Nahlédněte do českého krejčovského ateliéru The Owners společně se spolumajitelkou a spoluzakladatelkou Veronikou Pňačkovou

23. Duben 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 23. 05. 2024

Veronika Pňačková - spolumajitelka a spoluzakladatelka českého krejčovského ateliéru The Owners. Věnuje se péči o zákazníky a především o zákaznice od výběru outfitů po měření, střih a následný fitting. Dále má na starosti fungování krejčovské dílny v ateliéru The Owners, kde probíhají konečné úpravy jejich oděvů či oděvů jejich klientů. Šití a tvorba oděvů je pro Veroniku vášeň už od mládí, proto je její práce i jejím koníčkem.

S jakou myšlenkou vznikli The Owners? A s jakou myšlenkou vznikala dámská část Vašeho ateliéru?

The Owners vznikli s myšlenkou kvalitního produktu a ještě lepší služby. Zaměřit se nejprve na potřeby zákazníka a proměnit je v unikátní kousky oděvů, které perfektně doplní jejich šatník, který odráží je samé i jejich potřeby. Baví nás rozvíjet a posouvat jak naše zákazníky, tak i nás samé. The Owners jsou tři odlišné osobnosti - dva muži a jedna žena. Taková svatá trojice, která se doplňuje na všech frontách našeho ateliéru. A protože jsem jediná žena z nás tří a miluji svoji práci, oblečení, které vytvářím a v neposlední řadě hlavně pocit, který při nošení tohoto oblečení mám, rozhodla jsem se toto dopřát i všem ostatním ženám.

Kdo jsou Vaše typické zákaznice? Kdo k Vám nejčastěji chodí?

Ve většině případů k nám dorazí žena, kterou už přestalo bavit chodit po obchodech a slevovat ze svých požadavků. Žena, která se chce ve svém oblečení cítit dobře. Největší skupinu samozřejmě tvoří ty, které se potřebují nebo chtějí oblékat formálně. Jedná se nejčastěji o ženy z advokacie či ženy v manažerských funkcích. Dále také ženy, které mají nějakým způsobem “nekonfekční” postavu. Tím, že náš střih je opravdu na míru, dokážeme se vypořádat s lecjakými tělesnými nebo střihovými odchylkami.

Co vše umíte dámám nabídnout?

Naše zákaznice umíme obléknout jak na každodenní nošení, tak téměř na jakoukoliv událost. Nejobsáhlejší možnosti máme samozřejmě v té formální módě. Ať už se jedná o klasický kalhotový či sukňový kostýmek, pouzdrové šaty, separátní sako, vestičku, halenku či kabátek. V našem střihovém repertoáru máme ovšem i různé varianty bund, volnočasových kalhot či košilových šatů. V případě té nejformálnější večerní módy umíme dámy obléknout taktéž, jen v jiném provedení, než je klasická velká večerní róba. Dámy umíme obléci do dámských smokingů či hladkých dlouhých večerních pouzdrových šatů.

Jak probíhá spolupráce s Vámi? Na co se dámy mohou připravit/těšit?

Nejprve s klientkou proberu, jaké je její přání, na jakou příležitost by daný kousek měl být a jaké na něj klade nároky. Jak vypadá její šatník, jaké má preference a co naopak nemusí. Dále probíhá samotný výběr materiálů a detailů, jako například knoflíky, podšívka, různé prošití atd. Pak přecházíme na výběr střihu - jak by měl daný kousek vypadat. Jako poslední následuje měření - braní měr + řešení úprav na zkušební velikosti produktu. Za cca 5 týdnu přijde hotový kousek k nám do ateliéru a probíhá 1. zkouška a případné doúpravy, které už řeší náš tým krejčových u nás v ateliéru. Ve chvíli, kdy vše dokonale sedí a zákaznice je spokojená, odnáší si svůj nový kousek domů.

Na jaké příležitosti nejčastěji šijete pro dámy?

Nejčastěji si u nás dámy nechávají šít formální kostýmky na pracovní záležitosti. U některých se jedná o každodenní nošení, u jiných o příležitostní akce. Čím dál častěji se také objevují zákaznice, které si přišly pro svůj svatební kostýmek v nejrůznějších formách. Ať už kalhotový, či se sukní.

Jaké jsou současné trendy v dámské módě?

Jak vždycky říkám, trendem je to, na co se zrovna cítíte. Ano, u oblečení se neustále objevují změny ohledně, délek, šířek, pozicí pasu, barev, vzorů atd., ale na to se se zákaznicemi nesoustředím. Soustředím se hlavně na to, aby střih daných věcí správně lichotit postavě zákaznice a aby dané kousky perfektně ladili k ní samotné, prostředí, ve kterém se pohybuje a zároveň k jejímu šatníku.

Jak se k Vám nové zákaznice dostávají?

Nejčastěji přicházejí zákaznice na doporučení již od našich zákazníků, kolegů, či manželů a partnerů. Dále potom ze sociálních sítí nebo prostřednictvím webu.

Kde Vy čerpáte inspiraci?

Inspiraci čerpám, kde se dá. Ať už ve smyslu toho, co se mi líbí, co bych chtěla vyzkoušet a otestovat jako nový střih pro inspiraci pro své zákaznice, nebo naopak toho, co a jak bych rozhodně dělat nechtěla. Nejčastěji se jedná o Instagram, Pinterest, časopis Vogue a prostou chůzí po městě.

Jaké jsou výhody šití na míru pro dámy? (Proč by ženy měly investovat do oblečení šitého na míru?)

Pokud se žena rozhodne pro oblečení na míru, investuje hlavně sama do sebe. Do prezentace sama sebe, do svého stylu, do svého sebevědomí, do svého času. Nejen že oblečení perfektně sedí a cítí se v něm skvěle, nemusí slevovat ze žádného ze svých požadavků na sebemenší detail oblečení. Nemusí mít plnou skříň oblečení na míru. Šatník se dá vytvořit pár dobře promyšlenými kousky, které se dají kombinovat a investice do vašeho šatníku se Vám rázem vrátí.

Co pro Vás znamená luxus?

Luxus pro mě jednoduše znamená čas. Čas, kterého nemáme neomezené množství, ať už v osobní či pracovní rovině. Každý ho máme málo, proto bychom ho neměli promarnit a já jsem ráda, že ho investuji do něčeho, co dělá lidi spokojenější. Pak jsem spojená i já a ten čas nebyl zbytečný.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory