Nejznámější aukční domy: Sotheby's

Zdroj: Facebook Sotheby's
06. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 21733

Sotheby's je renomovaný světový aukční dům, který se specializuje na prodej výtvarného umění, starožitností a dalších sběratelských předmětů. Společnost založil v roce 1744 Samuel Baker, londýnský knihkupec, a od té doby se rozrostla v jeden z nejprestižnějších aukčních domů na světě. Díky svému působení ve 40 zemích a historii prodeje nejcennějších a nejvyhledávanějších uměleckých a sběratelských předmětů na světě je Sotheby's synonymem luxusu a exkluzivity.

Společnost Sotheby's vznikla jako knižní aukční síň v Londýně v roce 1744, kterou založil Samuel Baker. Společnost byla později přejmenována na Sotheby's, a to poté co do ní koncem roku 1700 vstoupil Bakerův synovec John Sotheby. V průběhu let Sotheby's rozšířila svou nabídku o širokou škálu sběratelských předmětů, od vzácných mincí a známek po výtvarné umění a šperky.

Aukční síň Sotheby's je známá svými prestižními aukcemi, které přitahují kupující a prodávající z celého světa. Společnost prodala některá z nejcennějších a nejslavnějších uměleckých děl, včetně obrazu Vincenta van Gogha „Kosatce“, který se v roce 1987 prodal za 53,9 milionu dolarů, a obrazu Edvarda Muncha „Výkřik“, který se v roce 2012 prodal za 119,9 milionu dolarů.

Zdroj: Facebook Sotheby's

Zdroj: Facebook Sotheby's

Aukce Sotheby's jsou pečlivě vybírány tak, aby zahrnovaly pouze nejkvalitnější a nejcennější díla. Odborníci společnosti se dobře orientují ve světě umění a mají cit pro identifikaci vzácných a cenných předmětů. Kromě výtvarného umění se v aukcích Sotheby's objevují i další sběratelské předměty, jako jsou šperky, hodinky, historické automobily a víno. Zvláště známé jsou aukce vína, které přitahují sběratele z celého světa.

Kromě aukcí poskytuje Sotheby's svým klientům také řadu dalších služeb. Společnost nabízí soukromé prodeje, při nichž mohou klienti nakupovat předměty mimo aukční proces. Sotheby's rovněž poskytuje odhady a oceňování uměleckých a jiných sběratelských předmětů. Pro klienty, kteří chtějí své předměty prodat, nabízí Sotheby's službu konsignace. Klienti mohou své předměty zaslat společnosti Sotheby's a ta se postará o proces prodeje, včetně marketingu a dražby.

Zdroj: Facebook Sotheby's

Zdroj: Facebook Sotheby's

Sotheby's také nabízí řadu vzdělávacích programů a akcí, včetně přednášek a veletrhů umění. Společnost se snaží podporovat umění a kulturu a podílí se na řadě filantropických iniciativ. Sotheby's je celosvětovou jedničkou na trhu s uměním a sběratelskými předměty s bohatou historií a pověstí špičkové firmy. Aukce společnosti jsou proslulé svou kvalitou a exkluzivitou.

  • V roce 1964 se galerie Sotheby's stala prvním mezinárodním aukčním domem, když otevřela kancelář v New Yorku.
  • Sotheby's je nejstarší aukční síní na světě, a to založenou roku 1744.
  • Zajímavé je, že tato aukční síň prodala i několik netypických předmětů jako třeba kus horniny z Marsu či kartáček Napoleona Bonaparte.
Zdroj: Facebook Sotheby's

Zdroj: Facebook Sotheby's

Galerie

Zdroj: Facebook Sotheby's
Zdroj: Facebook Sotheby's
Zdroj: Facebook Sotheby's
Zdroj: Facebook Sotheby's
Zdroj: Facebook Sotheby's
Zdroj: Facebook Sotheby's