Jak trichologie vyřeší padání vlasů s Lenkou Kašpaříkovou

01. Březen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 36590

Majitelkou společnosti Clinical s.r.o. je Lenka Kašpaříková, jejíž životopis už při převzetí původní firmy Alemau s.r.o. v roce 2011 obsahoval pětiletou praxi s péčí o vlasy. Poté se stala školitelkou pro speciální techniku prodlužování vlasů pomocí šetrných lepicích pásků a produktů firmy hairtalk extensions. Svojí povahou řešit problémy komplexně přispěla k rozvoji společnosti a rozšířila její nabídku o trichologické vyšetření i prodej trichologických a prověřených dermokosmetických přípravků na vlasy. Clinical je v současné době výhradním dovozcem a distributorem exkluzivních trichologických přípravků a vlasové kosmetiky italské společnosti Vivipharma pro Českou republiku a Slovensko.

Lenko, mohla byste, prosím, našim čtenářům říci, co dělá Vaše společnost Clinical Hair?

Clinical Hair&Health nabízí komplexní péči o vlasy a vlasovou pokožku. Od trichologického vyšetření, které odhalí příčinu problémů s vlasy, jako je padání vlasů, maštění, seboroická dermatitida a další, přes kadeřnické služby a prodlužování vlasů šetrnými pásky hairtalk extensions až po transplantaci vlasů nejmodernější metodou – robotem ARTAS a NeoGraft. Snažíme se nabídnout řešení každému, kdo má nějaký problém s vlasy nebo chce o své vlasy kvalitně pečovat.

Jak Vás napadlo tuto firmu založit?

Od dětství mě zajímaly vlasy, ale i přes to mi nebylo umožněno být kadeřnice, studovala jsem ekonomický obor. Při mateřské se mi naskytla příležitost převzít internetový obchod s clip-in vlasy, čili prvními kvalitními příčesy. Stala jsem se nejen prodejcem, ale i dealerkou a školitelkou a vydělala si na to, abych mohla firmu rozšířit. Nejprve o trichologii, která je základem správné péče o vlasy, potom o kadeřnictví, prodlužování vlasů, Darkfield diagnostiku a v neposlední řadě o robotickou transplantaci vlasů, to vše přicházelo postupně. S tím i rozšiřování povědomí o vědním oboru trichologie, a také otevírání našich trichologických poraden po celé České republice. Jednoduše jsem si splnila svůj dětský sen.

Mohla byste nám, prosím, přiblížit, co je to trichologie a trichologické vyšetření?

Trichologie je vědní obor na rozhraní dermatologie a kosmetiky. Zatímco dermatolog léčí nějaký kožní problém, tricholog se zaměřuje i na prevenci a na hygienu vlasů. Trichologické vyšetření odhalí příčinu problémů s vlasy a vlasovou pokožkou, je neinvazivní a bezbolestné. Trvá 60 minut a skládá se z důkladné anamnézy, kdy se ptáme na zdravotní stav klienta a vše, co by mohlo s problémem s vlasy souviset. Samotné vyšetření se provádí trichologickou mikrokamerou, která snímá a přibližuje pokožku hlavy klienta. Následně s ní přiblížíme také kořínek vytrženého vlasu, a na základě zjištěných poznatků stanovujeme diagnózu.

Jak dlouho povětšinou trvá léčba určitých nemocí, které trichologické vyšetření objeví?

Doba zlepšení akutního stavu je různá a zcela individuální. Odvíjí se od povahy problému, se kterým klient přichází. Pnutí a svědění pokožky hlavy dokážeme vyřešit okamžitě – rozebereme s klientem důvod tohoto jevu, poučíme ho, jak tomu předcházet a doporučíme zklidňující přípravky, které zafungují již při první aplikaci. Při padání vlasů klient zaznamenává první změnu k lepšímu již po měsíci, úplné vyřešení problému po první léčebné kúře. Obecně platí, že čím dříve člověk začne daný problém řešit, tím rychleji a účinněji můžeme zasáhnout

Jací klienti k Vám nejčastěji dochází? Navštěvují Vás i muži?

Z naší databáze vyplývá, že zatím pořád převládají ženy, i když v poslední době mají návštěvy mužů stoupající tendenci. Poměr je zhruba 70 % žen ku 30 % mužů. Ženy nejčastěji řeší padání vlasů, maštění vlasů a vlasové pokožky, pak lupy a lupénku ve vlasech. Muži nás vyhledávají předně kvůli transplantaci vlasů.

Jak probíhá prodlužování vlasů, které Vaše firma nabízí?

Nabízíme prodloužení pomocí speciálních šetrných lepicích pásků značky hairtalk extesions, které neničí vlasový stvol, tudíž je mohou nasadit i klientky s jemnými vlasy se sklony k lámavosti. Značka hairtalk si zakládá na vysoké kvalitě používaných přírodních vlasů a má také širokou paletu příčesů v mnoha barvách i délkách.

Slyšeli jsme, že jste výhradním prodejcem značky vlasové kosmetiky Vivipharma. Co je na ní speciální?

Přípravky značky Vivipharma patří do sekce takzvané dermokosmetiky, čili jsou to produkty na rozhraní kosmetiky a dermatologie – jsou funkční a zároveň mají léčebné účinky. Všechny jsou vyrobené z magnetizované vody, která lépe váže účinné látky a nejrůznější přírodní výtažky a snadněji proniká do hloubky pokožky – tam, kde je potřeba problémy léčit. Nabízíme přípravky bez niklu, SLS, SLES a parabenů, které naopak obsahují prospěšné cheláty – látky, které účinně zabraňují usazování vápenných solí na vlasech. Většina produktů je patentovaná a všechny jsou klinicky testované a procházejí přísnými kontrolami.

Máte v plánu nějaké novinky do budoucna?

V tuto chvíli máme ve všech činnostech nejmodernější techniky a techniku, ale jsme pořád ve střehu. Snažíme se reagovat na zvyšující se poptávku po zdravých a krásných vlasech, a proto otevíráme nové pobočky. Od května pátou, která bude v Ostravě.

Co pro Vás znamená luxus?

Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale mám ráda hezké věci kolem sebe. Už jako malá jsem si na sebe oblékala jen sukně a nikdy na sobě neměla tepláky. Líbí se mi hezká auta, lidi, mám ráda pořádek a pěknou dovolenou s veškerým komfortem. Vážím si toho, kde a jak žijeme, už toto je velký komfort a luxus, což jsme si možná teď díky pandemii více uvědomili. Ale chápu, že pro někoho může být luxus strávit dovolenou ve stanu nebo v buši, a to je v také v pořádku… Pro mě bude letos největší luxus a splněné přání vidět svoje děti a vnoučata, která žijí v Austrálii.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Clinical Hair&Health