Moncler: Značka, která začala lyžařským oblečením

29. Duben 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17221

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme společnost Moncler, její historii i zajímavosti. 

Moncler je známá světová značka, která se původně zabývala především výrobou lyžařského oblečení a oblečení, které mělo chránit pracovníky před velkým chladem. Založena byla v roce 1952 dvěma společníky, a to konkrétně René Ramillonem a André Vincentem, avšak ji roku 2003 koupil Remo Ruffini, který ji obnovil a zachránil tak krachující firmu.

Potenciál firmy Moncler jako první objevil francouzský horolezec Lionel Terray, pro nějž byla vytvořena i speciální řada. Dále firma rozšířila svou výrobu i na prošívané péřové bundy, kombinézy a rukavice. Stále však především pro osoby, které potřebovali být co nejvíce v teple a chráněni před drsnými klimatickými podmínkami.

V 80. letech se stala značka oblíbená i mezi normálními lidmi, a to především díky provedení oděvů a jejich úžasnému vzhledu. K dnešnímu dni přišla značka se spoustou různých kolekcí určených nejen pro muže, ale i ženy. Aby si firma udržela svůj punc luxusu, můžete si každý jejich jednotlivý kus oblečení zkontrolovat pomocí speciálního kódu u nich na webu, čímž si budete jisti, že se nejedná o padělek, ale originální kus oděvu od Moncler.

  • Název značky Moncler vznikl jako zkratka celého názvu vesnice Monestier-de-Clermont, která leží v horách ve Francii.
  • Firma Moncler je od roku 2021 oficiálním partnerem fotbalového klubu Inter Milán.
  • Prošívané bundy od Moncler byly vybrány jako hlavní oblečení pro expedici na K2.

Galerie