Skleněné dekorace - trend pro letošní letní svatby či slavnostní party

03. Červenec 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12781

Léto je skoro tady. Čeká nás čas teplých večerů, setkání s přáteli, grilování, rodinných oslav, romantických večeří ve dvou ale také nezapomenutelných svatebních oslav a party. Zkrátka doba, kterou si chceme náležitě užít. Zcela na místě je zpříjemnit si všechny tyto venkovní chvíle i hezkým prostředím. Pár svíček, neotřele použitá dekorace nebo vkusně prostřený stůl totiž dokážou divy. Dodají šmrnc a náležitý lesk každé oslavě. Investovat trochu času a peněz do výzdoby se určitě vyplatí. A co je „in“ v dekoracích? Jsou to určitě ručně vyráběné skleněné ozdoby. Dodají prostoru osobitost a jedinečnou atmosféru.

Posledními trendy se inspiruje i česká firma GLASSOR výrobce skleněných dekorací. Jejich nová kolekce je přímo určena pro svatby a letní slavnostní oslavy. Je svěží, lehká, jemná i tak trochu romantická. Představuje nový trend v podobě ručně vyráběných skleněných ozdob, které k sobě vzájemně ladí a nabízejí velké množství využití.

„V naší nové letní a svatební kolekci jsme jednoznačně dali přednost čirému sklu a to buď bez dekoru, nebo zdobené pouze v jemných bílých tónech. Jde nejen o poslední světový módní směr, ale také o vyjádření letní nálady. Dekory nové kolekce se nesou v jemných květinových motivech a najdete na nich i motivy, které na kulatých ozdobách připomínají vznášející se balón. Dekorace z čirého skla se výborně hodí k mnoha stylům a díky své nadčasovosti je můžete používat i další roky bez toho, aby ztratily na své kráse a originalitě,“ vysvětlila Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR.

Skleněné svícny s praktickou funkcíO tom, že světlo udělá divy s každým, i tím venkovním prostorem, není pochyb. A slavnostní romantickou atmosféru nejlépe vytvoříte za pomoci teplého světla svíček. O to, aby světýlka z živého ohně byla nejen krásná, ale i bezpečná se skvěle postarají skleněné závěsné svícny. Fígl spočívá v tom, že svíčku lze otvorem umístit do jejich vnitřku. Svíčka je tak chráněna před sfouknutím větrem a navíc nehrozí nebezpečí, že od ní něco chytne. Svícny lze zavěsit na stromy, keř, pergolu nebo zábradlí, ale ozdobit s nimi můžete i větvičky ve váze na stole.

Stolu bychom ostatně měli při osvětlování věnovat zvláštní pozornost. Světla je zde potřeba daleko více a to minimálně proto, aby bylo jasné, kam si odkládáte vidličku nebo skleničku s vínem. Vzhledem k našemu podnebí se k tomuto účelu hodí spíše nízké svícny, které lépe odolají případnému útoku větru. Podle místa, na které budou svícny použity, se pak můžete rozhodnout, zda použít solitérní kousek určený pouze pro jednu svíčku nebo svícen pro několik svíček najednou.

„Zvláště při večerních venkovních slavnostech můžete i z étericky působícího dekoračního předmětu velmi lehce udělat předmět ryze praktický. Stačí do svícnu použít svíčku proti hmyzu nebo k obyčejné čajové svíčce kápnout trochu citronellového oleje,“ doplnila Kateřina Tichá.

Nezapomeňte na jmenovky!Při setkání většího počtu osob se určitě budou hodit i jmenovky na stůl. Předem určené a dobře strategicky vybrané místo hosta totiž dokáže nejen dobře rozproudit konverzaci, ale zabránit i případným trapasům způsobeným špatným zasedacím pořádkem. Do jmenovek stačí jednoduše zasunout lísteček s fotkou nebo jménem příchozího a vše je vyřešeno. Skleněné jmenovky z nové kolekce Glassoru jsou samozřejmě ve stejném dezénu jako svícny, takže se perfektně hodí ke zvolenému stylu. Více informací o kolekci naleznete také na www.glassor.cz.

Galerie