Nejznámější aukční domy: Phillips

Zdroj: Facebook Phillips
08. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21986

Phillips je celosvětový aukční dům, který se specializuje na současné umění, design a fotografii. Společnost byla založena v Londýně v roce 1796 a má za sebou dlouhou historii prodeje nejcennějších a nejvyhledávanějších uměleckých děl na světě. Dnes je společnost Phillips známá svým inovativním přístupem k aukčnímu procesu a také svým závazkem podporovat začínající i zavedené umělce.

Společnost Phillips byla založena v Londýně v roce 1796 Harrym Phillipsem, významným dražebníkem té doby. V průběhu let se společnost rozšířila o širokou škálu sběratelských předmětů, včetně výtvarného umění, starožitností a šperků. V roce 1999 Phillips koupila francouzská společnost LVMH, která se zabývá výrobou luxusního zboží, což pomohlo aukčnímu domu znovu získat vedoucí postavení v oblasti současného umění. Dnes má Phillips pobočky v Londýně, New Yorku, Hongkongu, Ženevě a dalších velkých městech po celém světě. Phillips je známý svými špičkovými aukcemi, které nabízejí nejzajímavější a nejinovativnější díla současného umění, designu a fotografie. Aukce společnosti jsou pečlivě vybírány tak, aby zahrnovaly pouze nejkvalitnější a nejcennější díla.

Zdroj: Facebook Phillips

Zdroj: Facebook Phillips

Společnost Phillips je známá zejména svým závazkem podporovat začínající umělce a podporovat nedostatečně zastoupené komunity ve světě umění. Společnost zavedla řadu iniciativ zaměřených na podporu rozmanitosti a inkluze, například program Phillips X, který představuje začínající umělce z celého světa. Kromě aukcí nabízí společnost Phillips svým klientům také řadu dalších služeb. Společnost poskytuje odhady a oceňování uměleckých a jiných sběratelských předmětů, jakož i služby soukromého prodeje a konsignace.

Společnost Phillips rovněž zajišťuje řadu vzdělávacích programů a akcí, včetně přednášek, workshopů a výstav. Společnost se věnuje propagaci umění a kultury a podílí se na řadě filantropických iniciativ. Společnost Phillips je celosvětovým lídrem na trhu se současným uměním a má za sebou dlouhou historii prodeje nejcennějších a nejvyhledávanějších uměleckých děl na světě. Aukce této společnosti jsou proslulé svou kvalitou a inovacemi a Phillips se zavázal k propagaci začínajících umělců a podpoře nedostatečně zastoupených komunit ve světě umění.

Zdroj: Facebook Phillips

Zdroj: Facebook Phillips

Pro sběratele a milovníky umění je Phillips nejvýznamnějším místem pro nákup a prodej současného umění, designu a fotografií. Díky své celosvětové přítomnosti a závazku podporovat umění a kulturu je Phillips synonymem kreativity a inovací ve světě umění.

  • Roku 2017 galerie Phillips vytvořila nový světový rekord, a to v prodeji té nejdražší fotografie v aukci. Stala se jím fotka „Rhein II“ od Andrease Gurského za 4,3 milionů dolarů.
  • Hlavní sídlo Phillips se nachází v Londýně, další pobočky ale naleznete i v New Yorku či Ženevě.
  • Kromě aukcí můžete galerii navštívit i za cílem workshopů, výstav či odborných přednášek.
Zdroj: Facebook Phillips

Zdroj: Facebook Phillips

Galerie

Zdroj: Facebook Phillips
Zdroj: Facebook Phillips
Zdroj: Facebook Phillips
Zdroj: Facebook Phillips
Zdroj: Facebook Phillips