Jak rozhoupe váš život značka Hojdavak s Petrou Holou

21. Březen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 32491

Petra Holá před 10 lety založila ryze českou značku Hojdavak. Inspirace k založení Hojdavaku přišla hned po narození prvního dítěte, když hledala produkt, který by jí pomohl při uspávání syna. Od roku 2012 se značka specializuje na závěsné textilní kolébky pro miminka, houpačky pro děti a relaxační křesla pro dospělé. Pomáhá tak maminkám při péči o miminko, přináší dětem radost z pohybu a podporuje fyzický i mentální odpočinek dospělých. Zákazníci si Hojdavaku cení pro kvalitu, bezpečnost, funkční design a individuální přístup. Veškeré informace o produktech naleznete na stránkách www.hojdavak.cz.

Petra je šťastnou maminkou dvou dětí, zajímá se o alternativní formy vzdělávání a nově poznává život na venkově. My jsme pro vás dnes Petru vyzpovídali a přinášíme vám odpovědi na otázky, které by vás mohly zajímat.

Představíte, prosím, v rychlosti našim čtenářům, co přesně vaše firma Hojdavak vyrábí?

Originální česká značka Hojdavak se specializuje už 10 let na závěsné houpací vaky pro miminka, děti a dospělé. V nabídce máme kolébky pro uspávání, bezpečné houpačky pro zábavu i odpočinek a křesla pro dokonalý relax. Poslední produkt je přizpůsoben i pro outdoorové využití.

Vaky vyrábí šikovné české ruce z bezpečných a kvalitních materiálů. Našimi dodavateli jsou převážně české firmy.

Hojdavak

Hojdavak

Jak jste se dostali k nápadu vyrábět právě houpací vaky?

Inspirace přišla krátce po porodu prvního dítěte, kdy jsem hledala pomocníka pro uspávání miminek. Syn byl velký a s jeho pěti kily porodní váhy bylo uspávání na rukou náročné. Měl k tomu specifické nároky a na českém trhu jsem nenašla odpovídající produkt. Pak už bylo blízko k nápadu začít vyrábět závěsnou kolébku, která splňovala potřeby syna i moje z hlediska vzhledu a designu. Další typy houpacích vaků jsme navrhli jak děti odrůstaly a měnily se potřeby naše i našich zákazníků.

Proč právě název Hojdavak?

Hojdavak je takové československé slovo. „Hojdať“ znamená slovensky houpat a jelikož je manžel Slovák, běžně jsme ho doma používali. Název Hojdavak vznikl přirozeně prolínáním českého a slovenského jazyka v každodenním životě.

Hojdavak

Hojdavak

Proč myslíte, že by měli dát klienti přednost Vašim vakům oproti ostatním?

Každý houpací vak navrhujeme tak, aby byl praktický, funkční a lahodil oku i duši. Kromě kolébky, která se léta vyrábí v různých obměnách po celém světě, jsou naše houpadla a závěsná křesla autorským produktem. První je nápad, pak přichází testovací období a následně je začneme nabízet našim zákazníkům.

Hojdavaky poskytují skutečné pohodlí díky originálním střihům. Bohužel tento pocit je nepřenositelný, musíte to zažít. Vaky mají široké možnosti využití – k sezení, ležení, spaní, houpání. Díky jednoduchému designu jednobarevných tkanin se hodí do každého interiéru i na zahradu.

Pro děti představují Hojdavaky především zábavu, ale i odpočinek a místo, kde si mohou číst nebo snít. Dospělí využívají Hojdavaky pro mazlení, tulení s dětmi, maminky pro kojení nebo pro vlastní oddech a relax.

Jaké všechny druhy vaků nabízíte?

V současné době nabízíme čtyři základní produkty – kolébku pro miminka Baby ve dvou velikostech, houpadlo pro děti Junior, závěsné křeslo Maxi a Maximus. Největší vak Maximus je až do 140 kg a díky své prostornosti a pohodlnosti vyhovuje i náročným uživatelům. Maximus vyrábíme i z impregnovaných materiálů pro venkovní využití jako zahradní nábytek.

Hojdavak

Hojdavak

Proč myslíte, že si je tak moc oblíbila i miminka?

