Jak dováží prémiová vína a lihoviny firma Adveal s Vladimírem Zubíkem

11. Červenec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 0

Firma Adveal dováží vína a prémiové lihoviny přímo od koncových výrobců, a to až k nám do Čech, abychom si i my mohli vychutnat alkohol, jak se říká, přímo od zdroje. Díky firmě Adveal totiž přesně víme, kdo dané víno a lihovinu vytvořil a můžeme si být jisti jejich kvalitou. O tom, jak vůbec probíhá dovoz alkoholu a jak společnost na českém trhu funguje, si povíme s jednatelem a společníkem Adveal panem Vladimírem Zubíkem, který firmu zastupuje již od jejího počátku.

Představil byste, prosím, našim čtenářům, co přesně firma Adveal dělá?

Naše společnost ADVEAL s.r.o. působí na českém trhu od roku 1997 jako dovozce a distributor kvalitních vín a prémiových lihovin, které dovážíme přímo od výrobců s výhradním zastoupením jednotlivých značek pro Českou republiku. Kromě „konvenčních“ vín máme v portfoliu i vína organická a veganská, disponujeme certifikací Biokont CZ. Poměrně značná část našeho sortimentu jsou i vína CARBON NEUTRAL, tedy vína z vinařství s produkcí s neutrální uhlíkovou stopou. Prodej a distribuci realizujeme ve všech segmentech trhu, tzn. HoReCa sektor (on-trade), retail, velkoobchody, moderní off-trade, tuzemské i mezinárodní řetězce a v neposlední řadě i rychle se rozvíjející on-line prodej.

Z jakých koutů světa vína dovážíte?

Námi dodávaná vína a lihoviny pečlivě vybíráme ze všech důležitých oblastí světa. V našem portfoliu naleznete atraktivní vína mezinárodně uznávaných vinařství a vysoce kvalitní ušlechtilé destiláty z Evropy i zámoří. Ze starého kontinentu se jedná především o vybrané regiony Francie, Itálie, Španělska, Německa, ale i například Moldávie. Z nového světa jsou pro nás stěžejní Austrálie, Argentina, Chile, Jihoafrická republika, dále pak Nový Zéland a Kalifornie.

Na čem si především zakládáte?

Nejdůležitější pro nás je poskytnout zákazníkovi požitek z kvalitního produktu doprovázený kompletními informacemi nejen o jeho parametrech, ale také o regionu a procesu vinifikace či destilace. Mnoho vín a lihovin má za sebou velmi poutavé příběhy. Neméně důležitý je vyvážený poměr ceny a kvality a v neposlední řadě servis poskytovaný každému z našich zákazníků.

Díky poloze sídla a skladových prostor společnosti v těsné blízkosti Prahy dokážeme bezprostředně reagovat na potřeby zákazníků z celé České republiky a dodávat zboží v nejkratším možném čase. Kvalitu samotného produktu se snažíme podpořit nejmodernějším přístupem v logistice a uskladnění. Sklady naší společnosti jsou stabilizovány na stálou teplotu po celý rok a naše skladová zásoba činí v průměru 300 000 lahví v každém okamžiku. Protože veškerá vína dovážíme přímo od vinařství, se kterými máme dlouhodobé obchodní i osobní vztahy, známe a sledujeme celou jejich cestu, to znamená od vinic a práce na nich, přes vinifikaci, lahvování, přímou přepravu do našeho skladu, následnou distribuci k zákazníkovi a jeho zpětnou vazbu.

Velice důležitá je pro nás i udržitelnost, která se prolíná do organizace naší logistiky, personalistiky a samozřejmě do portfolia. Při třech milionech prodaných lahví za rok hrají obalové materiály a logistika důležitou roli. Preferujeme tedy balení vín v odlehčených skleněných lahvích, použití recyklovaných materiálů u přepravních balení, velkoobjemové přepravy zboží při dovozech, preferujeme spolupráci s vinařstvími, kterým je tento trend stejně tak vlastní jako nám. V neposlední řadě jak již uvedeno výše, rozšiřujeme sortiment vín s neutrální uhlíkovou stopou, což se týká například veškerých vín vinařství Hardys Austrálie, Anakena Chile, Flagstone a Kumala Jihoafrická republika, Mud House Nový Zéland a další.

Proč si myslíte, že je víno tak oblíbeným alkoholem?

