Nespresso se připojuje k výsadbě 10 milionů stromů V ČESKÉ REPUBLICE

23. Červenec 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13514

Značka Nespresso se připojuje k iniciativě vysázet v České republice 10 milionů stromů a projekt podporuje částkou 1 milion Kč. Nespresso podporuje projekt Sázíme budoucnost Nadace Partnerství, se kterou společně zahájily dlouhodobou spolupráci, díky které se značka bude lokálně podílet na výsadbě stromů pro budoucí generace a do tohoto partnerství věnuje v letošním roce 1 milion Kč, v souladu se svým silným smyslem pro udržitelnost.

Vytvoření šálku kvalitní kávy může nastartovat pozitivní změny – pokud je každému jednotlivému detailu věnována svědomitá péče. Přesně tato filozofie prostupuje vším, co společnost Nespresso dělá. Od června letošního roku proto Nespresso vstupuje do projektu Sázíme budoucnost, který vrací stromy a zeleň do české krajiny a měst. Příspěvek na výsadbu až 10 milionů stromů stojí na začátku dlouhodobé spolupráce, kterou Nespresso a Nadace Partnerství od června 2021 zahajují.

Otázka environmentálních témat a udržitelnosti je pro nás v Nespresso klíčová. Chceme našim klientům a všem milovníkům kávy ukázat, že pozitivní změny se dají uskutečňovat nejen na druhém konci planety, ale i tam, kde žijeme. Každý, kdo si vychutnává svou oblíbenou kávu, může ovlivnit své lokální životní prostředí. Těší nás, že můžeme naše environmentální aktivity uskutečňovat s Nadací Partnerství, která se stará o sázení nových stromů do naší krajiny a měst. Tímto projektem navazujeme na každoroční tuzemské aktivity spojené s udržitelností, jako bylo kolo Festka z recyklovaného hliníku nebo limitované edice ikonického nožíku Rybička z našich kapslí,“ říká Andrea Petrová, Marketingová manažerka Nespresso.

Nespresso celosvětově již vysadilo více jak 4,5 milionů stromů, z toho 1,4 milionu stromů v Etiopii, Guatemale, Kolumbii a Indonésii, avšak pozornou péči chce nyní věnovat zeleni i u nás. Stromy jsou totiž pro každé místo naší planety zásadní. Pohlcují z atmosféry škodlivý oxid uhličitý a zpět uvolňují kyslík, čímž pomáhají bojovat proti změnám klimatu. Současně zadržují vodu v krajině.

Iniciativa Sázíme budoucnost podporuje všechny, kdo v České republice sází stromy. Těší nás, že díky darům do grantového fondu od značky Nespresso budeme v letošním roce rozdělovat rekordních 2,5 milionu korun na výsadby. Cíl navrátit do české krajiny 10 milionů stromů, za každého občana jeden, s sebou nese poselství o významu stromů, ale i důležitosti spolupráce a aktivního zapojení všech bez rozdílu při řešení komplexních environmentálních problémů, kterým naše společnost v dnešní době čelí,“ říká Barbora Chmelová, koordinátorka iniciativy Sázíme budoucnost.

Nespresso společně s Nadací Partnerství chce touto aktivitou vyzdvihnout lokální projekty a organizace, které podporují environmentální politiku a zasazují se o proaktivní přístup k přírodě a české krajině a zároveň se jejich jednání slučuje s hodnotami značky Nespresso.

Více o lokální aktivitách naleznete na stránce www.nespressosazibudoucnost.cz

Galerie