Obecně houpavý pohyb je pro náš organismus velice příznivý. Nervový systém na něj reaguje tak, že dá impuls k uvolnění svalového napětí a náš mozek vyprodukuje hormony navozující příjemný pocit. Houpání zklidňuje a zvyšuje myšlenkovou koncentraci. V některých studiích se i dočtete, že zvyšuje inteligenci. Houpání působí až terapeuticky blahodárně a nezáleží na tom, zda jde o miminko nebo dospělého. Všem velmi prospívá.

To, že houpání funguje, si vyzkoušel každý rodič při konejšení či uspávání svého dítěte. Závěsné kolébky využívají k houpání pružinu, která houpe vertikálně, tedy nahoru-dolu. Tento pohyb zažívalo miminko už v bříšku maminky. K tomu i poloha v kolébce do tzv. klubíčka jim uvolňuje zádička a drží páteř v ose. Tím vším kolébka podporuje zdravý vývoj a přispívá k celkové pohodě miminka i maminky. Kolébka umí rychle uspat a prohloubit spánek miminka.

Kolébka se využívá k uspávání a spaní přes den. Přes noc doporučujeme spaní v postýlce v péřové zavinovačce, která miminku opět udělá příjemné hnízdečko. Pokud je miminko v bdělém stavu, je potřeba, aby bylo co nejvíce v kontaktu s maminkou a na tvrdé podložce trénovalo hrubou i jemnou motoriku.

Kde je podle Vás vhodné vak zavěsit?

Zpravidla všechny vaky doporučujeme zavěsit v prostoru, kde dospělí tráví nejvíce času, aby měli své děti stále na očích a i děti se cítily bezpečně. Pro starší děti je vhodným prostorem pokojíček nebo jiný prostor určený k relaxaci.

Hojdavak

Hojdavak

Čtenáře by určitě zajímal i fakt, jak se vaky upevňují?

Jelikož jde o závěsné vaky, je potřeba vak pověsit na kotevní prvek, který unese vzniklou zátěž. Nejčasnějším kotevním prvkem je vrut ve stropu nebo samostatný stojan. Výjimkou ale nejsou schody, trámy nebo využití mezidveřní gymnastické hrazdy, kam jde spolehlivě zavěsit kolébka Baby a houpadlo Junior. Jednoduše lze využít i pergolu nebo silnější větev na stromě.

Na našem e-shopu v sekci Uchycení Hojdavaku si zákazník může pořídit kotevní techniku jako lano, vrut, rozpěrnou hrazdu nebo si vybrat z několika typů stojanů.

Jaké jsou především reakce Vašich zákazníků po prvním použití hojdavaku?

Máme obrovskou radost, že se můžeme pochlubit velkým množstvím pozitivních reakcí, které jsou pro nás motorem a nejdůležitější odměnou naší práce. Zákazníci si pochvalují, že jim kolébka Hojdavak ušetřila bolavé ruce a záda z uspávání miminka, přinesla více času na ostatní členy rodiny, více času na odpočinek i jiné aktivity. U houpadel a závěsných křesel jsou nadšeni, že jde o investici, kterou využívají děti i oni sami každý den, celý rok. Děkují za pohodlnost a kvalitní provedení.

Tento rok oslavíme desetileté výročí a za ty roky jsme dostali nespočet referencí a zpětných vazeb. Naši zákazníci je mohou zanechat na našich stránkách www.hojdavak.cz v sekci recenze, na Googlu pod názvem firmy Hojdavak a nebo na Facebookovém profilu, kde dlouhodobě držíme hodnotu 4,9 hvězdiček.

Hojdavak

Hojdavak

Co pro Vás znamená luxus?

Slovo luxus osobně vnímám ne jako něco drahého, ale spíše jako něco, co nás z pohledu našeho očekávání a potřeb pozitivně překvapí. Luxusní je i houpání v Hojdavaku, které nás během chvilky uvolní, nabije novou energií, srovná nám myšlenky a dá prostor těm dobrým a pozitivním, díky kterým se budeme cítit šťastní. Protože to jak vnímáme sebe i svět kolem nás, je jen v naší hlavě.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Hojdavak
Hojdavak
Hojdavak
Hojdavak
Hojdavak

Rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné články