Milujete luxusní hodinky? Nechte se provést historií luxusní značky Patek Philippe

Zdroj: www.patek.com
08. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19789

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Patek Philippe, její historii i zajímavosti.

Nemusíme snad ani rozvíjet to, že je Patek Philippe švýcarská firma vyrábějící velmi oblíbené a luxusní hodinky. Raději vás zavedeme do jejích tajů a představíme vám historii této ikonické značky, která je dle našeho názoru opravdu rozmanitá.

Zdroj: www.patek.com

Zdroj: www.patek.com

Oficiálně firma vznikla roku 1851, to však neznamená, že již v roce 1839 nemohl polský hodinář Antoni Norbert Patek vyrábět kapesní hodinky, které si získaly velkou chválu. Na pomoc si v pozdějších letech do své malé firmičky přivedl Antoni hodináře Francisze Czapka. Ten mu ale jako společník nevydržel příliš dlouho, a tak Patkovi nezbývalo než se spojit s francouzským mistrem Adrienem Philippem.

Po přečtení předchozího odstavce už asi ani není třeba zmiňovat, jak vznikl název této proslulé značky. Patek zaujal především roli obchodníka, kdežto Philippe hodinky sám vyráběl. Jejich tehdejší společnost chtěli ale posunout dál, a tak nebylo výjimkou, že kromě klasických hodinek začaly vyrábět i něco o dost speciálnější, a to hodinky mající spoustu dalších funkcí – například takové, jež ukazovaly měsíční fáze.

Zdroj: www.patek.com

Zdroj: www.patek.com

Butik Patek Philippe je k nalezení i ve známé pražské Pařížské ulici, a tak si můžete své vysněné luxusní a propracované hodinky zakoupit i vy sami!

  • Již v roce 1932 prodala firma Patek Philippe jedny z nejdražších hodinek té doby, a to za cenu 200 milionů Kč.
  • Všechny díly pro své hodinky si značka Patek Philippe vyrábí sama, a tak si vždy zvládne ručit za jejich kvalitu.
  • Královna Viktorie si vyžádala, aby jí byly v roce 1851 vyrobeny hodinky právě od společnosti Patek Philippe.
Zdroj: www.patek.com

Zdroj: www.patek.com

Galerie

Zdroj: www.patek.com
Zdroj: www.patek.com
Zdroj: www.patek.com
Zdroj: www.patek.com