí, kteří si navzájem pomáhají,” komentují Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná.

Vyhledávání materiální pomoc, ať už v aplikaci nebo ve webové verzi, je snadné a rychlé prostřednictvím mapy. Pomoc lidem na FandiMatu je konkrétní, transparentní a také lokální. „Díky tomu, že je aplikace postavená na principu mapy a často lidé pomáhají někomu ve svém okolí, vznikají mezi lidmi i dlouhodobé vazby, někdy dokonce i přátelství,“ doplňují zakladatelky organizace Fandi mámám. Právě teď na ní můžete najít kategorii s ikonou dárku s téměř sto padesáti vánočními přání. Lidé si pro sebe nebo své děti přejí například dřevěnou stavebnici, mobilní telefon, vysavač, dětská pyžama, volejbalový míč nebo parfém.  

Mimoto mohou lidé na FandiMatu po celý rok poptávat nebo nabízet oblečení, drogerii, potřeby pro děti, školní potřeby, hračky, elektroniku, domácí spotřebiče či nábytek. Tyto věci nemusí být pouze nové, radost udělají i ty z druhé ruky.  

Materiální pomoc najdou na dobročinné platformě kromě rodin, samoživitelek, seniorů a sociálně slabých, také neziskové organizace. Těch už je teď na FandiMatu několik desítek, mimo jiné například Krása pomoci, Dobrý anděl, Diakonie Broumov, Spolu doma, Klub nemocných cystickou fibrózou nebo Svaz tělesně postižených v České republice.

Aplikace je ke stažení do mobilních telefonů nebo je možné se do ní zapojit i přes webové stránky www.fandimat.cz.

Galerie