Dejte přednost luxusní značce Chanel

12. Červen 2020 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13414

Luxusních značek není nikdy dost, protože neexistuje snad nikdo, kdo by si alespoň nepřál být v nějaké z nich oblečený. Problémy občas nastávají při výběru, které značce se oddat a které svěřit svou důvěru. Každý se rozhoduje podle jiných kritérií, my Vám ale přiblížíme historii skvělé luxusní značky Chanel, která ji má více než bohatou.

V roce 1883 se narodila žena, která se postarala právě o založení značky Chanel. Paní Coco Chanel si neprožila rozhodně příjemné mládí, protože krátce po svém narození se stala sirotkem. Dlouho ji však naplňovala myšlenka, aby se poddala světu hudby a stala se zpěvačkou. Když se svého snu však chopila, zjistila, že to není nic pro ni. Měla ale velké zkušenosti švadleny, protože vypomáhala v obchodě s oděvy, a tak ji napadlo, proč nevezme vše do svých rukou?

Coco se rozhodla, že si v roce 1910 otevře svůj první obchod v Paříži. Právě tak vznikla dnes velmi slavná značka Chanel. Díky kvalitě, kráse jejích výrobků a také jejímu příteli není ani divu, že první butik začala navštěvovat především vyšší společnost.

Velmi známou kolekcí této značky je „malé černé“. V té době nestandardní střih šatů právě této kolekce byl schopen vyvolat velký dojem. Po čase začala Coco otevírat další a další obchody, čímž přibývali další zaměstnanci a stále se rozšiřoval sortiment. Z nejprve módy pro tu nejvyšší společnost se stala i móda, kterou mohli nosit dokonce i obyčejní lidé.

Ohledně značky Chanel musíme podotknout určitě i fakt, že představila snad nejznámější dámský parfém Chanel No 5, který stále patří k těm nejprodávanějším na světě.

Dnes společnost vyrábí velkou spoustu oděvů, hodinek, parfému a jiných cenností, které bezpochyby udělají dojem na každého z nás.

  • Přezdívka „Coco“, kterou získala majitelka slavné značky Chanel – Gabriela, vznikla díky písním, které zpívala v barech, čímž si přivydělávala. Coco znamená v překladu miláček.
  • Tím, že chtěla Coco Chanel přenést svou vysokou módu i do nižších kruhů a snažila se o to, aby mohly její oblečení nosit i běžné ženy, předběhla rozhodně svou dobu. Stala se tak právoplatně díky tomu jednou z nejbohatších návrhářek Francie.
  • Při počátku druhé světové války odešla Coco Chanel na 15 let do Švýcarska a žila mimo módní svět.

Galerie