Max Mara: Od pláště velbloudí barvy po světovou značku

Zdroj: maxmara.com

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Max Mara, její historii i zajímavosti.

Italskou značku Max Mara, vyrábějící dámské oblečení, založil muž, který výjimečně nemá stejné jméno jako jeho firma. Byl to Achille Maramotti, který již v roce 1947 zjistil, jak miluje navrhování oděvů, a tak se do toho pustil ve velkém. Netrvalo to dlouho a už roku 1951 založil svou značku Max Mara.

Zdroj: maxmara.com

Zdroj: maxmara.com

Ve firmě zaměstnával i velké návrháře jako třeba Karla Lagerfelda či Narciso Rodrigueze. Ale i přes tento fakt zůstává dodnes značka v rukou rodiny. Je jasné, že styl vyráběného oblečení musel být prostě dokonalý, Max Mara si ale získala zákazníky také díky materiálům, které používala. Vysoká kvalita totiž zajistila obrovskou poptávku, a když se k tomu přidá velmi pečlivá krejčovina a skvělý marketing, je kvalitní firma na světě.

Ale asi největším milníkem značky bylo vytvoření ikonického kabátu velbloudí barvy. Tím je Max Mara prostě nejproslulejší, tento kabát a rudé dámské šaty přenesly firmu do podvědomí celého světa – byly vlastně takovým startem pro všechno.

Zdroj: maxmara.com

Zdroj: maxmara.com

Max Mara dnes nabízí velkou spoustu nejrůznějšího originálního oblečení jako třeba luxusní kabáty a bundy, košilky, mikiny, svetry, kraťasy, šaty, kalhoty, boty, ale i doplňky jako třeba tašky, šátky či pásky. Na své si přijdou i ženy, které čeká velkolepá svatba.

  • Název značky Max Mara vznikl velmi originálně – „Mara“ pochází ze jména zakladatele Maramottiho. Kdežto „Max“ poukazuje na hraběte Maxe – osobu, kterou jsme málokdy mohli vidět bez alkoholu v krvi. Maramottiho ale hrabě zaujal svým stylem.
  • Max Mara dnes působí ve více než 90 zemích světa.
  • Módní dům Max Mara řídí celkem 35 módních značek.
Zdroj: maxmara.com

Zdroj: maxmara.com

Galerie

Zdroj: maxmara.com
Zdroj: maxmara.com
Zdroj: maxmara.com
Zdroj: maxmara.com