Jak značka Tesla svými elektromobily ovládla svět

Zdroj: Tesla
18. Únor 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21752

Bezpochyby jsou auta jedním z nejdůležitějších prostředků, který vůbec ve světě existuje. Kdo z vás by si třeba dovedl představit nevlastnit alespoň dva vozy, které vám mnohonásobně ulehčují život. Zkuste si schválně někdy uvědomit, kolik kilometrů ve svém automobilu projedete jen za týden, a co teprve za rok? Je jasné, že nikdo z nás by se bez něj nedokázal obejít. Každých několik let tak měníme našeho „společníka“ za nový model, aby se nám do práce i za zábavou jezdilo pohodlněji. Už nyní je ale jasné, že budoucnost začíná být udávána elektromobilům, je ale potřeba si vždy vybírat jen opravdovou kvalitu. Jako třeba tu nabízenou značkou Tesla!

Americká automobilka Tesla byla založena roku 2003 Martinem Eberhardem a Marcem Tarpenningem, chvíli nato se ale jako zakladatelé Tesly připojili tři velcí akcionáři, mezi nimiž nechyběl Elon Musk. Není potřeba asi vysvětlovat, že název firmy je inspirován fyzikem Nikolou Teslou.

Zdroj: Tesla

Zdroj: Tesla

Firma Tesla začala již velmi brzy trhat rekordy na burzách a lidé z ní byli doslova unešeni. Diskutuje se ale o tom, zda není automobilka na burzovním trhu spíše nadhodnocená, ale investoři jí i přesto dávají velkou pozornost a důvěru, a to už od jejího uvedení.

Věříme, že většina z vás zná modely elektromobilů, které Tesla nabízí, ale přeci jen není špatné si je pro jistotu zopakovat. Úplně prvním vozem, který značce zajistil její publicitu, byl Tesla Roadster, jehož výroba skončila v roce 2012. Tesla Model S byl elektromobil nabízený po ukončení výroby Roadsteru, přináší neuvěřitelně velké zrychlení z 0 na 100 km/h během 2,7 sekund. Neopomeňme ale třeba ani Tesla Model X, Tesla Model 3, Tesla Model Y a spoustu dalších.

Zdroj: Tesla

Zdroj: Tesla

Nesmíme ale zapomenout zmínit i to, že Tesla nevyrábí pouze velmi luxusní elektromobily, přináší i speciální baterie do domácnosti, solární střešní tašky a samozřejmě baterie do svých vozů. U toho je Tesla velkou výjimkou, protože nevyužívá velké bateriové články, nýbrž velký počet malých lithium-iontových článků, které jsou podobné těm využívaným třeba v noteboocích.

  • Značka Tesla prodala od roku 2008 již více než 1 000 000 vozů.
  • Tesla do svých vozů zabudovala i velmi propracovaného autopilota, který je schopen pomocí kamer a akustických cenzorů ovládat automobil. Je ale důležité zmínit, že i při používání této funkce musíte dbát na řízení!
  • V České republice, konkrétně v Praze ve čtvrti Vysočany, můžeme nalézt servis, prodejní a výdejní místo automobilů Tesla.
Zdroj: Tesla

Zdroj: Tesla

Galerie

Zdroj: Tesla
Zdroj: Tesla
Zdroj: Tesla
Zdroj: Tesla