Víno je výtečný společník pro snoubení s jídlem, kdy vzájemně dotváří výjimečné chuťové požitky, je nápojem různých příležitostí a lze si jej vychutnat i samotné, jen tak na skleničku. Ve sklenici dobrého vína se neskrývá jen lahodný nápoj, ale s ním se otevírá i jeho příběh, historie a současnost vinařství a lidí za ním, kultura a tradice regionu, odkud pochází a otevírá mnoho zajímavých témat nejen k zamyšlení, ale i ke sdílení a diskuzi s přáteli, nese v sobě tedy i sociálně společenský podtext. To vše tvoří víno zcela výjimečným nápojem.

Slyšeli jsme, že se často účastníte nějakých soutěží. V jakých jste měli největší úspěch?

Po úspěších na mezinárodních soutěžích, kde jsou vína přihlašována našimi dodavateli, se pravidelně zúčastňujeme i soutěží vín a destilátů organizovaných v České republice. Hodnocení a úspěchy v tuzemských soutěžích jsou pro nás velmi důležitou odbornou zpětnou vazbou. Nejvíce si vážíme ocenění v soutěži Prague Wine Trophy, kde se nám podařilo již třikrát získat titul NEJLEPŠÍ DOVOZCE – BEST IMPORTER za společnost, desítky medailí pro naše vína a vysoká ocenění pro vinařství, ze kterých pocházejí.

Další významnou soutěží je pro nás Grand Prix Vinex, kde jsme kromě medailí pro přihlášená vína již dvakrát získali ocenění za NEJLEPŠÍ KOLEKCI vín. Tyto výsledky nás obzvláště těší, protože jsou získány za vína běžné distribuce, která mohou spotřebitelé koupit při svých běžných denních nákupech, nikoli například za speciálně vybrané vzorky či „boutiková vína“, za kterými se musíte vydat do vybraných obchodů. Avšak i takové v našem sortimentu naleznete.

Co byste z Vašeho sortimentu doporučil jako pití na letní oslavy?

K teplým dnům letošního léta se přímo nabízí osvěžení perlivými a šumivými víny, z našeho sortimentu bych doporučil některé prosecco z vinařství Contarini nebo organická prosecca od La Cantina Pizzolato. Zajímavá jsou mnohá suchá růžová vína ţ například italské Mastri Pinot Grigio Rosato či Mud House Rosé z Nového Zélandu – a se soumrakem pak potěší i sklenka elegantního, suchého, ne příliš taninového červeného vína, například argentinský Andean Malbec.

Máte ve Vašem e-shopu i nějaké své oblíbence mezi víny?

Každé víno v našem sortimentu je pečlivě vybíráno v kontextu svého potenciálního zákazníka a příležitosti, pro které je určeno. Velkou roli pro výběr hraje samozřejmě párování s pokrmy, ale i aktuální nálada či společnost. Svět vín je i proto tak krásný, že nabízí velice širokou škálu možností. Velice rád poznávám nová vína, ale pokud bych měl zůstat u našeho sortimentu, mezi má oblíbená patří Médoc od Barton & Guestier, Saint Emilion Baron Philippe de Rothschild, Flagstone Writer´s Block Pinotage a mnoho dalších. Jak vidno, k vlastní skleničce se dostávám až později večer.

Čeho si za své působení vážíte asi nejvíce?

Před 25 lety jsme začínali s pár položkami z německého velkoobchodu, měli jsme víc ambicí a entuziasmu než zkušeností, o materiálním zabezpečení ani nemluvě. Když se dnes ohlédneme, vidíme dlouhou cestu protkanou mnoha neúspěchy a zklamáními, ale také cestu za naší vizí, kterou se dařilo postupně naplňovat. Kromě rozšiřujícího se portfolia výhradních zastoupení jednotlivých vinařství v našem sortimentu, modernizaci logistického zázemí, vybudování spolehlivého firemního kolektivu, ocenění a medaile pro naše vína nás nejvíce těší přízeň našich zákazníků, kteří se k nám vrací a opakovaně tráví čas ve společnosti námi dovážených vín.

Mohu se přiznat, že úsměv na tváři mi spolehlivě vykouzlí situace, kdy odnáším prázdnou lahev do kontejneru na tříděné sklo a po otevření jeho víka vidím uvnitř hromádku vypitých lahví od našich vín.

Co pro Vás znamená luxus?

Zajímavá otázka. Předně musím říci, že slovo luxus není součástí mého běžného slovníku a uvažování. Pokud se mne však takto explicitně zeptáte, odkáži na obecnou definici vlastními slovy vyjádřenou jako zboží, služba či požitek o hvězdičku výš, než nač jsme zvyklí.

Pro mne důležitou roli hraje pracovní výsledek a luxusem je potom společně strávený čas s rodinou, kdy je možné se odpoutat od všedních dní a strávit třeba příjemný večer v dobré atmosféře, samozřejmě se sklenkou výtečného vína.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články