Jak zvířátkům chutnají krmiva společnosti ŽRASO se Simonou Princovou

06. Prosinec 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 36052

Simona Princová se narodila v Písku před 36 lety. Po vystudování jazykové základní školy nastoupila na střední zemědělskou školu, obor ekologie a ochrana životního prostředí. Po složení maturitní zkoušky jsem se přihlásila k následnému studiu na VŠ ve stejném oboru. Pracovala celý život v oboru ekologie, životního prostředí a také logistice. To vše formovalo její život až k bodu, kdy se rozhodla založit společnost na výrobu speciálních krmiv. Má dvě děti, dvanáctiletého syna a téměř dvouletou dceru. Celý život milovala chov psů a jiných zvířat. Dnes paní Princová vlastní společnost na výrobu speciálních krmiv ŽRASO. A my jsme ji pro vás vyzpovídali ve všem, co vás napadne!

Jak vás napadlo začít podnikat zrovna v oboru výroby krmiv?

Byla jsem chovatelkou amerického buldoka, který trpěl na různé kožní problémy atd., které mu způsobovala strava. Hledala jsem tedy již před pěti lety alternativy výživy psů. V té době jsem narazila na výrobu BARFu a začala si jednotlivá meníčka vytvářet sama. Výsledek se dostavil prakticky hned a já jsem se do tohoto způsobu doslova zamilovala. V té době se začal rodit můj sen mít svou firmu, která by vyráběla to nejkvalitnější krmení. Na trhu je spousta výrobců, ale já jsem věděla, že chci ještě něco jiného.

Z toho důvodu jsem postupně vybudovala společnost, která nyní nabízí své výrobky pod obchodní značkou GRUB. Naší hlavní devizou a hlavní firemní politikou je odlišnost nové suroviny a hlavně absolutní čistota a kvalita vstupních surovin. Nepoužíváme žádné páchnoucí zbytky, ale suroviny určené k humánnímu užití. Zeleninu pak od soukromého distributora zeleniny a ovoce. Malé portfolio dodavatelů nám zajišťuje možnost kontroly kvality surovin.

Měla jste jasnou strategii?

Ne. Měla jsem sen vytvářet to nejlepší jídlo pro psy a kočky. A každý den jsem se snažila udělat na cestě k naplnění tohoto snu aspoň jeden malý krůček. Vůbec jsem nevěděla co a kam budu dodávat, a nebo jaký je vlastně trh v oblasti krmiv. Jediné, co jsem věděla je, že nechci dělat to, co dělají ostatní, a že nikdy nepoužiji žádnou chemii. Zároveň, že do každého našeho výrobku je vidět. Když to řeknu upřímně, nevěděla jsem nic. Naštěstí tu byla hrstka lidí, kteří mi pomohli, a jsem jim vděčná a vždy budu.

Litovala jste někdy svého rozhodnutí pustit se do výroby krmiv?

Nelitovala. Je pravda, že někdy toho je opravdu tolik, že už nevím, zda na to dám. Ale vždy se nějakým způsobem vzkřísím a jedu dál.

V čem je právě Vaše krmivo tak zvláštní? BARF vyrábí i ostatní firmy, nebo ne?

Neřekla bych, že je zvláštní. Řekla bych, že je jedinečné a unikátní. Už používané suroviny, které jsou opravdu jen z toho nejlepšího, a dále složení a jejich kombinace. Například použití pštrosího masa jako dávky L-karnitinu a spousta dalších věcí, které vymyslela příroda. Já jsem je jen nakombinovala. Myslím, že jsme vůbec první, kdo začal s Beetles BARF (ochranná známka společnosti ŽRASO poznámka redakce). Používáme čerstvý hmyz jako doplněk stravy a máme s tím skvělé výsledky. Naše tearapeutické krmivo pro psy a kočky je snad i bez nadsázky srovnatelné s dětskou výživou. Poslali jsme také naši paštiku na VŠCHT do testu s deseti paštikami pro lidi. Výsledek je takový, že jsme vyhráli na plné čáře. Je to jen ukázka toho, jakou kvalitu od nás zákazníci mohou očekávat a že se nebojíme srovnávat.

 

Není to pro zvířata zbytečné? Nestačí jim vlastně cokoliv?

Odpovím vám otázkou? Nestačí vám jíst celý život jen instantní polévky? Je to o přístupu vás jako chovatele. Jde hlavně o jistotu toho, co opravdu zvířeti dáváte. Jakost surovin a krmení je základ ve výživě zvířat. Úspora za účty u veterináře při krmení naším krmivem je pak zřejmá a citelná. Nikomu nenutím naše krmení. Věřím v to, že kvalita našeho krmení si sama najde svého zákazníka jak u nás, tak ve světě.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

V současné době se chceme etablovat na tuzemském trhu. Poohlížíme se do zahraničí, kdy v současné době jednáme s významným hráčem na světové scéně v prodeji pet food. Podrobnosti si zatím nechám pro sebe, jelikož obchod zatím není uzavřený.

Jak jste přišla na název GRUB?

Je to anglické slovo, které má mnoho významů. Jedním z nich je slengově žrádlo psy. A mně se prostě líbilo. Hlubší význam to nemá.

Jaká krmiva jsou u Vás rozhodně nejpopulárnější?

Rozhodně nejpopulárnější jsou všechny druhy masa ve vlastní šťávě. Dále se mnoho lidí začíná zajímat o netradiční  druhy masa. Například u nás frčí pštros s batátem. Spoustu pejsků trpí na potravinové alergie a pštrosí maso je považován za jedno z nejkvalitnějších mas, neobsahuje skoro žádný tuk.

Vždycky mě zajímalo, jsou zvířata vybíravá stejně jako lidi? Zažila jste už, že třeba nějaký pejsek nechtěl jíst něco, co jiný naopak miloval?

Ano, jsou a je jich čím dál více  Je to dané také výchovou a určitou touhou o větší domestifikaci psů. Že jsou však i psi mlsouni, je stará známá věc. Například moje fenka vždy vylízala celou misku a dokázala nechat všechnu kukuřici, a to samé uměla s borůvkou. Z toho je patrno, že psi potřebují pestrost.

Co pro Vás znamená luxus?

Něco co mě zaujme na první pohled bez ohledu na cenu.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory