Nejznámější aukční domy: Drouot

Zdroj: Facebook Drouot
17. Říjen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21009

Drouot je světoznámý aukční dům, který se nachází v srdci Paříže ve Francii. Byl založen v roce 1852, je jedním z nejstarších a největších aukčních domů na světě a sehrál důležitou roli v historii umění a starožitností.

Budova, v níž Drouot sídlí, se nachází na ulici Rue Drouot v 9. pařížském obvodu. Navrhl ji architekt Jules de la Morandière a byla postavena v letech 1881–1884. Budova má působivou fasádu s velkolepým schodištěm vedoucím do aukčních síní a je oblíbeným cílem milovníků umění a sběratelů z celého světa.

Drouot je známý svými působivými aukcemi výtvarného umění, starožitností a sběratelských předmětů. Aukční dům je rozdělen do několika různých oddělení, z nichž každé se specializuje na určitý typ předmětů. Mezi nejoblíbenější oddělení Drouot patří výtvarné umění, šperky, nábytek, knihy, rukopisy a víno.

Zdroj: Facebook Drouot

Zdroj: Facebook Drouot

Jednou z věcí, kterou se Drouot odlišuje od ostatních aukčních domů, je jeho závazek k transparentnosti. Všechny předměty nabízené k prodeji v Drouot jsou pečlivě prověřovány a hodnoceny odborníky, aby bylo zajištěno, že jsou pravé a kvalitní. Kromě toho Drouot vydává ke každé aukci katalogy, které poskytují podrobné informace o každém prodávaném předmětu, včetně jeho původu, stavu a odhadované hodnoty.

Drouot rovněž nabízí řadu služeb na pomoc kupujícím a prodávajícím, včetně oceňování, skladování a přepravy. Aukční síň má tým odborníků, kteří jsou klientům k dispozici pro poskytování rad a pokynů a kteří s nimi úzce spolupracují, aby zajistili hladký průběh jejich transakcí.

Zdroj: Facebook Drouot

Zdroj: Facebook Drouot

V průběhu let Drouot prodal některá z nejvýznamnějších uměleckých děl a starožitností v historii. Mezi významné prodeje patří obraz Vincenta van Gogha, který se v roce 2015 prodal za více než 8 milionů eur, a sada čínského nefritového nádobí, která se v roce 2017 prodala za více než 12 milionů eur.

Kromě aukcí pořádá Drouot během roku také řadu kulturních akcí a výstav. Tyto akce poskytují návštěvníkům příležitost hlouběji prozkoumat svět umění a starožitností a seznámit se s historií a významem předmětů prodávaných v Drouot.

Zdroj: Facebook Drouot

Zdroj: Facebook Drouot

Celkově je Drouot skutečně pozoruhodnou institucí, která již více než sto let hraje důležitou roli ve světě umění a starožitností. Ať už jste zkušený sběratel, nebo jen zvědavý návštěvník, výlet do Drouot pro vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

  • Drouot ročně uskuteční více než 1 000 prodejů a její roční tržby přesahují 200 milionů eur.
  • Aukční síně v domě Drouot jsou pojmenovány po slavných francouzských malířích, jako jsou Eugène Delacroix, Gustave Courbet a Théodore Géricault.
  • V 19. a na počátku 20. století byl Drouot známý svými „cabinets de curiosités“ neboli kabinety kuriozit, což byly sbírky neobvyklých a exotických předmětů, které byly v té době oblíbené mezi francouzskými sběrateli.
Zdroj: Facebook Drouot

Zdroj: Facebook Drouot

Galerie

Zdroj: Facebook Drouot
Zdroj: Facebook Drouot
Zdroj: Facebook Drouot
Zdroj: Facebook Drouot
Zdroj: Facebook Drouot

Mohlo by vás také zajímat