GLASSOR: Jak na stylovou adventní výzdobu i u vás doma

20. Prosinec 2018 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15339

Zajímá vás, jak váš domov vyladit do posledního detailu, aby vzniklo dokonalé propojení i s vánočním stromkem? To vám poradí odborník na výzdobu firma GLASSOR, přední český výrobce ručně foukaných skleněných ozdob, které u nás mají tradici už více než 100 let.

Dary přírody doplněné skleněnými ozdobami

Mezi současné vánoční trendy v interiéru patří přírodní prvky, které lze jednoduše kombinovat s jakýmikoliv oblíbenými motivy a barvami. Holé větvičky ovocných stromů připomínající spící zimní přírodu nebo ty krásně vonící obsypané jehličím – obě varianty naaranžované ve váze dokáží ve spojení s ručně malovanými ozdobami vytvořit nepřehlédnutelná zákoutí. Ještě luxusněji pak budou vaše dekorace působit díky speciálním ozdobným háčkům s povrchovou úpravou z pravého zlata nebo stříbra. Kromě skleněných baněk najdou své uplatnění při výzdobě i jiné materiály, jako je keramika nebo plstěné přízdoby.

Vánoční stůl oživí i drobné detaily

Stejně jako lze pomocí ozdobných stužek a provázků pověsit na větvičky baňky klasických tvarů, nepřehlédnutelní budou ve váze i malí ozdobní ptáčci nebo labutě na klipu. Pokud čekáte o svátcích návštěvu, ručně foukané ozdoby vytvoří na stole nejen krásnou atmosféru, ale současně mohou posloužit i jako originální dárek. Ptáčky a labutě na klipu lze připnout před slavnostním obědem nebo večeří na ubrousky, nabízí se ale také baňky v podobě jmenovky, kterou si může každý odnést jako malou upomínku na svátky strávený se svými nejbližšími. 

Jak správně ozdobit stromeček?

„Nejdříve si připravíme svíčky, které na stromeček umisťujeme od shora dolů. Měli bychom se snažit je rozmístit rovnoměrně, protože pak máme napůl vyhráno – světlo totiž dokresluje celkovou siluetu a dokáže opravdové divy. Dále na řadu přicházejí čokoládové bonbony, kolekce nebo perníčky, které věšíme na každou větev. Pokud nejste příliš zkušení nebo máte opravdu vysoký stromeček, v této fázi je vhodné ozdobit špičku, a to z čistě praktických důvodů – prozatím nemáte pověšené nic, co by se dalo neopatrným zacházením rozbít. Pak už přicházejí na řadu vánoční kouličky, kdy ty nejmenší umisťujeme do horních pater a ty větší do rozvětvenější části. Nakonec lze vše ještě doladit ozdobnými řetězy z foukaných perliček,“ popisuje Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR.

 

Na závěr dolaďte i dárky

S celou vánoční výzdobou mohou korespondovat i zabalené dárky, nebojte se proto využít stuhy, přírodní materiály, sušené ovoce, ale třeba i samotné baňky. Novinkou mezi letošními produkty značky GLASSOR jsou také jmenovky na dárky s dobovými ilustracemi.++++65

Galerie