Nejnovější film Panthère de Cartier svádí dohromady

27. Leden 2020 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17876

Francouzský dům Cartier svěřil tvorbu videa ke své poslední kampani Panthère německému fotografovi a filmaři Jonasovi Lindstroemovi, známému pro svůj krátký avantgardní film Truth or Dare. V nejnovějším videu Cartier propojuje odvážné a jedinečné osobnosti, jež jsou přitahovány tím nejrespektovanějším tvorem ve zvířecí sbírce Cartier, který vyniká svojí velkolepostí a krásou. Nezkrotný a neohrožený Panthère de Cartier je plný přitažlivosti, která odhaluje sílu jeho charakteru. Panteři jsou unikátní zvířata, která spojuje instinkt a nezávislost.

Známí herci se ve filmu objevují na různých místech světa. A ať už jsou kdekoliv, jsou navzájem propojeni a okouzleni stejným zvířecím prvkem, jehož divokost a krása představují svobodu. Panter je všude doprovází se svým stínem kočkovité šelmy, která je kopií jich samých.

Umělci ztělesňující odkaz kolekce Panthère de Cartier jsou pro svého svobodného ducha moderními pokračovateli v řadě milovníků pantera, mezi které patřily významné ženy, jako je jeho stvořitelka Jeanne Toussaint, vévodkyně z Windsoru Wallis Simpson a další. Touha a fascinace se staly charakteristickou a neodmyslitelnou součástí značky již od svého vzniku v roce 1914.

Jeanne Toussaint byla průkopnicí a stylovou ikonou 20. století. Z pantera vytvořila ikonu domu Cartier, která má nezastupitelné místo v historii klenotnictví. V očích madame Toussaint byly šperky symbolem nezávislosti. Byla unikátní, volnomyšlenkářská a stala se silným ženským vzorem, který změnil postavení žen jednou provždy.

UCELENÁ KOLEKCE PANTHÈRE DE CARTIER

Od šperků, včetně originálních kusů pro muže, a hodinek, přes kabelky, brýle, parfémy a další doplňky. Šelma prošla během let mnohými inovacemi a objevuje se napříč všemi kolekcemi Cartier. Pomocí věrného vyobrazení pantera, v jakémkoliv jeho designovém a uměleckém pojetí, Cartier demonstruje svoji touhu vystihnout samotnou esenci každého svého objektu touhy. Různé tvary, barvy, brusy, objemy, symetrie i asymetrie ve struktuře designu zdůrazňují a umocňují sílu abstrakce. Savoir-faire je pro Cartier tím nejdůležitějším. Dialog mezi kreativitou a technikou, při kterém šperky a hodinky ve svém výrobním procesu neustále putují tam a zpět mezi designéry, hodináři i klenotníky, kteří osazujíci, leští a brousící kameny. 

KREATIVNÍ A TECHNICKÁ HARMONIE
Design, osazení kameny a diamantové pavé, to vše přispívá k dokonale realistickému vzezření do nejmenšího detailu. Dojem dokonale hebkého panteřího kožichu Cartier vytváří pomocí unikátní techniky osazení, tzv. fur setting, kdy jsou kameny vkládány do tenkých a následně ohýbaných drátků z drahého kovu. Cílem není imitace, ale vzdání holdu přírodě vdechnutím života a osobnosti do vzácného zvířete.

Galerie