Nahlédněte do krásy hotelu Château Šanov s Danielem Balázsem, ředitelem hotelu

12. Březen 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 29273

Daniel Balázs měl vztah ke gastronomii již od dětství, vždy obdivoval číšníky, kteří nosili tři talíře na jedné ruce a ta práce se mu líbila. Vystudoval Cestovní ruch a stravovací služby, při studiu také chodil na brigádu do hotelu, kde pracoval jako číšník. Získal velké množství zkušeností a vyzkoušel si také práci na recepci, která ho zajímala ještě více.

Po škole nastoupil na plný úvazek do hotelu na pozici recepčního. Pan majitel v té době začal s výstavbou Chateau Šanov a Daniel Balázs se o tento hotel začal zajímat. Při jedné příležitosti pana majitele požádal, jestli bych mohl v hotelu po jeho otevření pracovat a pan majitel souhlasil.

V roce 2020 Daniel Balázs nastoupil do nově otevřeného Chateau Šanov a za nedlouho vedl recepci, jako Front office manager. Když se naskytla příležitost na pozici ředitele, neváhal a přijal ji. Jeho práce je nedílnou součástí jeho života a má ji rád.

Proč jste si pro své působení vybral právě Chateau Šanov? Co Vás nejvíce nadchlo?

Nadchla mě možnost být součástí nového příběhu, otevíral se zbrusu nový luxusní hotel, který měl být na vysoké úrovni. Když jsem poprvé viděl interiéry hotelu, věděl jsem, že mě čeká krásná práce a spoustu možností.

Jaký je koncept a filozofie hotelu Chateau Šanov a jak se liší od ostatních hotelů v regionu?

Naše filozofie je poskytnout naši hostům opravdový komfort a odpočinek, snažíme se být maximálně vstřícní a udělat pro hosta všechno co má na očích, pokud je to v našich možnostech. A to je ten zásadní rozdíl, my jsme tu opravdu pro naše hosty a jejich přání se snažíme vždy splnit.

Jaké jsou hlavní výzvy a příležitosti, kterým čelíte jako ředitel hotelu a jak se s nimi vyrovnáváte?

Každodenní výzvou je pro mě nastavit služby hotelu, tak aby byly pro naše hosty atraktivní. V dnešní době je na trhu veliká konkurence, naši hosté jsou zcestovalí a mají samozřejmě zkušenosti i z dalších zajímavých hotelů a jiných míst. Snažíme se tedy podávat, co nejlepší výsledky a náš personál se snažím motivovat k tomu, aby měli k hostům osobní přístup. To je to co je pro nás nejdůležitější, chceme aby každý host měl pocit, že jsme tu právě pro něj a myslím, že se nám to daří dobře.

Jaký je Váš oblíbený pokoj nebo prostor v hotelu Chateau Šanov a proč?

Můj oblíbený pokoj je Pokoj v Zámecké věži s jacuzzi. Je opravdu luxusní, romantický a zároveň útulný a pohodlný.

Jaké jsou Vaše plány a cíle pro budoucnost hotelu Chateau Šanov a jak je hodláte realizovat?

Chtěl bych, aby se z hotelu Chateau Šanov stalo místo, o kterém si budou hosté vyprávět s radostí se pravidelně vracet, abychom pro ně byli jako druhý domov ve chvíli, kdy si potřebují oddechnout od každodenního shonu. A jak to hodlám realizovat? Budu se snažit dělat svou práci, co nejlépe budu tady společně s naším týmem pro naše hosty.

Jak spolupracujete s Vaším týmem a jaké jsou vaše kritéria pro výběr a motivaci zaměstnanců?

Musím říct, že v současné době máme v hotelu kvalitní tým, jsme malý tým, rozumíme si a vyjdeme si vždy vstříc. Při výběru nových zaměstnanců je pro nás důležité, aby toho dotyčného ta práce opravdu bavila a dělal ji s radostí a zájmem. O praxi nám úplně tak nejde, protože své nové zaměstnance si chceme vyškolit podle svého, vše se u nás postupně naučí.

Jak pečujete o spokojenost a loajalitu Vašich hostů a jaké služby a zážitky jim nabízíte?

Jsme hotel Adults only, to je naší předností. O klidu jsem se zmínil již několikrát, je to jedna z nejdůležitějších věcí, které se držíme, také je pro nás důležitý osobní přístup. Velký důraz klademe také na wellness služby, máme opravdu skvělé masérky z Filipín, jejich ručičky jsou, jako ze zlata. Naši hosté jsou z nich nadšené. Naší předností je také krásný nerezový vyhřívaný bazén, který je nádherně teplý i v zimních měsících, to není samozřejmostí v každém hotelu. A samozřejmě také saunový svět, kosmetická péče, manikúra a pedikúra. Zkrátka vše co potřebují naši hosté k dokonalému odpočinku.

Jaký je Váš nejlepší nebo nejzajímavější zážitek který jste zažil jako ředitel hotelu Chateau Šanov?

Jendou při odjezdu nám naši hosté děkovali za pobyt a byli tak spokojení, že měli oči v slzách. To byl opravdu skvělý pocit a asi nejlepší zážitek.

Jaký drink byste nám doporučil v hotelovém baru?

Já jsem nenáročný a myslím, že nikoho neurazí dobrý Gin s tonikem.

Co pro Vás znamená luxus?

Luxus jsou pro mě kvalitní služby na úrovni, pohodlí, klid a pohoda.

Děkujeme za rozhovor

Galerie

Rozhovory

Chateau Šanov