HUBLOT a umělec Shepard Fairey představují nové unikátní hodinky

28. Říjen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25560

Luxusní švýcarská hodinářská manufaktura a mezinárodně uznávaný umělec Shepard Fairey opět spojili síly a představili exkluzivní model hodinek pro severoamerický trh. Nese označení Classic Fusion Aerofusion Chronograph All Black Shepard Fairey a zdobí ho hvězdná mandala, která je pro Faireyho poznávacím znamením, v kombinaci s ikonickým „All Black“ designem Hublot.

„Shepard Fairey je umělcem světového významu, ale populární je především v Americe, kde svou tvorbou definuje stále se měnící a někdy i náročnou dobu. Edice hodinek, která vzniká výhradně pro severoamerický trh, tak doslova vybízí k oslavě umění a samotného umělce ve městě, které nazývá svým domovem,“ Ricardo Guadalupe, CEO HUBLOT.

Fanouškům značky Hublot bezesporu není jméno Shepard Fairey neznámé. Švýcarská manufaktura a americký umělec totiž spojili síly už v roce 2018, kdy představili limitovanou edici hodinek Big Bang Meca-10 Shepard Fairey. Fairey byl tehdy osloven, aby se podobně jako další velcí umělci typu Takashi Murakami, Richard Orlinski nebo Maxime Plescia-Buchi stal součástí rodiny Hublot a rozšířil tak řadu velikánů ze světa hudby, gastronomie a sportu. Značka Hublot, která vyniká svou jedinečností a odlišností, objevila v umělci přirozeného partnera. I on totiž prostřednictvím svých děl, které se objevují jak na ulicích, tak v nejslavnějších galeriích světa, nabourává tradiční formy a vyvolává diskusi.

Fairey je busker, malíř, grafik, aktivista, DJ, ilustrátor a v neposlední řadě také zakladatel značky OBEY Clothing. Nejvíce však vstoupil do povědomí svým plakátem „Obama Hope“ z roku 2008, který se stal ikonickým během prezidentské kampaně Baracka Obamy a plakátem „Liberé, étalité, fraternité“, který vytvořil jako symbol naděje pro Francii po teroristických útocích v roce 2015. Další dílo z roku 2015 s názvem „Earth Crisis“ mu dokonce vystavili na Eiffelovu věž a on se tak stal prvním umělcem, jehož práce doplnila tuto ikonickou stavbu.

Novým hodinkám z kolekce Classic Fusion dominuje Mandala, která je jakýmsi jejich středobodem. Ukotvuje design All Black, prvek tak jedinečný pro Hublot, a jeho monotónnosti dodává nečekanou hloubku. Chronograf uložený v pouzdře z černé keramiky opatřený gumovým řemínkem je uměleckým dílem a precizním nástrojem časomíry zároveň. Dýnko z průhledného safíru na zadní straně pouzdra odhaluje komplikaci a počet kusů této limitované edice. Čítá 52 kusů dostupných exkluzivně v Severní Americe.

„Během spolupráce s Hublot jsem zjistil že Mandala, trvalý zdroj inspirace, jenž se v mé tvorbě objevuje stále dokola, funguje s hodinkami v dokonalé harmonii a rovnováze. I proto se stala ústředním motivem celé mé spolupráce. Při příležitosti vytvoření nového modelu pro severoamerický trh jsme tak tento ikonický tvar spojili s keramikou a pro Hublot typickým „All Black“ designem, což dalo vzniknout jedinečnému uměleckému dílu,“ Shepard Fairey, umělec.

K oslavě nového modelu a pokračující spolupráce uspořádala značka Hublot exkluzivní party ve slavném podniku Angelino v Los Angeles, jehož interiér ozdobila instalace inspirovaná Faireyho Mandalou. Tím to však nekončí – Shepardovo dílo proniklo do celého města a zahalilo i exteriér butiku Hublot v Beverly Hills. Právě tam jsou hodinky k dostání, stejně jako v dalších severoamerických buticích. Jejich cena je 25 200 USD.

Galerie