Jak chutná Baron Hildprandt ze zralých hrušek našima očima

11. Prosinec 2020 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16155

Četl jsem si o úžasné ovocné alkoholické specialitě – Baron Hildprandt ze zralých hrušek, který obsahuje 40 % alkoholu a jehož chuť je inspirována původní recepturou rodu Hildprandtů. Tento skvělý nápoj se vyrábí ze sušeného ovoce z jižních Čech, které se po maceraci nakládá do 32% ovocného destilátu, čímž získává nápoj úžasný a velmi výrazný ovocný extrakt, na který se prý nedá jen tak zapomenout. Rozhodl jsem se to tedy pro vás sám zjistit.

Baron Hildprandt si odnesl velké ocenění, zlatou medaili, z prestižní soutěže pořádané v San Francisku. A přesně v tomto momentu mi došlo, že tento blatenský destilát musí být opravdu něco úžasného, protože obdržet první místo v takto uznávané soutěži, jako je San Francisco World Spirits Competition, už něco znamená.

Když se mi konečně dostal tento destilát do rukou, byl jsem opravdu nadšen, že mohu konečně sám ochutnat něco, co přeskočilo dalších 2468 spiritů a všechny je porazilo. Chvíli jsem přemýšlel, zda si nemám Baron Hildprandt ze zralých hrušek odložit na nějaké významnější události, neboť přinést kupříkladu na velkou rodinnou oslavu destilát jako tento, by rozhodně všechny ohromilo.

Poté, co jsem si ale uvědomil, že vítěz sanfranciské soutěže se mi nedostane do rukou každý den, zkrátka jsem neodolal a destilát otevřel. Chvíli jsem si musel užívat velmi elegantní vůni tohoto nápoje – byla zkrátka úžasná. Následně stačilo upít destilátu jen trochu pro ochutnání, a hned mi bylo jasné, proč si Baron Hildprandt vydobyl takovéto významné ocenění. Z chuti jsem opravdu cítil čerstvé hrušky a můj pocit při jeho vypití byl úžasný.

Už teď mi je jasné, že až budu pozván na nějakou významnou akci, jako malou pozornost s sebou přibalím Baron Hildprandt ze zralých hrušek, abych mohl nechat tento úžasný destilát obdivovat i další.

Galerie

Rozhovory

Premier Wines & Spirits
Premier Wines & Spirits