Jak získala značka Versace svůj osobitý a nezaměnitelný styl

19. Říjen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 23300

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Versace, její historii i zajímavosti.

Rodiče často předávají své záliby svým dětem. Gianni Versace získal vztah k oděvům právě od své matky, která měla módní ateliér a bohatou klientelu. Versace navrhl své první šaty v devíti letech. Tento italský génius je známý svými extravagantními modely, plnými fantazie a erotického náboje. Dokázal svými skvělými nápady i mužskému oděvu vdechnout jiskru erotičnosti, a to vše v doprovodu těch nejluxusnějších materiálů a originálního stylu.

Zdroj: www.versace.com

Zdroj: www.versace.com

Značka Versace vždy nabízela pestrobarevné modely či modely s kovovým leskem, které se rychle staly absolutním hitem. Proslavený Versace začal kromě módy vytvářet dokonce i bytové doplňky, porcelán a příbory. Gianni oblékal mimo jiné princeznu Dianu, Madonnu, Eltona Johna i Michaela Jacksona. Jeho nejoblíbenější modelkou byla Naomi Campbell. S ní vytvořil slavnou módní kreaci, kdy byly modelky oblečeny do šatů se symbolem kříže a Naomi do toho střílela z pistole. Na této modní kreaci se podílel poté, co mu doktoři zjistili rakovinu.

Versace měl dokonalý módní talent. Dokázal zkombinovat zdánlivě nezkombinovatelné. Například denim se saténem, kovové cvočky s hedvábím. Svou první přehlídku zasvětil kůži a řekl k ní: „Někomu se možná mohly tenkrát zdát moje kožené modely příliš sexy a výstřední, ale já to vidím jinak. Podle mě je daleko horší než sexuální svéráznost či přímo vyzývavost nuda, stupidita a stárnutí. Všechno tohle totiž spojuje schopnost omezovat, o což samozřejmě nemám zájem. Věřte, že já se jen tak spoutat nenechám.“

Zdroj: www.versace.com

Zdroj: www.versace.com

Hlavou Versace se stala po smrti Gianniho jeho sestra Donatella a o finanční stránku se stará bratr Santo. Také její modely jsou plné odvážnosti, extravagance a erotiky. Show must go on!

  • Gianni nějakou dobu studoval architekturu, ale ve svých 25 letech si uvědomil, že opravdu miluje módu a začal se jí věnovat naplno.
  • V průběhu osmdesátek značka Versace šila i modely pro slavné opery, mezi kterými bychom mohli jmenovat například La Scala.
  • Zakladatel Gianni Versace zemřel rukou sériového vraha, který ho náhodně zastřelil roku 1997 před jeho domem v Miami, když se vracel z jedné z jeho oblíbených procházek po pobřeží.
Zdroj: www.versace.com

Zdroj: www.versace.com

Galerie

Zdroj: www.versace.com
Zdroj: www.versace.com
Zdroj: www.versace.com
Zdroj: www.versace.com
Zdroj: www.versace.com
Zdroj: www.versace.com