Nejznámější aukční domy: Bonhams

Zdroj: Facebook Bonhams
01. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 24197

Bonhams je britský aukční dům, který byl založen v roce 1793 Thomasem Doddem a je tak jedním z nejstarších a největších aukčních domů na světě. Bonhams pořádá aukce v široké škále kategorií, včetně umění, šperků, hodinek, automobilů a starožitností, a má kanceláře a prodejny ve velkých městech po celém světě, včetně Londýna, New Yorku, Hongkongu a Los Angeles.

V průběhu let si společnost Bonhams vybudovala pověst odborníka v aukčním průmyslu a nabízí sběratelům i nadšencům jedny z nejvyhledávanějších a nejvzácnějších předmětů. Její aukce pravidelně přitahují vysoce postavené klienty a dosahují rekordních výsledků. V roce 2019 například Bonhams prodala vzácné Ferrari 250 GTO z roku 1962 za 48,4 milionu dolarů, což z něj učinilo nejdražší vůz, který byl kdy v té době v aukci prodán.

Jednou z jedinečných předností Bonhams je schopnost nabízet individuální a na míru šité služby svým klientům, ať už se jedná o soukromé sběratele, muzea nebo instituce. Aukční dům disponuje týmem specialistů, kteří jsou odborníky ve svých oborech a mohou klientům poskytnout informované rady a vedení v oblasti nákupu a prodeje, stejně jako v oblasti tržních trendů a oceňování.

Zdroj: Facebook Bonhams

Zdroj: Facebook Bonhams

Bonhams také klade velký důraz na inovace a technologie a do svých aukcí začleňuje nejmodernější online platformy a zážitky z virtuální reality. Její online aukční platforma Bonhams.com umožňuje klientům přihazovat na dálku odkudkoli na světě, zatímco zážitek z aukce ve virtuální realitě, Bonhams VR Room, umožňuje klientům prohlédnout si a zkontrolovat předměty ve virtuálním prostoru před podáním nabídky.

Kromě aukčních služeb nabízí Bonhams také oceňovací služby a soukromé prodeje, čímž klientům poskytuje řadu možností nákupu a prodeje předmětů mimo aukční proces.

Zdroj: Facebook Bonhams

Zdroj: Facebook Bonhams

Celkově je Bonhams předním hráčem v celosvětovém aukčním průmyslu, který je známý svými odbornými znalostmi, inovacemi a individuálními službami. Ať už jste sběratel, nadšenec, nebo se prostě jen zajímáte o svět aukcí, Bonhams je jméno, které stojí za to znát.

  • Než se aukční galerie Bonhams přejmenovala, původně se jmenovala „Wigley and Bonham“.
  • Bonhams prodala některé z nejvyhledávanějších a nejvzácnějších položek na světě, včetně Ferrari 250 GTO z roku 1962, které se prodalo za 48,4 milionu dolarů, což z něj v té době činilo nejdražší vůz prodaný v aukci.
  • Bonhams miluje inovace, a tak do svých aukcí začleňuje i nejmodernější online platformy a zážitky z virtuální reality.
Zdroj: Facebook Bonhams

Zdroj: Facebook Bonhams

Galerie

Zdroj: Facebook Bonhams
Zdroj: Facebook Bonhams
Zdroj: Facebook Bonhams
Zdroj: Facebook Bonhams
Zdroj: Facebook Bonhams

Mohlo by vás také zajímat