EFFORTLESS EVERYWHERE – ZIMNÍ POHÁDKA O CULLINANU OD ROLLS-ROYCE

27. Leden 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21196

S nástupem zimní sezóny odhaluje společnost Rolls-Royce Motor Cars sérii nových automobilů z programu Bespoke, které oslavují kouzlo a majestátnost zimního období. Edice "Frozen Lakes" zahrnuje pouhých 14 exemplářů superluxusního SUV Rolls-Royce Cullinan. Tým Rolls-Royce Bespoke Collective složený z designerů, inženýrů a řemeslníků čerpal inspiraci pro tuto jedinečnou řadu ze zimní krajiny – od sibiřských jezer až po švýcarské Alpy a od severní Karélie až po Karpaty.

Tým Bespoke Collective vyvinul dvě nové varianty zpracování exteriéru – Crystal na barvě Midnight Sapphire a Blue Crystal na odstínu Arctic White – zachycující ostrost, průzračnost, odrazy a kontrasty ledových ploch zamrzlých jezer.

Při vstupu do kabiny vítají řidiče a cestující osvětlené nášlapy s vyrytým nápisem "Frozen Lakes". Interiér je vyroben buď v odstínu Arctic White, nebo Navy Blue s detaily v tyrkysové barvě. Dřevěná dýha použitá na palubní desce a piknikových stolcích napodobuje vzory popraskaného ledu, které jsou typické pro věčně zmrzlé oblasti. Dlouhé prameny zmrzlé "vody" jsou jemně ručně namalovány a poté zapečetěny pod vrstvou čirého laku. Proces, který trvá až dva týdny pro každou iteraci, se opakuje s různými barvami, aby tak vznikl trojrozměrný efekt. Každý vůz má pět samostatných prvků s touto jedinečnou povrchovou úpravou. Ty jsou lakovány v přesném pořadí, stejným umělcem, aby byla zajištěna absolutní konzistence a kontinuita.

Vozy jsou také vybaveny novou podobou charakteristického stropního čalounění Starlight Headliner. Varianta Cracked Ice Starlight Headliner v barvě Turchese se svítícími padajícími hvězdami se vyrábí výhradně ručně a proces výroby vyžaduje minimálně 18 hodin práce. Yohan Benchetrit, designer programu Bespoke, říká: „Projekt ve mně probudil vzpomínky na dětství v okolí francouzských Alp. Je velmi obohacující pracovat na projektech s tak silnou osobní vazbou. Jsem nadšen představou, že tato edice Bespoke evokuje podobné pocity i u těch, kdo si budou užívat vlastnictví těchto ojedinělých motorových vozidel.“

Galerie