NADACE E-MOC-E VYBRALA VÍTĚZE ZE 101 UMĚLCŮ

15. Červenec 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13041

Nadace E-MOC-E, která podporuje umělce v jejich tvorbě, pomáhá jim s prezentací díla a propojuje profesionální a amatérské umělce, spustila letos již po patnácté virtuální uměleckou galerii www.e-moc-e.cz. Přihlásilo se do ní rekordních 101 umělců v kategoriích malba, fotografie, hudba, poezie a letos nově také tanec. Porota, která se skládá z 20 osobností české kultury, vybrala ty nejlepší a umožní jim tak vystavit své dílo v galeriích Jindřišská věž, Mezibranská, Prostě Kafe. Muzikanti, tanečníci a básníci se představí v hudebním klubu Mandragora. Veřejnost si stále může prohlédnou vystavená díla v internetové galerii a může je také hodnotit. Některé obrazy a fotky jsou také na prodej.

„Když se do loňského ročníku přihlásilo rekordních 55 umělců, měli jsme velkou radost. Nabídli jsme jim totiž možnost ukázat své dílo veřejnosti i přes omezení, která s sebou přinesla pandemie. Omezení výstav, klubů a kaváren trvá i nadále. A zřejmě i proto zájem umělců o naši virtuální galerii opět výrazně vzrostl na 101 vystavujících,“ uvedl Milan M. Deutsch, zakladatel nadace E-MOC-E.

Nadace E-MOC-E vznikla před 15 lety. Spolu se zakladatelem projektu Milanem Deutschem stály u zrodu také mediální tváře Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR a modelka) a herečka Chantal Pouillain.

Mezi členy poroty a osobnostmi, které projekt E-MOC-E podporují, jsou např. herečka Ester Kočičková, malíř Jan Kunovský, scénáristka a spisovatelka Monika Pavlíčková, modelka Kateřina Pospíšilová, jazzové zpěvačky Elena Sonenshine a Marta Marinová, kastelánka Jindřišské věže Lucie Dolfi, hudebník Václav Tobrman, majitelka galerie Černá Labuť Danuše Siering, herec a výtvarník Vojtěch Morava, kulturní producentka Vlasta Rydlová, fotograf Milan Junek, divadelní režisérka Erika Merjavá, zakladatel projektu – herec a producent Milan Deutsch a další.

Za patnáct let prošlo projektem již přes 600 umělců, kteří se představili veřejnosti na internetové galerii. Nejlepší z nich se poté prezentovali v rámci 50 výstav, koncertů a komponovaných večerů v Praze, Brně, Litoměřicích, Jablonci n. N. a Táboře.

Galerie