Jak začínal světový velikán v oblasti hotelů Hilton Hotels & Resorts

Zdroj: hiltonhotels.com
10. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25789

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Hilton Hotels & Resorts, její historii i zajímavosti.

Stačí jen říct „Hilton“ a každému se v hlavě vybaví několik věcí. Mezi nimi ale rozhodně budeme hledat synonyma s luxusem, nezapomenutelné hotely a překrásné destinace. Vždyť přeci jen, Hilton Hotels & Resorts je světová značka vlastníci luxusní hotely a resorty, které přinášejí svým klientům nezapomenutelné služby.

Zdroj: hiltonhotels.com

Zdroj: hiltonhotels.com

Teď ale už nemá cenu dlouze popisovat, co nyní Hilton dělá, vždyť to všichni tak nějak víme. Podívejme se spíše na historii této ikonické firmy, za jejímž zrodem stojí pan Conrad Hilton. Jeho životním snem od dětství bylo stát se bankéřem, to mu ale příliš nevyšlo, a tak se přestěhoval do města v Texasu, kde zůstal v hotelu Mobley. Tady ale zpozoroval, jak spousta klientů hotel opouští i dříve, než jim skončil pobyt, a to s naštvanými výrazy.

Když si ale Conrad promluvil s tehdejším majitelem hotelu Mobley, zjistil, že kvůli svému věku a únavě již nemá žádné síly k tomu, aby hotel jakkoliv předělal a vylepšil. A tak se spolu domluvili na jeho odkoupení. Conradovi se tak dostal poprvé do rukou hotel, který byl čistě pod jeho režií. Dá se zkrátka říct, že zde započala jeho velká kariéra. Každý nápad, se kterým Hilton přišel, přinášel nové a nové klienty, čímž si dokázal, že hotelnictví je přesně práce pro něj.

Zdroj: hiltonhotels.com

Zdroj: hiltonhotels.com

Postupně vznikalo více a více hotelů pod záštitou tehdejší společnosti Hilton Hotels Corporation, později přejmenovanou na Hilton International. Hotely se dostaly do hledáčku především vážné klientely, mezi nimiž bychom nalezli herce, velké podnikatele či politiky. Už v dřívějších letech totiž Hilton předběhl dobu a jejich hotely nabízely v té době velmi nestandardní služby jako třeba klimatizaci na pokojích, telefony atd. Jejich umístění bylo vždy vhodně situováno poblíž letišť, a tak klientela nemusela dojíždět nikdy nikam daleko.

Dnes už je firma Hilton k nalezení v až 94 zemích světa v celkem 575 hotelích. Jeden z nich je dokonce k nalezení i v Praze, kde se tento pětihvězdičkový hotel může pochlubit celkem 791 luxusními pokoji.

  • Conrad Hilton byl první, kdo zavedl hodnocení hotelů pomocí hvězdiček.
  • Nejmenším hotelem firmy je Hotel Hilton Craigendarroch v Ballateru, v němž se můžete ubytovat v „pouhých“ 45 pokojích.
  • Celkově se Hilton Hotels & Resorts může pochlubit možností ubytování v přibližně 220 000 pokojích.
Zdroj: hiltonhotels.com

Zdroj: hiltonhotels.com

Galerie

Zdroj: hiltonhotels.com
Zdroj: hiltonhotels.com
Zdroj: hiltonhotels.com